Artvinli Kızakçılar Uludağ’dan Kupalarla Döndüler

01/02/2017 09:32

Artvinli Kızakçılar Uludağ Geleneksel Kızak Yarışlarından Kupalarla Döndüler.


Haber: Hayati AkbaşBursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da düzenlenen ‘Kış Şenliği’ heyecanlı ve renkli anlara imzasını attı. Etkinlikler kapsamında Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlediği organizasyonda Bursa Uludağ 2. geleneksel kızak yarışları gerçekleştirildi. Şampiyona minikler, yıldızlar, gençler, büyükler ve mastır kategorilerinde yapıldı. Şampiyonada Artvin ilini temsilen Artvin Orman Spor Kulübü sporcularından Furkan Uzuncan miniklerde Birinci, Salih Baran Uzuncan yıldızlarda İkinci oldu. Sporcularımız kupaları birer birer toplarken hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu belirttiler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da düzenlenen ‘Kış Şenliği’ heyecanlı ve renkli anlara imzasını attı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa ve Türkiye için çok önemli olan Uludağ’ın her mevsim tercih edilen bir turizm merkezi olması hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da gerçekleştirilen kış şenliği coşkulu görüntülere sahne oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü ve Bursa Kültür A. Ş. koordinasyonuyla gerçekleştirilen ‘Uludağ Kış Şenliği’nin kentin turizm potansiyelini öne çıkaracağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın tarihiyle, doğasıyla, kültürü ve ekonomisi ile örnek ve öncü bir şehir olduğunu söyledi.

Uludağ Cazibe Merkezi

Uludağ’ın önemli bir turizm ve cazibe merkezi olduğunu anlatan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’yı vatandaşlarımızın yaşamaktan mutluluk duyduğu, sağlıklı, nefes alan bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz. Yeşiliyle, deniziyle, dağıyla kentin tüm değerlerini gün yüzüne çıkarıp, sanayinin, tarımın, turizmin, sanatın ve sporun geliştiği, ekonominin güçlendiği bir dünya kenti olabilmesi için projeler üretiyoruz. Uludağ’ın her zaman canlı olan, yaz kış demeden her mevsim tercih edilen bir turizm merkezi olmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Başkan Altepe, Bursa’nın pek çok değeri bulunduğuna işaret ederek, “Uludağ, şehrimizin en önemli değerlerindendir. Sadece Bursa’nın değil ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak, Uludağ’ın şehirle bütünleşen bir cazibe merkezi haline gelmesi noktasında çalışmalar gerçekleştirdik. ”dedi.

İki Gün Sürdü

Başkan Altepe, Uludağ’da ulaşımdan çevre düzenlemesine kadar birçok projenin hayata geçirildiğini anlatarak, “Uludağ’da 2 gün sürecek olan kış şenliği, Uludağ’ın sosyal ve kültürel etkinlerle de canlandırma gayretimizin bir ürünüdür. Yeni teleferik hattının devreye girmesi ile Uludağ adeta yeniden keşfedildi. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği kış şenliği, Uludağ’ın sosyal yaşamına da renk katıyor” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, Uludağ Kış Şenliği’nde vatandaşların snowboard eğitim ve gösterileri, atlı kızak ve geleneksel kızak yarışmaları, zipline, karda hamburger ile kayma (snowtubing) etkinliklerine katılabileceğini belirterek, ışık, ses ve görüntü gösterileri ve dj performansı gibi eğlenceli aktivitelerin de keyfini çıkaracağını vurguladı. Kış şenliğinin keyfini çıkaran vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Altepe, atlı kıza yarışlarının startını verdiği programda snowboard yapan sporcuları da izledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısı nedeniyle geldikleri Uludağ’da hem toplantı yaptıklarını ve deneyimlerini paylaştıklarını, hem de Uludağ Kış Şenliği’ne katıldıklarını söyledi. Karaosmanoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Uludağ ile ilgili hassasiyetini ve çalışmalarını bildiğini ifade ederek, yerel yönetimlere yetki verildiği takdirde kalkınmanın etkin bir şekilde sağlandığını sözlerine ekledi. Balıkesir, Antalya ve Gaziantep gibi Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen Büyükşehir Belediye başkanları ile Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala da ‘Uludağ Kış Şenliği’ne katılarak, Uludağ’ın ve etkinliklerin keyfini çıkardı.

