Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı Yapıldı

09/10/2016 11:19

Hopa Tso, Oda Meclisi Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı.


Haber: Hayati AkbaşHopa Ticaret ve Sanayi Odası, Oda Meclis Kurulu Ekim ayı olağan toplantısı Gaziantep ve Kilis iş gezisi dönüşünde oda toplantı salonunda yapıldı. Oda Meclis Başkanı Reşat Aydın başkanlığındayapılan toplantıyaY. K. Başkanı Osman Akyürek, meclis üyeleri, Gökhan Bıyıklı, Bülent Bayrak, Metin Karaman, İsmet Başar, Şükrü Aydemir, Alişan Ender Topaloğlu, Hasan Durmuş, Okan Poyraz ve Kemal Gazioğlu katılırken mazeret bildiren Zekeriya Yalçın toplantıda yer almadı.

Toplantı maddeleri: Oda İç Yönergesi 23. Madde gereği toplantıya katılım durumunun kayıt altına alınması, Aylık Mizanın incelenmesi, İnşaatın son durumunun değerlendirilmesi, Gaziantep İş Gezisinin sonuçları, IX. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’nın değerlendirilmesi, OSB konusundaki son durum, Akreditasyon çalışmalarının ve bu kapsamda düzenlenecek eğitimlerin yapılması, Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerine katılım, Yönetici asistanlığı eğitimi ile ilgili yazının değerlendirilmesi Antalya YÖREX Fuarına katılım için görüşme, Hizmet Binası işçilik ödemesi, Sarp Group ve Lila İletişim firmalarının askısının çözülmesi, Tescil ve Terkinlerin değerlendirilmesi, Odaya kesilen faturaların ödenmesi, Yerli Malı Belgesi fiyatlandırması, Meslek grubu kahvaltılarının devamı, OHAL ilçe ofisine yelek bağışının değerlendirilmesi başlıklarının görüşüldüğü toplantı saat 14’de başlayıp 17’ye kadar sürdü.

Hopa TSO meclis toplantısında ilk olarak: Oda iç Yönergesinin 23. Maddesinin (E) bendine göre toplantı katılım durumu değerlendirildi. Toplantıya katılamayan Zekeriya Yalçın’ ın dilekçesi kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesine geçilerek aylık mizan muhasebe müdürünün izinde olmasından dolayı incelenememiştir.

Gündemin üçüncü maddesine geçilerek inşaatın son durumu değerlendirildi. Proje sorumlusu Özgüç Vayiç çalışmalar hakkında kurula bilgi verdi ve çalışmaların olanlar dâhilinde devam ettiği kurula aktarıldı. Konferans salonundaki koltukların görüş açısında yarattığı sorunla ilgili fabrika ile görüşülerek arkalıklarının kısaltılması için gerekli çalışmaların yapılması talep edildiği ve yaklaşık on gün içerisinde koltukların teslim edileceği bilgisi kurulla paylaşıldı. Katlardaki aydınlatmalarında kısa içerisinde tamamlanmış olacağı aktarıldı.

Gündemin dördüncü maddesine geçilerek yurt içi iş gezileri kapsamında 17 katılımcı ile gerçekleştirilen Gaziantep İş seyahati değerlendirildi. Oda meclis üyeleri 3 günlük iş gezisi kapsamındaki izlenimlerini paylaştılar. Gaziantep Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Sanayi Odası, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ile Organize Sanayi Bölgesi ziyaretlerinde edinilen izlenimler paylaşıldı. Sonuç olarak çok iyi ve olumlu bir iş gezisi olduğu ifade edildi. Türkiye ekonomisi içerisinde 4 ile 6 sıra arasında gidip gelen 2 milyon nüfuslu bir ile yapılan ziyaretin katılımcıların ufkunun gelişmesi bakımında çok yararlı olduğu ifade edildi. Yapılan görüşmelerde ticarete olumlu etkileri olacak temaslarında gerçekleştiği ifade edildi.

Gündemin beşinci maddesine geçilerek IX. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’na katılan Y. K. Başkanı Osman Akyürek izlenimlerini aktardı. Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ ın katılımıyla gerçekleştirilen şurada yapılan konuşmalar hakkında bilgi verdi.

Gündemin altıncı maddesine geçilerek OSB konusundaki son gelişmeler değerlendirildi. 23. 09. 2016 tarihli TC. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yazısında OSB talebimizin reddedildiğini bildirdiği kurula aktarıldı. bu konuda çalışmaların yine de sürdürülmesine karar verildi.

