Hopa’da İstihdam'da Milli Seferberlik Toplantısı Yapıldı

14/03/2017 11:50

Toplantıya Hopaport Genel Müdürü Özer’de Katıldı.


Haber: Hayati AkbaşCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “İstihdam Seferberliği, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” çağrısı ile Kaymakam Ferit Görükmez Başkanlığında bilgilendirme toplantısı Hopa Sanayi ve Ticaret Odası Toplantı Salonunda Yapıldı.

Toplantıya Kaymakam Ferit Görükmez, Sosyal Sigortalar Kurumu İl Müdürü Kahraman Derece, İş Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, Belediye Başkanı Nedim Cihan, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, İşadamları, Muhasebeciler, Mali Müşavirler ve çok sayıda işveren ve şirket yetkilileri katıldı.

Kaymakam Ferit Görükmez, toplantının açılışında TOBB Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat ve himayeleri ile başlatılan ve daha sonra 9 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete yayınlanan 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mevzuatı şekillenen İstihdam Seferberliği ile ilgili birinci elden ilgili kurum temsilcileri ile birlikte bilgilendirmek amacıyla böyle bir toplantıyı tertip etmiş olduklarını belirterek şunları ifade etti; “Türkiye´nin geçtiği süreçler göz önüne alındığında en fazla etkisinin göründüğü kesimlerden birisi ticaret ve sanayi alanları oldu. İstihdamdan üretime, devletin yapacağı vergi ve teşviklerden sizlerin yapacağı fedakârlıklara kadar hepimize bazı vazifeler düşmekte, büyük ve küçük sanayicinin ne tür sıkıntılar çekmektedir, sıkıntının bir tarafı da istihdam edilen insanlar oluyor. İstihdam edilen insanların hep genç olmasını arzu ediyoruz. Bir yandan nüfusumuz gençleşirken bir yandan da istihdam etmemiz gerekiyor. Biz de ilçemizde en büyüğünden en küçük esnafına kadar tek tek gezerek, dertlerini dinleyerek bu seferberlikte onların da ellerini taşın altına koymalarını isteyeceğiz” diye konuşan Kaymakam Sayın GÖRÜKMEZ , “slogan “artı bir istihdam” olsa bile yapabilecek dostlarımızdan bir değil de hiç yapamayacakları da düşünerek maksimum derecede istihdam sağlamalarını istiyoruz. Mağdur insanların işe kavuşup evlerine ekmek götürmeleri manevi açıdan da önemli olacak ve ekonomiye de can verecektir. Bu bir döngü. Bir taraftan istihdam artıracağız ki tüketim artsın. Tüketim artınca üretim de artacak. Üretim artınca yatırım artacak, Çeşitliliğimiz de var. Turizmden tarıma, ticarete, geniş bir yelpazemiz de var. Bu anlamda birçok şehirden avantajlıyız. Hepinizden destek bekliyoruz, üstünüze düşeni fazlasıyla yapacağınızı biliyoruz” diye konuştu.

Çalışma hayatında milli seferberlik programında devam eden ve yeni başlayacak teşvikler ile istihdam bilgilendirme toplantısı, soru-cevap bölümünün ardından Kaymakam Görükmez, 2017 yılının istihdam konusunda güzel neticelerin alındığı bir yıl olması temennisi ile son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.03.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Organik Çay Üretimine Geçiş Bilgile...
 » 14 Mart Hopa’nın Kurtuluş Günü Töre...
 » Hopa’da Kadınlar Günü Mesajları Yay...
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » Hopa Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu T...
 » Uzunlar'dan Bir Atılım Daha...
 » Kaymakamlar Ve Mülki İdare Amirleri...
 » A. Hopaspor Yönetim Kurulu, Hoşçaka...
 » Modern Hükümet Konağı Ve Belediye H...
 » Hopa’da Yeni Bir İşyeri Daha Açıldı...
 » Hopa Bedensel Engelliler Derneğinde...
 » Görükmez, Velilerle Bir Araya Geldi...
 » Hopa Kaymakamlığı Tso Binasına Taşı...
 » Artvin Hopaspor'un Ziyaretçileri Va...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Ferit Gö...
 » Hopa Belediye Başkanı Cihan’dan Kay...
 » Hopa’da Muhtarlar Toplantısı Gerçek...
 » Hopa’da Eğitimcilerin Semineri Büyü...
 » Kaymakam Görükmez'den Yarıyıl Mesaj...
 » Gümrük Müdürlüğü Çalışanlarından Ka...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...