Kano Slalom Akarsu Hakem Kursu

06/02/2017 10:06

Artvin’de Kano Slalom Akarsu Hakem Kursu Tamamlandı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de spor organizasyonları başladı. Artvin geçtiğimiz yılda önemli spor etkinliklerine ev sahipliği yapmasının üzerine bu yılda çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Bu organizasyonların ilkini Türkiye Kano Federasyonu gerçekleştirdi.

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Artvin’de Kano Slalom Akarsu Aday Hakem Kursu düzenlendi. Artvin Belediyesi Nikâh Salonunda 4- 5 Şubat tarihleri arasında düzenlenen kursa Artvin, Rize, Trabzon, Ordu ve Giresun’dan toplam 30 kursiyer katıldı.

Kano Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanlık görevine getirilen Artvinli hemşerimiz Mehmet Başköylü, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Hayati Güneri ve Teknik Kurul Başkanı Turan Emniyet tarafından verilen derslerde İletişim becerileri, hakem davranış ve ektik kuralları, hakem statüleri, görev ve sorumlulukları, malzeme ve ekipman bilgisi ve genel uygulamalardan sonra yazılı sınav yapıldı.

Kurs sonunda açıklamalarda bulunan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Başköylü, katılan kursiyerlere teşekkür ederek şunları söyledi. Başköylü ; “ İlimizde böyle bir önemli organizasyonun yapılması için destek veren Kano Federasyon Başkanımız Sayın Alper Cavit Kabakçı’ya Artvin Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’e teşekkürlerimi sunuyorum.

Artvin’de ki akarsu vadileri kano branşına oldukça uygun. Ulusal ve uluslararası faaliyetler yapılabilecek düzeyde. Bu faaliyetlerde görev yapabilecek hakemlerin yetiştirilmesi, eğitilmesi kano camiası açısından çok önemli. Burada 30 arkadaşımıza iki gün boyunca hakemlik kursu verdik. Yazılı sınavında başarılı olan arkadaşlar aday hakem olma yolunda ilk adımı attılar. İnşallah en kısa zamanda adaylıklarını başarıyla geçerek sırasıyla İl Hakemi, Ulusal Hakem ve Uluslararası hakemlik unvanına sahip olurlar. Hepsine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Yazılı sınavda başarılı olan kursiyerler yapılacak yarışmalarda uygulamalı eğitim aldıktan sonra aday hakem olarak görev alacaklar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.02.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Anadolu Yıldızlar Ligi Başlıyor...
 » Artvin Askf Genel Kurulu Yapıldı...
 » Arhavi'de Muhteşem Karate Şampiyona...
 » Gençlik Ve Spor Genel Müdürünün Yol...
 » Artvin’de Fotoğrafçılık Kursu Devam...
 » Artvin’de Gençlere Fotografçılık Eğ...
 » Artvin Çoruh Spor Kulübü Kuruldu...
 » Artvin’de Gençlere Fotoğrafçılığı S...
 » Arhavispor Bayan Hentbol Takımı Tec...
 » Karatenin Efsane İsmi İsmet Turna B...
 » Türk Güreçciler Gürcistandan 2 Altı...
 » Artvin Büyük Bir Organizasyona Ev S...
 » Artvin'de 17 Yaş Türkiye Ranking Şa...
 » Artvin Belediye Başkanı Kocatepe Ma...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Trabzon’da Artvinliler Tek Yürek Ol...
 » Türkiye Şampiyonu Artvin’den...
 » Artvin’de “2.off-road Oyunları” Baş...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...