Artvin’de Vatandaşlar İşkur’a Akın Etti

28/02/2017 10:01


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de bazı kurumlarda 6 ay geçici süre ile çalıştırılmak üzere 1000 kişinin işe alınacağını duyanlar, İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü’ne akın etti.

İş başvuruları için Artvin Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’ne çok sayıda başvuru yapıldı. İŞKUR İl Müdürlüğü merdivenlerinde uzun kuyruklar oluştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında il merkezi ve ilçelerde il özel idaresine, il müftülüğüne, orman işletmesi, belediye ve hastaneler olmak üzere 6 ay geçici süreyle 1000 kişinin hizmetli kadrosunda istihdam edilmesi için çalışma başlatıldı.

Noter huzurunda yapılacak olan kura ile Merkez’de 290, Borçka’da 110, Şavşat’ta 120, Arhavi’de 100, Yusufeli’nde 100, Murgul’da 70, Ardanuç’ta 70, Hopa’da ise 160 kişi olmak üzere toplam bin kişiye iş imkânı sunulacak. Aile içerisinden birden fazla kişinin müracaat etmesinden ötürü ise her haneden sadece 1 kişinin çalışabilmesi kuralı getirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Artvin İŞKUR İl Müdürü Cevdet Ertürk; “İnsanlarımız Toplum Yararına Programları bekliyor, kamu ya işçi aldığımız programdır. Gerçekten büyük teveccüh var büyük müracaat var. Daha ilk günden kurumun önü kuyruklarla doldu. Tabi ki insanlarıma biz de faydalı olmak istiyoruz, istihdam noktasında Artvin’imize memleketimize faydalı olmak istiyoruz. İnsanlarımıza faydalı olmak işitiyoruz ve onlarda bu noktalarda gelip müracaatlarda bulunuyorlar. Bin kişilik bir alım yapacağız kamuya. Bu alımlar kura yöntemi ile olacak. Bugün başladı müracaatlarımız Cuma ya kadar devam edecek. Önümüzdeki hafta noter kurası yapılacak. Kuradan çıkanlar Mart ayının 15’i itibari ile iş başı yapmış olacaklar” ifadelerini kullandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.02.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » Artvin’de Kar, Kış, Kıyamet...
 » Artvin’de Akparti Temayül Yoklaması...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Artvin’de Sandıktan Erdoğan Çıktı...
 » Artvin’in 2 Eski Vekili, Yeni Mille...
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Artvin’de Çipli Kimlik Kartına Yoğu...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Artvin'de Dp Basınla Kahvaltıda Bul...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin İl Özel İdaresi Makine Parkı...
 » Artvin’de Karla Mücadele Devam Ediy...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Chp Parti Meclisi Artvin Adaylarını...
 » Fatih Projesi Kapsamında Borçka’da...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Artvin’i Sarsan Torpil İddiaları Re...
 » Uluslararası Tulum Ve Müzik Festiva...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...