Hem Spor Hem Eğlence

Uludağ Kış Şenliği’ne katılanlar şenliğin biletlerini Bursa Kültür A. Ş. ’nin www. bursakultur. com adresli internet sitesinden temin etti, buradan biletlerini alan katılımcılar biletlerini etkinlik günleri de saat 13. 00’a kadar teleferikte kurulacak Bursa Kültür A. Ş. standından alabildi. Katılımcılar tam 40, öğrenci 30 TL’lik biletle, teleferikle ulaşımla dahil sucuk etmek, içecek, salep ve çay ikramlarının yanında birbirinden farklı etkinliklerden de ücretsiz olarak yararlandılar.

Katılımcılar ayrıca zipline, snow tubing, slopestyle yarışı, atlı kızak yarışı, geleneksel kızak yarışı ve dağ bisikleti yarışı gibi etkinliklerden de yararlanarak, gün boyu Uludağ’ın keyfini çıkardılar.

Artvinli Kızakçılar, Yine Kupa İle Dönüyorlar

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da düzenlenen ‘Kış Şenliği’ heyecanlı ve renkli anlara imzasını attı. Etkinlikler kapsamında Türkiye Geleneksel Spor Dalları BursaBüyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlediği organizasyonda Bursa Uludağ 2. geleneksel kızak yarışları gerçekleştirildi. Şampiyona minikler, yıldızlar, gençler, büyükler ve mastır kategorilerinde yapıldı. Şampiyonada Artvin ilini temsilen Artvin Orman spor Kulübü sporcularından Furkan Uzuncan miniklerde Birinci, Salih Baran Uzuncan yıldızlarda İkinci oldu. Sporcularımız kupaları birer birer toplarken hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu belirttiler.

Artvinli Kızakçıların Kastamonu’da düzenlenen kızak yarışmalarının ardından Bursa’da da bir birincilik ve bir de ikincilikle dönmeleri ile ilimiz kızak sporları açısından önemli bir başarı olarak değerlendirildi. Bu başarılar Artvin’in gelecekte kızak yarışları sporunda daha büyük başarılara imza atılacağının habercisi olarak değerlendirildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.02.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bursa’dan Artvin’e Yardım Eli Uzand...
 » Bursa Büyükşehir Belediyesinin Yard...
 » Artvin Kafkasör’e Ayrı Bir Güzellik...
 » Borçka’ya Bir Destek’te Bursa Büyük...
 » Bursa’nın Yardım Eli Hopa’ya Uzandı...
 » O Tam Bir Artvin Aşığı...
 » Tahta Kızak Yarışması Yapıldı...
 » Artvin’de Baraj Gölünde Türkiye Şam...
 » 2. Artvin Offroad Oyunları Başlıyor...
 » Artvin Chp’de Yeni İl Başkanı Seçki...
 » Kar Üstünde At Yarışı Görenleri Şaş...
 » Hopa-rize Arası Bisiklet Yarışı Geç...
 » Artvin’de Chp İl Örgütü Görevini Bı...
 » Yusufeli Akparti İlçe Kongresi İpta...
 » Bir Spor Etkinliği De Rize'de...
 » Hopa-rize Arası Bisiklet Yarışı Hop...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Artvin’de Yaban Hayvanlar İçin Doğa...
 » Vali Kalkan Veda Mesajı Yayınladı...
 » Artvin’de Turizm Haftası Etkinlikle...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...