Başkonsolos Mikatsadze Artvin Tso'yu Ziyaret Etti

18/11/2016 09:37

Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze Ve Yardımcısı Giorgi Qushıtashvılı Artvin Ticaret Odası’nı Ziyaret Etti.


Haber: Hayati AkbaşTemaslarda bulunmak için Artvin’e gelen Mikatsadze, Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Başkonsolos Mikatsadze ve Yardımcısı Qushıtashvılı, Meclis Salonunda Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, Meclis Üyesi Özkan Öztürk ve Genel Sekreter Yüksel Çoruh tarafından kabul edildi.

Ticaretin gelişimi ve karşılıklı diyalogların genişletilmesi bakımından Odaların öneminin konuşulduğu ziyarette; İki ülke arasındaki ticaret hacminin her yıl giderek arttığını, bunun en büyük göstergesinin ise Sarp Gümrük Kapısı’ndaki geçişlerde her yıl giderek artan rakamlar olduğuna vurgu yapıldı. İki ülke arasındaki ilişkilerde Artvin ile Acara Özerk Cumhuriyeti’nin çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Mikatsadze, Sarp Sınır Kapısı’nın modernizasyonunda her iki ülke vatandaşları ve işadamlarının rahat ve hızlı bir şekilde geçişlerinin sağlanması konusunda Sayın Artvin Valimizle birlikte çalışmalar yapacağız dedi.

Gürcistan Ticaret Odalarının yapılarının Türkiye’deki gibi olmadığını, Türkiye’deki Ticaret Odaları’nın çok etkili olduğunu bildiğini belirten Mikatsadze; “Bugün Artvin’de yeni göreve başlayan Vali Ömer Doğanay’ı ziyaret amacıyla geldik. Kendisini makamında ziyaret ettik. İkinci ziyaretimiz ARTSO Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası oldu. Türkiye ile Gürcistan arasında çok önemli bir bağ var” diye konuştu.

ATSO adına görüşlerini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, Oda çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi. Sarp Sınır Kapısı’nın önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en önemli lojistik çıkış noktalarından biri olacağını ifade eden Başkan Özel, ticaretin geliştirilmesi bakımından bunun en yüksek düzeyde kullanılması gerektiğini söyledi. Özellikle Batum ile Artvin’in ticari olarak tarihten gelen bir ilişkisinin de olduğunu ifade eden Başkan Özel, önümüzdeki yıllarda bunun artarak devam edeceğine inandığını söyledi. Ziyaret sonunda günün anısına Başkonsolos Mikatsadze ’ye Başkan Özel tarafından karşılıklı hediyeler takdim edildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.11.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Mikatsadze’den Vali Doğanay’a Ziyar...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Batum’da Geleneksel İftar Yemeği...
 » Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı Törenle...
 » Türk Ve Gürcü Heyeti Muratlı Sınır...
 » Sarp Sınır Kapısından Batum’a Geçme...
 » Bakan Canikli Sarp Sınır Kapısında...
 » Artvin Otobüscüler Derneği Başkanın...
 » Mikatsadze’den Vali İnce’ye Ziyaret...
 » İpekyoluna Çin'den 500 Milyon Dolar...
 » T. C. Batum Başkonsolosu Temizkan’d...
 » Kadir Topbaş’tan Emin Özgün’e Ziyar...
 » Artvin Valisi Cirit Arhavi, Hopa Ve...
 » Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım D...
 » Artvin’de Ana Arı Üretimi Sertifika...
 » Artvin 38. Başkanlar Konseyi Sonuç...
 » İstanbul’da Düzenlenen 19. Emitt Fu...
 » Hisarcıklıoğlu Yaptıkları Sınır Kap...
 » Artvin’in Sorunları Ekonomik Şuray...
 » İhracat Ve Uygulamaları Konulu Topl...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...