Arhavispor Kulübü Sporcuları Karatede Tarih Yazdı

28/02/2017 10:01


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Karate Federasyonu Artvin İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Karate İl Birinciliği ve Okul Sporları Artvin İl Birinciliği Arhavi’de yapıldı. İlçe Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya 26 bayan ve 54 erkek sporcu olmak üzere toplamda 80 sporcu katıldı. Çekişmeli geçen müsabakalarda Arhavi spor Kulübü karatecileri toplam 51 madalya alarak karatede tarih yazdılar.

Yapılan teknik toplantıların ardından açılış seremonisine İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkan Vekili H. Tahsin Kurdoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Latif Yılmaztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Nail Köseoğlu ile kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, spor kulübü temsilcileri, okul müdürleri ve kalabalık seyirci topluluğu katıldı. Sporcuların performanslarını sergilemesi ile gerçekleşen şampiyonaya halkın ilgisi yoğundu.

Şampiyona ile ilgili konuşma yapan İl Hakem Kurulu Başkanı, Uluslararası Hakemi, Arhavispor Kulübü Karate Antrenörü ve aynı zamanda Dünya Shotokan Karate Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Kazım Alpay tarafından konuşma yapıldı. Arhavi’de böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirten ve her konuda desteğini esirgemeyen ve müsabakanın yapılmasına destek veren Arhavi Belediye Başkanı ve aynı zamanda Spor Kulübü Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve yönetim kurulu üyelerimize, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Arhavi Belediyesi çalışanlarına, Arhavi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün çalışanlarına, şampiyonada emek sarf edip ter döken değerli Federasyon Hakemlerimize, İl Temsilcisine, sporculara ve velilere çok teşekkür ettiğini belirtti. Şampiyona sonrası 51 madalya alarak göğsümüzü kabartan Arhavi spor Kulübü karatecileri “Destek Sizden, Başarı Bizden” sloganıyla 18-19 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak olan Gençler Okullar arası Türkiye Grup Şampiyonasına, 01-02 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan Minikler-Küçükler ve Yıldızlar Okullar arası Grup Şampiyonasına, Minik Yıldız Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerine katılacaklardır. Ayrıca Ümit Genç adlı sporcumuz ise 21 yaş altı ve Büyükler Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazanmıştır.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.02.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'da Karate Şöleni Yaşandı...
 » Arhavi Yine Önemli Bir Karate Şampi...
 » Artvin’de Yapılan Halk Oyunları Gru...
 » Arhavi’de Halk Oyunları Şölenine...
 » Artvinli Sporcular Milli Takım Kamp...
 » Tcg İskenderun Gemisi 22 Kasım'da H...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Hopa Atatürk Lisesi Atletleri Başar...
 » Artvin Hopasporda Futbolcu Seçme Ha...
 » Atlas Lojistik Ödülleri Yarışmasına...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Arhavi’de Halkoyunları Şöleni Başla...
 » Rize’de Gençler Türkiye Judo Şampiy...
 » Türkiye Bilek Güreşi Seçmeleri Anta...
 » Artvin’de Akparti Temayül Yoklaması...
 » Artvin’de Bin Kişilik İşe 7.350 Baş...
 » 10. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Fest...
 » Haydi, Artvin Sahne Senin Ses Yarış...
 » Arhavi Add’nin Sanatsal Etkinlikler...
 » Genç Güreşçiler Minderde Hünerlerin...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » Artvin’de Kar Voleybolu Türkiye Şam...
 » Hopaspor Masterler Bu Yıl Da Şampiy...
 » Karate Artvin İl Birinciliği Arhavi...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...