Artvin'de 366. Kısa Dönem Erler Yemin Etti

04/03/2017 12:40

Artvin Jandarma Komutanlığı'nda Eğitimlerini Tamamlayan 366. Kısa Dönem 27 Er, Yemin Etti.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Jandarma Komutanlığı'nda eğitimlerini tamamlayan 366. kısa dönem 27 er, yemin etti.

Jandarma Komutanlığı kışlasında gerçekleştirilen yemin törenine, Vali Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, askeri personel ve askerlerin aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan İl Jandarma Komutanı Kılıç, 366. kısa dönem 27 asker için yemin töreni düzenlendiğini belirtti.

Askerlerin çok kısa sürede kışla yaşantısına alıştığını ve büyük gayret göstererek temel askerlik niteliklerini kazandığını ifade eden Kılıç, "Milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde, şehitlerimizin manevi huzurunda, ailelerinizin ve misafirlerimizin şahitliğinde, silah arkadaşlarınızla omuz omuza vererek, namusunuz ve şerefiniz üzerine ant içtiniz. İçtiğiniz bu ant, vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün, emirlere mutlak itaatin simgesi ve aynı zamanda kahraman Türk ordusuna mensup bir asker olduğunuzun kabul belgesidir" diye konuştu.

Türk ordusunun tarihte mukaddes vatan toprakları söz konusu olduğunda, en olumsuz koşullarda dahi, devleşerek, dünyanın en büyük güçlerine meydan okuduğunu ifade eden Kılıç, ”Emsalleri ile asla mukayese edilemeyecek yücelikteki vatan sevgisinin, erişilmez kahramanlık ruhunun, sarsılmaz mücadele azminin ve asil karakterinin bundan sonra sizlerle daha da yükseleceğine olan inancım tamdır. ” dedi.

Askerlerin taşıdığı üniformanın yüce Türk milletinin şerefinin simgesi ve emaneti olduğunu kaydeden Kılıç, ” Askerlik hizmetiniz boyunca bu emaneti canınız pahasına da olsa koruyunuz. ”

Anne ve babalara da seslenen Kılıç, ” Kutsal vatan görevini ifa etmek için önce Allah’a sonra bizlere emanet ederek uğurladığınız evlatlarınız çok kısa sürede olağanüstü bir gayret göstererek karşınızda sarsılmaz bir irada ile dimdik ayakta ve sizlerin huzurunda and içmiş olarak hazır bulunmaktadırlar. Bu görkemli tabloyu oluşturarak, sizleri yüksek bir heyecan ve coşku ile selamlayan evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. ” diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin, Mehmetçiğin sarsılmaz omuzlarında yükseleceğini ve Türk bayrağının kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edeceğini dile getiren Kılıç, "Andınızın sizlere, ailenize, silahlı kuvvetlerimize, milletimize ve devletimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. ” dedi.

Törende, yemin eden askerler adına jandarma er Bayram Gündüz, duygularını dile getiren bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından Vali Doğanay tarafından, atış, spor ve eğitim alanlarında birinci olan erlere hediyeleri verildi.

Daha sonra 366. kısa dönem 27 er, Türk bayrağı üzerine el koyarak yemin etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.03.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 120 Kısa Dönem Er Yemin E...
 » Artvin'de 365. Kısa Dönem Erler Yem...
 » Artvin İl Jandarma Komutanlığında '...
 » Artvin'de Kısa Dönem Erler Yemin Et...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Artvinde Peşpeşe Bayram Mesajları Y...
 » Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı...
 » Zafer Bayramı Artvin Ve Hopa’da Tör...
 » Artvin Valisi Ömer Doğanay, Kente G...
 » Arhavi’deki Heyelan Bölgesinde Temi...
 » Çakı Gibi Asker Oldular...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’de 24 Kasım Öğretmenler Günü...
 » Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayr...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Ulu Önder Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Arıcılığın Mevcut Durumu Ve Sektörü...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...