Gündemin yedinci maddesi değerlendirilerek akreditasyon çalışmaları değerlendirildi. ISO 9001 Kalite sistemi ile ilgili dokümantasyon çalışmalarının devam ettiği kurula aktarıldı. Bu kapsamda gerçekleştirilmesi gereken personel, yönetici ve üye eğitimlerinin gelecek 15 günlük süre zarfında planlanarak gerçekleştirilmesine karar veril.

Gündemin sekizinci maddesine geçilerek Ekonomi Bakanlığı tarafından Aralık Ayında yapılacak olan Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri kapsamında gerekli çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

Gündemin dokuzuncu maddesine geçilerek Yönetici Asistanlığı eğitimlerine uygun görülecek bir tarihte Oda Personellerinden Hamdi Yıldırım’ ın gönderilmesine ve tahakkuk edecek faturaların Oda tarafından karşılanmasına karar verildi.

Gündemin onuncu maddesine geçilerek 26-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Antalya YÖREX: Yöresel Ürünler Fuarı’na katılım değerlendirildi. Oda adına temsilen katılım gerçekleştirilmesine ve daha sonra yönetim kurulu toplantısında görüşülmesine karar verildi.

Gündemin on birinci maddesine geçilerek Hizmet Binası inşaatında yapılan işçilik için taraflarca imza altına alınan tutanak ve gider pusulası karşılığında ki tutarın ödenmesi uygun görülerek ilgili personele talimat verilmiştir.

Gündemin on ikinci maddesine geçilerek Odaya olan aidat borçlarını ödeyen SARP GROUP İTH. İHR. KİMYA SAN. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. ve LİLA İLETİŞİM REKLAM VE FOTO. MATBAACILIK ORG. TURZ. SAĞLIK Gıda’nın askılarının çözülmesine karar verildi.

Gündemin on üçüncü maddesine geçilerek odamızdan tescil talebinde bulunan Ali Candemir Ali Candemir İnşaat’ ın Odamızın 2354 Ticaret Sicilimizin 2441 numarasında 4. Dereceden 5. Meslek Grubuna 41. 20. 02 Nace Kodu ile tesciline karar verildi. Odamızdan tekin talebinde bulunan ACAR GRUP TEKSTİL SAN. VE TİC. ANONİM ŞTİ. HOPA ŞUBESİ’ nin talebi uygun görülerek terkinine karar verildi.

Gündemin on dördüncü maddesine geçilerek odaya kesilen faturalar incelendi ve ödenmelerine karar verildi.

Gündemin on beşinci maddesine geçilerek yerli malı belgesinin fiyatlandırılması değerlendirilerek; Belge onayının 400 TL, ilave edilecek her kalem başına 50 TL, ayrıca 150 TL mühendislik bedeli alınmasına karar verildi.

Gündemin on altıncı maddesine geçilerek Odamız tarafından daha önce başlatılan meslek grubu kahvaltılarının 2. Turuna başlanılmasına planlamanın yönetim kurulu toplantısında yapılmasına karar verildi.

Gündemin on yedinci maddesine geçilerek OHAL İlçe Merkezine 31 adet yelek bağışlanmış olup karşılığında gelen irsaliyeli faturanın ödenmesine karar verildi.

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından toplantı sona erdirildi ve karar imza altına alındı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.10.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Tso Meclisi Aylık Olağan Topla...
 » Hopa Tso Yılın Son Meclis Toplantıs...
 » Hopa Tso 2017 Yılının İlk Meclis To...
 » Hopa Tso Haziran Meclisi Yapıldı...
 » Hopa Tso Ekim Ayı Meclis Toplantısı...
 » Hopa Tso Ağustos Ayı Meclis Toplant...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » Hopa Tso Meclis Toplantısı Gerçekle...
 » Hopa Tso Oda Meclis Toplantısı Yapı...
 » Artvin İl Genel Meclisi Nisan Ayı K...
 » Hopa Tso 2. Meslek Komitesi Aylık O...
 » Borçlar Kanunu 86 Yıl Sonra Yenilen...
 » Hopa Tso Eylül Ayı Meclis Toplantıs...
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Hopa Tso Meclis Toplantısı Yapıldı...
 » Hopa Tso Meclis Toplantısı Yapıldı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Seç...
 » Thk Artvin Şube Başkanlığı’na Cafer...
 » Hopa Tso’da Akreditasyon Toplantısı...
 » Karadeniz’de Kruvazör Turizmi İçin...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...