Artvin Valisi Doğanay, Macahel Bölgesini Ziyaret Etti

26/11/2016 14:26

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Borçka İlçesine Bağlı Camili (macahel) Köyüne Giderek Bir Takım İnceleme Ve Ziyaretlerde Bulundu.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Ömer Doğanay, Borçka ilçesine bağlı Camili (Macahel) köyüne giderek bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Vali Doğanay’ın incelemelerine İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Adnan Dinçsoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur ile bazı daire amirleri katıldı.

Vali Doğanay, yolu yılın yaklaşık 6 ayı kardan dolayı ulaşıma kapanan ve Gürcistan sınırında bulunan Camili Havzasındaki altı köyün ulaşımını sağlayan yaklaşık 50 kilometrelik Borçka-Camili karayolunun durumunu inceledi.

Kış mevsiminin gelmesiyle bölgedeki yoğun kar yağışının neden olduğu ulaşım sıkıntılarını gidermek amacıyla çalışan karayolları ekiplerini denetleyen Vali Doğanay, Kaymakam Örnek ile Karayolları 102. Şube Şefliği Camili Bakımevi Sorumlusu Mehmet Kocaman’dan yollar ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Camili köyündeki tarihi camiyi ziyaret eden Vali Doğanay, köylüler ile birlikte Cuma Namazını kıldı ardından cami hakkında görevli imam-hatipten bilgi aldı.

Camili Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerin sorunlarını dinledi. Öğle yemeğinde öğretmen ve öğrencilerle birlikte olan Vali Doğanay, okul içerisinde incelemelerde bulunarak, öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

-ÖĞRETMENLERE LOJMAN MÜJDESİ

Camili Havzasındaki 6 köy muhtarı ile öğretmenler en büyük sorunların başında öğretmenlerin kalacağı lojman sıkıntısını olduğunu dile getirdi.

Vali Doğanay ise havzadaki köylerde eğitim-öğretim gören çocukların devletine, vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkacak faydalı bireyler olarak yetiştirilmesini istediği öğretmenlere en kısa sürede lojman yapılacağının sözünü verdi.

Okul ziyaretinden sonra köy muhtarları, esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Doğanay, vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Vali Doğanay, son olarak Gürcistan’a sadece 100 metre mesafede bulunan Jandarma Karakolu ile Piyade Hudut Karakolu'na giderek bir süre askerlerle sohbet etti.

Sınır güvenliği konusunda yetkili komutanlardan bilgi alan Vali Doğanay, geç saatlerde köyden ayrıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.11.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Yolbaşı Hudut Karakolu’na Ziyaret...
 » Vali Doğanay, Emekli Öğretmenleri U...
 » Vali Doğanay, Batum'da Bir Dizi Zi...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Vali Doğanay, Engelli Öğrencilerle...
 » Hopa’da Açılış Ve Temel Atma Törenl...
 » Hopa - Kemalpaşa - Sarp Karayolu Çö...
 » Vali Doğanay, İl Genel Meclis Üyele...
 » Gürcistan'da Polis Bayramı Kutlandı...
 » Gümrük Ve Ticaret Bakanı Sarp Sını...
 » Vali Doğanay, Doğu Karadeniz İhraca...
 » Temizkan'dan, Artvin Valisi Doğanay...
 » 16'ncı Camili Saf Kafkas Arı Ve Bal...
 » Kış Tedbirleri Toplantısı...
 » Yusufeli İlçesi Yeniden Yerleşim Ye...
 » Artvin’de 24 Kasım Öğretmenler Günü...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » 23 Nisan Çocuk Bayramı Artvin’de Tö...
 » Yoğun Katılımla Coşkuyla Kutlandı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...