Artvinli Gazeteciler Kongrelerini Yaptı

06/02/2006 10:48

Artvin Gazeteciler Derneği Yönetimi Güven Tazeledi

Haber: Hayati AkbaşArtvin Gazeteciler Derneği 2. Olağan Genel Kurulunu yaptı. 4 Şubat 2006 Cumartesi günü Türkiye Faal Futbol Hakemleri Derneği Lokalinde yapılan genel kurula dernek üyesi Artvin ilinde görev yapan gazete sahipleri, yazı işleri müdürleri ve ajans muhabirlerin den oluşan 33 basın mensubu katıldı.

Genel Kurulun açılış konuşması dernek başkanı Sedat Varan yaptı. Varan konuşmasında:" İlçelerden kalkıp kongreye gelip, katılan basın mensuplarına teşekkür ederek, iki yıl önce kongre yapmak da zorlanıyorduk. Şimdi bakıyorum katılımın yüksek olması bu derneğe üyelerimizin sahip çıktığını gösteriyor" dedi. Açılış ve yoklamanın ardından genel kurulu yönetmek üzere divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Çobankara, Başkan Yrd. Recep Temur ve kâtip üyeliğe Orhan Şengün seçildi.

Divan başkanlığı seçiminin ardından saygı duruşu yapıldı ve tüzük değişikliğine geçildi. Yeni çıkan Dernekler Kanununa uyarlanan yeni tüzük şekli üyelerle tartışmaya açıldı. Yeni tüzüğün onaylanmasının ardından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetim Kurulu raporları okundu. Yönetim kurulu faaliyet raporunda derneğin iki yıllık yaptığı faaliyetler açıklandı. Faaliyet raporunu açıklayan Sedat Varan; derneğin bir tabela derneği olmadığının altını çizdi. Dernek yönetimi olarak derneğin adında geçen Gazeteciler kelimesinin anlamlı olduğunu ve bunun yönetime büyük bir sorumluluk yüklediğini belirtti. Varan, yönetim olarak bugüne kadar bunun sorumluluğunu bilerek hareket ettiklerini söyledi. Daha sonra derneğin gelir gider ve 2006 yılı bütçesi Muhasip üye Okan Sezgin tarafından genel kurula sunuldu. Yönetim faaliyet raporu ve hesap ibrasının ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Bu bölümde söz alan dernek üyeleri eski yönetime eleştiri ve yeni seçilecek yönetime de temennilerini söylediler.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Genel kurula katılan 33 üye oy kullandı. Bu oylardan 2'si geçersiz sayılırken, Sedat Varan, Tuncer Erer, Okan Sezgin, Orhan Şengün ve Zeki Alkan'dan oluşan liste yönetime yeniden seçildi. Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine de Cevdet Ağduman, Yüksel Yeğen, Erdoğan Kör, Sabit Navdar ve Erdoğan Atasert seçildi.

Denetleme Kurulu asil üyeliklerine Tahsin Atasert, Tekin Alkan, Ali Tahmaz seçilirken, yedek üyeliklerine ise Necmettin Numanoğlu, Bülent Atasert ve Hüseyin Erer seçildi.

Yeni seçilen yönetim kurulu 3 yıl göre yapacak olup, 7 Şubat 2006 Salı günü yapacağı toplantıda kendi aralarında görev dağılımı yapacak.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.02.2006 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Agd Yönetimi Güven Tazeledi...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Artvin Askf Genel Kurulu Yapıldı...
 » Artvin Gazeteciler Derneği Yeni Yön...
 » Ankara Artvin Kültür Ve Yardımlaşma...
 » Artvin İl Genel Meclisi Nisan Ayı K...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Ankara Artvin Kalkınma Ve Eğitim Va...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Ak Parti İl Başkanı Özçelik Güven T...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin İşadamları Derneği Olağan Ge...
 » Ödp 5. Olağan Kongresi Sona Erdi...
 » Artvin'de Chp Kongreleri Başladı...
 » Trac Artvin Şubesi Genel Kurulu Yap...
 » Karkon Olağanüstü Kongresini Yaptı...
 » Çetin Nuhoğlu Yeniden Und Başkanı...
 » İstad 4. Genel Kurulu Yapıldı...
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Ziraat Odası Genel Kurulu Yapı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...