Artvin’de Köydes Projesi Tahsisat Komisyonu Toplantısı

22/03/2017 09:39


Haber: Hayati AkbaşARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, KÖYDES projesinin uygulanmaya başladığı 2005 yılından bugüne kadar il genelinde 2 bin 437 projenin tamamlandığını söyledi.

Vali Doğanay başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen KÖYDES Projesi Tahsisat Komisyonu 2017 Yılı Toplantısı'na, Vali Yardımcısı Önder Coşğun, , İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu, Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Cavunt, İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, kaymakamlar, Özel İdaresi Genel Sekreterliği birim müdürleri ve teknik personel katıldı.

Vali Doğanay, burada yaptığı konuşmada, kırsal altyapı yatırım ve hizmet ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik 2005 yılında uygulamaya alınan KÖYDES projesi kapsamında, 2005-2016 döneminde Artvin'e tahsis edilen 225 milyon 308 bin liralık ödenekle köy yolları, içme suyu ve diğer altyapı hizmetleri olmak üzere toplam 2 bin 437 projenin uygulamaya alınarak başarıyla tamamlandığını söyledi.

KÖYDES projesinin köylere hayat verdiğini ve köylülerin yaşam standartlarını yükselttiğini ifade eden Doğanay, "İl Özel İdaresi ve KÖYDES projesi kapsamında köylerimizin ihtiyacı olan hizmetlerin ifasına yönelik çalışmalara etkin ve verimli şekilde 2017 yılında da devam edeceğiz. " dedi.

-ARTVİN’E 2017 YILI KÖYDES ÖDENEĞİ İÇİN 28 MİLYON 383 LİRA TAHSİS EDİLDİ

2017 yılı dönemi için Artvin'e toplam 28 milyon 383 bin 455 liralık ödeneğin tahsis edildiğini kaydeden Doğanay, ” 2017 yılı için iller bazında tahsis edilen 900. 000. 000, 00 TL ödenek dağılımı dikkate alındığında Artvin ili 28. 383. 455, 00 TL’lik ödenekle % 3. 15’lik oranla Türkiye’de beşinci sırada yer almaktadır. İlimize tahsis edilen ödeneği 7 ilçe ve merkez ilçemizin ilgili hesaplarına aktarıldı. ” dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İşletme ve İştirakler Şube Müdürü Reşat Kamiloğlu ise slayt sunumu eşliğinde, bugüne kadar kente gönderilen ödenekler kapsamında gerçekleştirilen projeler ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanırken, kaymakamlar, ilçelerinin genel sorunları hakkında Vali Doğanay’a bilgi sundu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.03.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Vali Doğanay, İl Genel Meclis Üyele...
 » Artvin’de 2.224 Köydes Projesi Tama...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Rektör Tilki; “Var Olan Projelerde...
 » Artvin’de 21 Mart Dünya Ormancılık...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » Artvin'de 100 Öğrenciye Bisiklet Da...
 » Anlamlı Günde Anlamlı Açılış...
 » Yusufeli Barajı Masaya Yatırıldı...
 » Vali Doğanay, Engelli Öğrencilerle...
 » Vali Doğanay, Artvin Gazeteciler De...
 » Uluslararası Göçmenler Günü...
 » Artvin Kent Konseyinden Vali Doğana...
 » Artvin’de Ptt 176 Yaşını Kutluyor...
 » Artvin Hopaspor Yönetim Kurulundan...
 » Vali Doğanay, Hopa Bedensel Engelli...
 » Cumhuriyet Resepsiyonu...
 » Temizkan'dan, Artvin Valisi Doğanay...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...