Sağlıklı Beslen Sağlıklı Yaşa

11/03/2017 09:44

Hopa Devlet Hastanesinin Eğitici Seminerleri Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşHopa Devlet Hastanesi ile Hopa YURTKUR Müdürlüğü işbirliği ile gençlere yönelik ‘’Sağlıklı Beslenme ve Diyet ‘’semineri düzenledi. Seminerde Hopa Devlet Hastanesi Diyetisyeni Kübra Güneş katılımcılara: “Sağlıklı Beslenme Nedir? Besin Öğeleri Nelerdir? Diyet Nasıl Yapılır? Beden Kitle İndeksi Nedir, Nasıl Hesaplanır Toplumda Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? Toplu Yaşanan Yerlerde Beslenme Şekilleri Nasıl Olmalıdır ve Hareketli Yaşam” konularında bilgiler verdi.

Gençlerin atıştırmalıklarla öğün geçirmemelerini ve Sağlıklı Hayat için sağlıklı ve organik besinler tüketmesi gerektiğini belirten YURTKUR Müdürü Yaşar Ünal Yazıcı verdiği aydınlatıcı bilgilerden dolayı Diyetisyen Kübra Güneş’e teşekkürlerini sundu.

Sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen seminer karşılıklı soru-cevap şeklinde ve genç öğrencilerin yeni bilgilerle donanımlarıyla sona erdi.

Hopa da bu tür eğitimler için talep olduğunu belirten diyetisyen Güneş“eğitimlere vatandaşlarımızın açık olduğunu ve beslenmeyi internetten, basından komşusuna iyi gelen diyeti uygulayarak değil de bizzat bu konudaki uzman kişilerden bilgi almalarını ve haftanın ilk 4 günü öğleden sonra Hopa Devlet Hastanesi Diyet Polikliniğinin açık olduğunu ” belirterek vatandaşların buradan yararlanabileceğini belirtti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.03.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Artvin’de Diyabet Konulu Stant Açıl...
 » Hopa Devlet Hastanesi Diyabet Okulu...
 » Beslenmeye Dikkat!...
 » Hopa’da Diabet Okulu İkinci Mezunla...
 » Hopa’da Diabet Okulu İlk Mezunların...
 » Hopa Devlet Hastanesinde Gebe Okulu...
 » Hopa'da Bayanlara Özel Spor Salonu...
 » Hopa Yurtkur Müdürlüğüne Yaşar Ünal...
 » Organ Bağışının Önemi Anlatıldı...
 » Hopa’da 6 Ay Sürecek Bir Proje Başl...
 » Artvinde 32 Bin Öğrenci Ders Başı...
 » Chp'den Milli Eğitim Raporu...
 » Arhavi’de Sağlıklı Yaşam İçin Yürüd...
 » Artvin Akparti Milletvekili Ertekin...
 » Artvin'li Sağlıkçılarda Durmak Yok...
 » Artvin Vali Yardımcısı Güneş Ziyare...
 » Ekmekte Yeni Dönem Başladı...
 » İstanbul'daki Artvinliler 7 Mart Ku...
 » Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehm...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...