Kar Voleybolu Erciyes Etabı'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

20/02/2017 13:44

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (cev) Tarafından İkinci, Türkiye’de İlk Kez Düzenlenen Kar Voleybolu Sona Erdi.


Haber: Hayati AkbaşAvrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ikinci, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve Türkiye Voleybol Federasyonu'nun Erciyes ve Uludağ olmak üzere iki etabına ev sahipliği yaptığı 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu (2017 CEV Snow Volleyball European Tour) ilk etabı sona erdi.

13 erkek 10 bayan takımının kıyasıya mücadele verdiği 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu / Kayseri - Erciyes etabında erkeklerde; Türk Milli Takım oyuncuları Murat Giginoğlu/Safa Urlu, bayanlarda Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya) ikilisi şampiyon oldu. Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ilk kez düzenlenen ve Türkiye Voleybol Federasyonu'nun Erciyes ve Uludağ olmak üzere iki etabına ev sahipliği yaptığı 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu (2017 CEV Snow Volleyball European Tour) ilk etabı bugün sona erdi.

Erciyes etabında ilk dörtte Türk oyuncuların yer aldığı turnuvada; Murat Giginoğlu/Safa Urlu birinci, Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin ikinci, Emir Kavuzlu/Kemal Şah üçüncü, Dündar Yıldırım/Borak Pelenk ise dördüncü sırada yer aldı.

Bayanlarda ise; Merve Nezir-Esra Betül Çetin ile Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya) finalde karşı karşıya geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı H. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) As Başkanı Özkan Mutlugil ile Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş’ın birlikte izlediği final maçını, Romanya ekibi 3-0 kazanarak, şampiyon oldu. Turnuvada; Merve Nezir-Esra Betül Çetin ikinci, Silvia Poszmikova/Eva Elekova (Slovakya) üçüncü, Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel ikilisi ise dördüncü oldu.

Ödül töreni

TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, organizasyona yaptıkları katkılarından dolayı Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik’e plaket takdim etti.

Erkekler kategorisinde birinci olan Murat Giginoğlu, Sefa Urlu ikilisinin madalyalarını CEV As Başkanı Özkan Mutlugil, kupasını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki verdi.

İkinci olan Hasan Hüseyin Mermer, Ali Osman Nurettin ikilisi madalyalarını Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’den, kupasını Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’dan aldılar.

Üçüncü olan Emir Kavuzlu, Kemal Şah ikilisinin madalyalarını Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, kupasını Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar verdi.

Bayanlar kategorisinde birinci olan Adriana Maria Matei, Beata Vaida ikilisi madalyalarını TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş’tan, kupasını Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’ten aldılar.

Erciyes etabı ikincileri Esra Betül Çetin, Merve Nezir ikilisine madalyalarını Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’dan, kupasını Erciyes A. Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murad Cahid Cıngı verirken, üçüncü olan Silvia Poszmikova, Eva Elekova ikilisi madalyalarını Talas Belediye Başkanı H. Mustafa Palancıoğlu’dan, kupasını CEV Teknik Delegesi Kristina Gehlin Hellgren’den aldılar.

Bayanlar ve erkeklerde para ödülünün yanı sıra; dereceye giren takımlara Erciyes A. Ş tarafından sezonluk bilet, Türk Hava Yolları iç ve dış hatlar bileti, Raddison Blu Kayseri Hoteli'nde konaklama hediye edildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.02.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Plaj Voleybolu Heyecanı Baş...
 » Hopa Pro Beach Volley Plaj Turnuvas...
 » Artvin Heyeti Kayseri'de Temaslarda...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Coşkusunu Ya...
 » Biyoteknoloji Ve Bitki Çeşitliliği...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Uluslararası Kafkasya-orta Asya Dış...
 » Rizespor 5 Yıl Aradan Sonra Süper L...
 » Beklenen Oldu Ve Nusret Yazıcı İsti...
 » Karçal'ın Zirvesine İlk Kış Tırmanı...
 » Artvinli Genç İşadamına Çevre Duyar...
 » Artvin'de İlk Kez Bir Arkeolojik Ka...
 » Prof. Dr. Davut Dursun Rtük Üyeliği...
 » Nusret Yazıcı İşkur Genel Müdürü Ol...
 » Artvinli Dağcılar Erciyes’in Zirves...
 » Sinop’da Şampiyonun Adı Hopaport Ek...
 » Hopa’da Yapılacak Turnuva Sinop’da...
 » Hopa'da Heyecan Dorukta...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Pedallarını Şehitler İçin Çevirdile...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...