Hopa Tarihi Günlerden Birini Daha Yaşadı

07/11/2016 11:35

Hopa Derin Deşarj Temel Atma Töreni Yapıldı.


Haber: Hayati AkbaşHopa Belediyesinin önemli projelerinden biri olan Derin Deşarj projesinin temel atma töreni ve belediye araç parkı tanıtım programı Hopa Liman girişinde bulunan şantiye alanında düzenlendi.

Temel atma törenine Artvin Valisi Ömer Aydoğan, Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Sarp Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Akparti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, İller Bankası Bölge Müdürü Salih Devran, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Akparti Murgul İlçe Başkanı Sami Gülsuyu, Ak parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven, CHP Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, MHP Hopa İlçe Başkanı Zafer Öztürk, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.

Turan Altunkaya’nın sunuculuğunu yaptığı program Saygı duruşu yapılması ve ardından İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

Programa Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihanın konuşmasıyla başlandı. Başkan Cihan konuşmasına Vali Aydoğan, Sarp Mülki İdare Amiri Öztürk, İller Bankası Bölge Müdürü Salih Devran, Hopa Kaymakamı Özkan ve diğer konuklara “Hopa’mıza Hoş geldiniz” diyerek başladı. Başkan Cihan konuşmasında şunları söyledi: ‘Sizlerinde bildiği gibi 15 Temmuz’da ülkemize haince darbe girişimi yapılmıştır. Milletimiz bu olayda çok büyük bir basiret göstermiştir ve bu basiret Türkiye’de milli iradenin kesintiye uğramasının önüne geçilmiştir. Bu büyük milletin iradesiyle oyun oynanamayacağı tüm dünyaya gösterilmiştir.

Türk milleti tüm zor zamanlarda olduğu gibi bu elim olayda da ne siyasi parti gözetmiş ne de başka farklılıkları ciddiye almıştır. Görüş farklılıklarını bir tarafa bırakarak meydanlara dökülmüş, Milli İrade ’ye ve demokrasiye sahip çıkmıştır.

Bu demokrasi mücadelesinde canını hiçe sayan, bu uğurda can veren şehitlerimizi bu büyük millet asla unutmayacaktır.

Bu darbe girişiminde hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizin kıymetli mensuplarını, polislerimizi ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Rabbim bir daha böyle günler yaşatmasın.

Yönetimi devraldığımız günden itibaren ‘’Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır’’ anlayışı ile ‘’İnsan Şehrin, Şehirde insanın aynasıdır’’ diyerek çıktığımız bu hizmet yolunda, hizmette kalitenin artması adına var gücümüzle çalışıyor ve memleketimize kalıcı projeler gerçekleştirmekte hedef tutuyoruz.

Bunların arasında Su Arıtma Tesisi Projesi, Belediye Hizmet Binası Projesi, Büyük Sahil Dolgu Alanı Projesi, Şahin Tepesi Tünel Projesi yer almaktadır. Kültür Evi Projesinden, Balıkhane Projesine, İsmet Acar Kültür Sokağından, Kars Caddesi Peyzaj Projesine, 14 Mart Park projesinden, Sahil yürüyüş ve bisiklet yolu projesine, köylü pazarı projesinden, mezbahane projesine, yol betonlanmasından, parke taşı yapımına, taş duvar yapımından, asfalt yol yapımına kadar Hopa 2. 5 yılda toplam 20. 200. . 000 TL harcama yaparak adeta bir şantiye havasına bürünmüştür, diyerek projelerini tek tek tanıtan ve belediye hizmetlerinden bahseden başkan Nedim Cihan, çalışmalarımızın sadece bugüne değil geleceğe hitap etmesi, bizler için temel esastır” ’dedi.

Daha sonra Artvin Milletvekili İsrafil Kışla kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Kışla konuşmasında “15 Temmuz darbe girişiminde, Sayın Cumhurbaşkanımız bu durum karşısında dik duruşunu bozmayıp Türk halkının birlik ve beraberliğini sağlamış, ülke bütünlüğünü korumuştur” diyerek başladı.

Kışla Hopa’ya her zamankinden daha fazla destek olduklarını ve kendilerine gelen her projeye kaynak aktarma konusunda Ankara’da elinden gelen tüm çabayı gösterdiğini ifade ederek, önlerinde “Balıklı şelalesinin milli park ilan edilerek turizme açılması çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

HOPA-BATUM DEMİRYOLU VE HOPA’YA DOĞAL GAZ GETİRİLMESİ

Kışla konuşmasında önlerinde duran 2 temel projenin olduğunu, bunların başından da Hopa-Batum arasındaki 33 km’lik Demiryolu projesi ile Hopa’ya Doğalgaz getirilmesi projesi olduğunu ifade ederek bu projeler ile ilgili de ilçeye müjde vermek için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından dualar eşliğinde kurban kesilerek, protokol üyelerinin kurdele kesimi ile birlikte Derin Deşarj’ın temel atma töreni gerçekleşti.

Temel atma töreninin akabinde gelen misafirlere Hopa Belediyesi tarafından ikramda bulunuldu.

HOPA BELEDİYESİ ARAÇ VE MAKİNE PARKI TANITIMI DA YAPILDI

Temel atma töreni sırasında Hopa Belediyesi Makine parkı bünyesine kazandırılan araçlarda tek tek okunarak törene katılanlara duyuruldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.11.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Tmmob Artvin - Hopa Ve Fındıklı’da...
 » Hopa’da Yeni Bir İşadamları Derneği...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Hopa Geleceğe Hazırlanıyor...
 » İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Ho...
 » Artvinli Vekiller Ankara’da Söyleşi...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Artvin'in Akparti İl Ve İlçe Başkan...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Akparti Artvin İlçe Belediye Başkan...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Bası...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...