Bayraktutan Chp'nin 93. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

09/09/2016 08:13

Chp Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ”cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusudur” Dedi.


Haber: Hayati AkbaşCHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Bayraktutanmesajında; “Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyet Halk Partisinin 9 Eylül 1923 tarihinde kurulmasından, kısa bir süre sonra kurulmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur. Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyetidir” diyerek partimizin önemini açık ve net bir şekilde dile getirmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün kurduğu, ilkelerini saptadığı ve ölümüne kadar genel başkanlığını yaptığı Türkiye'nin teminatıdır. Atatürk’e ve onun devrimlerine gönül vermiş olanların partisidir.

Ulu önder Atatürk tarafından Misak-ı Milli sınırları için ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunan ve tüm kesimlere kucak açan Cumhuriyet Halk Partisi ilk zamanki ruhu ile yoluna devam etmektedir. Bizler bu ülkede yapmış olduğumuz devrimlerle, milletimizi saygın birer birey haline getirdik. Ekonomik alandaki başarılarımız da göz ardı edilemez. Cumhuriyet döneminde, Cumhuriyet Halk Partisi önderliğinde gerçekleştirilen tüm yatırımlar, bugün AKP Hükümetince özelleştirilerek ekonomi ayakta tutulmaya çalışılmıştır. ”

Ülkenin çok partili hayata Cumhuriyet Halk Partisi’nin Demokrasiye olan inancı ile gerçekleştiğini ifade eden Başkan Bayraktutan şunları kaydetti; “Halkımızı çağdaş medeniyet seviyesine taşıyacak siyasi oluşum Cumhuriyet Halk Partisidir. Ülkemizi, demokrasimizi, toplumumuzu sıkıntıya sokan iç ve dış güçlere karşı Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyetin temel niteliklerini, demokratik, laik hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü mücadelesini CHP ailesi olarak, daha çok kararlılık ve daha büyük inançla sürdüreceğiz. Duraksamayacağız, yılmayacağız. CHP, aydınlanmacıların, emperyalizme geçit vermeyenlerin, dayatmalara direnen tam bağımsızlıkçıların partisidir. Çağdaşlaşma yolundaki yürüyüşümüzü ara vermeden devam edeceğiz. ”

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, mesajını şu ifadelerle son verdi; “9 Eylül 1923’de kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk siyası partisinin üyesi bulunmakla en büyük onuru duyduğum, laiklikten ödün vermeyenlerin, Atatürkçü düşünceden ayrılmayanların, hukukun üstünlüğünden asla vazgeçmeyenlerin, ulusal birliğini koruyan ve Cumhuriyete olan bağlılığını her zaman ve her yerde gösterenlerin partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 93. yıldönümünü kutluyor, başta kurucumuz M. Kemal Atatürk’ü, tüm genel başkanlarımızı ve partimize emek veren bütün partililerimizi şükran ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.09.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Chp 91. Kuruluş Yıldönümü...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin’de 19 Mayıs Mesajları Yayınl...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Kılıçdaroğlu, Artvin’in Chp’li Kadı...
 » 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Ku...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Özbey “Atatürk’te Birleştik, İşçi P...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Başkan Akçiçek’de Dev Çınarın Kurul...
 » Artvin- Ankara Ve İstanbul’dan 23 N...
 » Artvin Tso Başkanı Özel’den 10 Kası...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...
 » Artvin’de Chp'nin 93. Kuruluş Yıl D...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Ulu Önder Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü...
 » Artvin Chp Kadın Kolları Başkanında...
 » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlanıy...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...