Chp'li Gençler 'memleket İçin Umut Kongresi'ni Topladı

20/12/2016 11:08

Chp Gençlik Kolları, Ankara'da 'memleket İçin Umut Kongresi'nde Buluştu.


Haber: Hayati AkbaşCHP Gençlik Kolları, Ankara'da 'Memleket için Umut Kongresi'nde buluştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı kongreye CHP Artvin Gençlik Kolları da katıldı. Kongre öncesi Ankara’ya toplu bir şekilde hareket eden CHP’li gençler burada anlamlı ziyaretlerde bulundular.

Gençlerden Efsane Başkan Emin Özgüne Anlamlı Vefa

CHP Artvin Gençlik Kolları “Bu Memleket Bizim” diyerek, Artvin'den Ankara'ya Memleket için Umut kongresine gittiler. Sabah saatlerinde Ankara'ya varan gençlik kolları öncelikle Artvin'in efsane Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ün kabrini ziyaret etti. Gençlik Kolları İl Başkanı Anıl Öztürk burada yaptığı konuşmasında; “bizler siyasetimizi her zaman söylediğimiz gibi bu yolda yürümüş büyüklerimizin ışığında Ve gençliğin dinamik gücüyle yapıyoruz. Bizlere büyük bir örnek olan Emin Başkanımızın ışığı bizim yolumuzu Hale'n daha aydınlatmakta Ve aydınlatmaya devam edecektir. Siyasetimizi vefa üzerine kurmuş biz gençler Efsane Belediye Başkanımızı unutmamız mümkün değildir. Tekrardan Allahtan rahmet diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Devrim Şehitleri Hüseyin, Yusuf, Deniz’i Unutmadılar

Gençler daha sonra devrim uğruna hayatını kaybeden Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, Deniz Gezmiş’in kabirlerini ziyaret ettiler. Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk burada yaptığı konuşmasında ise, ” devrimci ruhunu bizlere hissettiren, yaktığı gençlik ateşi Hale'n daha sönmemiş olan büyük devrimciler Hüseyin, Yusuf ve Deniz'i unutmamız mümkün değildi ışıklar içinde yatsınlar.

Gençlerden ATA’ ya Ziyaret

Ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ziyaret ettiler. Anıl Öztürk ; "Anıtkabir bizim bu günlere nasıl geldiğimizi çok açık bir şekilde gördüğümüz yerdir. Bizler burada sadece Ulu Önderimizin mezarını değil aynı zamanda Cumhuriyeti görüyoruz, kuvayı milliyeyi görüyoruz, Kurtuluş Savaşını görüyoruz, Savaş alanlarında kurulan Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisini görüyoruz, Atatürk'ün silah arkadaşlarını görüyoruz, devrimleri görüyoruz. . . Kısacası tarihimizi ve devrimlerimizi görüyoruz. Her gelişimizde yoğun duygular yaşadığımız Anıtkabir'e Allah ömür verdikçe her sene genç yol arkadaşlarımızla gelmeye devam edeceğiz. . . Her zaman dediğimiz gibi Mustafa Kemal'in Askerleriyiz. . . Devrimlerinin Yılmaz bekçileriyiz. . . " diyerek sözlerine son verdi.

Memleket İçin Umut Kongresinde Cerattepe’ye Yoğun İlgi

Gençler daha sonra Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde başlayan 'Memleket için Umut Kongresi’ne katıldı. Kongrede söz alarak kürsüye çıkan ve konuşma yapan CHP Artvin Gençlik Başkanı Anıl Öztürk kongre sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi "Cerattepe’yi 81 ile anlattık. Duygularımızı düşüncelerimizi aktardık, nefesimiz yettiği kadar anlatmaya gücümüz yettiği kadar da direnmeye devam edeceğiz. . . Bütün gençliği Artvin'e dayanışmaya davet ediyoruz. . . Cerattepe’nin sadece Artvin Halkı için değil Türkiye için önemli olduğunu anlattık. 100 e yakın Üniversite topluluğunun ve 34 gençlik derneğinin katıldığı Umut kongresinde Cerattepe’ye gösterilen ilgi ve destek bizleri daha da güçlendirmiştir. Bu duygu ve düşünce ile Artvin’imiz de bir umut ateşi yakmaya geliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.12.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Chp;” Darbelerin Karşısınday...
 » Keşif Heyeti 1.5 Km'lik İnsan Zinci...
 » Artvinli Cerattepe’de Yaşam Alanlar...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Artvinli Gençler Cerattepe İçin Bir...
 » Artvin’li Gençler Atalarını Unutmad...
 » Artvin Chp Tüm Örgütleri İle Üzüntü...
 » Artvin Halkı Madene Karşı Tek Yürek...
 » Artvin’de Atatürk Ve Cumhuriyet Pan...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Cerattepe Artvin’de Bir Kez Daha Ma...
 » Artvin Cerattepe’de Ağaç Nöbeti Dev...
 » Chp İstanbul Millletvekili Onur Cer...
 » Artvin’e Bir Destekte Ankara’dan Ge...
 » Cerattepe’de Nöbet Devam Ediyor...
 » Çarşı Grubu Cerattepe’ye Destek İçi...
 » Artvin’in, Artvin’i Koruma Mücadele...
 » Başkent’te Artvinliler Cerattepe İç...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Chp Borçka İlçe Başkanı Hasan Özışı...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...