Karayolları Ekipleri Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

21/01/2006 23:31

Artvin Ve İlçelerinde Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Haber: Hayati AkbaşArtvin Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri Borçka ve Hopa ilçelerinde Cankurtaran Dağından geçecek araçlarda zincir kontrolü yapmaya devam ediyor. Zincirsiz araçların Hopa Dağından geçişine izin verilmiyor.   Şavşat-Ardahan Karayolu Sahara mevkiinde yağan kar sonucu trafiğe kapandı. Kars ve Ardahan'a gidecek araçlar Artvin, Yusufeli, Oltu yolu üzerinde gönderiliyor.

Artvin şehir merkezinde Artvin Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erdinç Eldemir'den alınan bilgiye göre, şu anda ana arterlerin açık olduğu, mahalle aralarına ise yakında girileceği belirtildi. Gece meydana gelebilecek don olaylarına karşı belediye personelin oluşan tuzlama ekibi oluşturulduğunu belirtti.

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Temel Demirci ve Hopa Şoförler Odası Başkanı Cevat Yılmaz yayınladıkları duyurular ile, "Sürücülerin gerekli olmadıkça trafiğe çıkmamalarını" istediler.

Yoğun kar yağışı Borçka'yı etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı akşam saatlerinde Artvin başta olmak üzere bütün ilçeleri de etkili oldu. Sabah saatlerine kadar aralıksız yağan kar gün boyuda devam etti, şehir içi kar kalınlığı 40–50 cm civalarına ulaştı. Trafikte bazı aksamalar olmasına neden olan kar yağışı, çevre yollarında da trafikte yoğunluk yaşandı. Zincirsiz trafiğe çıkan araçların kayması nedeniyle sürücüler zaman zaman zor anlar yaşadı.

Borçka ilçesi tamamen beyaza bürünürken, Belediye ekiplerinin yolu trafiğe açık tutma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Gece boyunca elektriklerde zaman zaman sorun yaşanırken, sabah saatlerinde şehir elektriklerinin kesilmesiyle vatandaşlar, "Şehir yine her sene olduğu gibi gündüz beyaz gece karanlığa mı bürünecek?" diye azda olsa sitem ettiler. Arızanın her yıl olduğu gibi Murgul'dan gelen elektrik hatlarından olabileceği tahmin ediliyor. İlçeye bağlı köylerin şehir merkezi ile ilişkileri kesildi. Şehre yakın ve alçak kesimlerdeki köylerdeki kar kalınlığı 90–100 cm civarlarında  olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca Borçka-Hopa karayolun da ulaşımda sıkıntı yaşanıyor. Karayolları ekiplerinin sürekli olarak yolu açık tutmak için çalışmaları devam ediyor.

Hopa'da da akşam saatlerinde başlayan kar yağışının gece boyunca devam etmesi ile kar kalınlığı yer yer 30 cm'ye kadar çıktı. Şehir içi ulaşımda sıkıntı yaşanmayan ilçede Belediye ekipleri de ana cadde ve ara yollarında durmaksızın kar temizleme çalışmalarını sürdürüyorlar. Belediye başkanı Yılmaz Topaloğlu'nun da devamlı olarak ilçe merkezini kontrol etmesi ve noksan görülen hizmetlerin hemen yerine getirilmesine çalışması sevindirici bulundu. İlçe merkezinde zaman zaman elektrik kesintilerinin yaşanması da ana kablolar üzerindeki arızlardan meydana geliyor. EÜAŞ ve TEDAŞ ekipleri yerinde müdahale ederek kesintileri gidemeye çalışıyorlar.

Metrolojiden yapılan açıklamalarda da il genelinde kar yağışının birkaç gün daha devam edeceği açıklanarak vatandaşların ve araç sürücülerinin buna göre tedbir almaları istendi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.01.2006 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Kar Nedeniyle Hayat Durdu...
 » Artvin’de Kar Esareti Yeniden Başla...
 » Artvin Kar Esareti Altında...
 » Artvin’de Yoğun Kar Yağışı Koyunlar...
 » Cankurtaran Dağı Geçit Vermiyor...
 » Artvin Kar'a Teslim Oldu...
 » Artvin’de Kar, Kış, Kıyamet...
 » Şavşat Belediyesinden Kar Tedbirler...
 » Artvin'de Kar Yağışı Devam Ediyor....
 » Hopa’da Mart Bu Defa Da Kapıdan Bak...
 » Sürücüler Yola Teslim...
 » Artvin’de Karla Mücadele Devam Ediy...
 » Artvin’de Kar’dan Kapanan Köy Yolla...
 » Arhavi’de Elektrik Kesintisinin Ned...
 » Arhavi Ve Hopa'ya Beklenen Kar Niha...
 » Çoruh Coştu!...
 » Hopa Ve Arhavi'ye Yılın İlk Kar'ı D...
 » Artvin'de Protokol Telesiyejde Asıl...
 » Dikkat Artvin’e Kar Geliyor...
 » Artvin’de Kablo Hırsızlığı...