Arhavi Hopa Eski Tünelinde Güçlendirme Çalışmaları

05/11/2016 12:02

Arhavi Hopa Eski Tünelinde Güçlendirme Çalışmaları Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşKaradeniz Sahil Yolunun Arhavi – Hopa kısmının eski bağlantı yolu olan ve Doğu Karadeniz’in en eski tünellerinden olan tünelde çalışmalar hızla devam ediyor.

Arhavi – Hopa Tüneli Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde yüklenici firma tarafından yapılan güçlendirme çalışmaları sürüyor. Tünelin Hopa tarafından 64 metre uzatılması çalışmalarında sona gelindi. Ardından tünel içerisindeki ve giriş çıkışlardaki deformasyondan kaynaklı tahribatın giderilmesi için güçlü çelik konstrüksiyonlar kullanılarak ve aynı zamanda tünelin tamamında enjeksiyon sistemiyle beton nüfuz ettirilecektir. Karadeniz Sahil Yolunun tamamlanmasıyla birlikte yoğun ulaşım sağlanmasa da özellikle her iki ilçe arasındaki bağlantı yolu olduğu için bölge ticari ve özel araçlar kullanmaktaydı.

Yaklaşık 6 ay gibi sürede tamamlanması beklenen tünelin eskisinden çok daha güçlü ve modern havalandırma ve aydınlatma sistemleri yapılmış halde hizmete sunulmuş olacak.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 05.11.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi Hopa Eski Tüneli Güçlendiril...
 » Cankurtaran Tünelinde Çalışmalar Bü...
 » İl Koordinasyon Kurulu 3. Dönem Top...
 » Cankurtaran Tüneli’nde Sona Yaklaşı...
 » Yusufeli Barajı İçin İmza Töreni Ge...
 » Trabzon’da Düzenlenen 3. İpekyolu Z...
 » Artvin Cerattepe’de Skandallar Peşp...
 » Mhp Artvin Milletvekili Adayı Altun...
 » Artvin’de Konut Satışları Arttı...
 » Artvin Cerattepe İçin Bir Kez Daha...
 » Artvin Milletvekili Kışla’dan Bir M...
 » Sinop’tan Cerattepe’ye Destek...
 » Artvinli Genç İşadamına Çevre Duyar...
 » Ovit'te Işığın Görülmesine Metreler...
 » 81 Kameralı İlk Tünel...
 » Artvin-erzurum Karayolu Yapım Çalış...
 » İşhan Kilisesi Restore Ediliyor...
 » Cankurtaran Tünelinde Sona Doğru...
 » Trabzon Artvinliler Erneğinden Kurt...
 » Artvin Valiliğinden Ygs Açıklaması...