Chp Merkez İlçe Başkanı Şahin’den Tbmm Başkanı’na Tepki

01/09/2016 10:54

Artvin Chp Merkez İlçe Başkanı Şahin’dentbmm Başkanı’na Tepki.


Haber: Hayati Akbaş30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yılı nedeniyle CHP Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Çelenk sunum programına CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkan Yardımcısı Süleyman Önen, CHP Kadın kolları Başkanı Gülşen Kurul, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin. CHP Eski Başkanı Seçkin Kurt, CHP Merkez Eski İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Çarşı Mahallesi Muhtarı Sezahir Şahin, partililer ve Artvin halkı katıldı.

Çelenk sunumundan sonra saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin günün anlam ve önemi hakkında bir açıklama yaptı. Şahin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Artvin ziyaretinde yaşananlara değindi. 30 Ağustos zafer Bayramı hakkında kısa bir bilgi verdi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın yapmış olduğu açıklamalara da değinen Şahin, Kahraman’ı eleştirdi. Başkan Şahin’in açıklamaları şöyle;

Terör Nereden Ve Kimden Gelirse Gelsin Nefretle Kınıyor Ve Lanetliyoruz!

Sn. Milletvekilim, İl Başkan Vekilim, Kadın ve Gençlik Kollarımız, tüm CHP üyelerimiz, Artvin’imizin yaşam savunucuları ve basınımızın güzide emekçileri; 94. yıl dönümünü kutladığımız Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin Büyük Taarruzla taçlandırılarak 30 Ağustos 1922’de düşmanın İzmir’den denize dökülmesiyle sonuçlanan bu tarihi gün için düzenlediğimiz programa hoş geldiniz.

Günün anlam ve önemine geçmeden önce, CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ve konvoyuna yapılan alçakça saldırı ve sonrasında yaşanılan süreçle alakalı kısaca bilgilendirme yapmak istiyorum. 25 Ağustos günü Şavşat ilçemizde halka hitap eden Genel Başkanımız Ardanuç Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışını yapmak üzere Şavşat’tan Ardanuç’a giderken Yanıklı köprüsü-Soğuk Su mevkiinde hainlerce saldırıya uğramıştır.

Konvoyun öncü güvenliğini sağlamak üzere en öndeki iki Jandarma aracına ateş açılarak durdurulmuş ve bu sayede Roketatarla Genel Başkanımız ve konvoydakiler katledilmek istenmiştir. Bu esnada en öndeki iki aracın bir tanesinin sürücüsü Jandarma Er Fatih Çaybaşı maalesef şehit düşmüş ve 4 askerimiz de yaralanmıştır. Olayı fark eden konvoydaki güvenlik güçleri ve Genel Başkanımızın yakın koruma ekibi Roketatarcıyı fark edip etkisiz hale getirerek memleketimizi büyük bir felaketten kurtarmışlardır. Şehidimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar ve tüm ulusumuza sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Terör kimden ve nereden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun nefretle lanetliyoruz.

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanına böylesi bir saldırı yapılabiliyorsa herkesin oturup bir düşünmesi gerekir. Bu saldırı kabul edilemezdir ve bu olayın meydana gelmesindeki güvenlik zafiyetine sebep olanların bir an evvel hesap vermeleri ve bu olayın artık bir an evvel aydınlatılmasını beklemekteyiz. Allah korusun Genel Başkana bir şey olmuş olsaydı bugün ülkemizin ne denli kaotik bir ortamda olabileceğini herkesin düşünmesi gerekir.

Güvenlik güçlerimiz ve yakın koruma ekibinin üstün başarısı ile geri dönebilmeyi başaran konvoy, önce Karayollarına ait şantiyede bekletildikten sonra Şavşat ilçesine geri götürülerek Kaymakamlık makamında beklemeye alınmıştır.

Genel Başkanımız Böylesi Bir Durumda Ambulansı Yaralı Askerlere Verdi

Böylesi bir saldırı karşısında konvoydaki Ambülansını yaralı askerlerimize tahsis eden, programımı iptal etmiyorum, halka söz verdik gideceğiz diyen, bir canımız var o da bu vatana feda olsun diyerek bu hainlere inat Ardanuç ve Artvin’e gideceğim diyen Sn. Genel Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Ardanuç programının oldukça gecikmesi, helikopterin bir türlü tahsis edilememesi ve geciktiği için Ardanuç’a geç kalınmasının ardından hava muhalefeti ve zaman kalmadığı için Artvin programı iptal edilmek zorunda kalmıştır. Bu süreçten ötürü sözümüzde duramayıp Genel Başkanımızı Artvin’e getiremediğimiz için tüm Artvin halkından özür diliyoruz, Genel Başkanımız en kısa sürede Artvin’e gelerek Artvin halkıyla buluşacaktır bunu da buradan müjdeliyoruz.

Başta Atatürk Ve Silah Arkadaşları Olmak Üzere Minnetle Saygıyla Şükranla Anıyoruz

Büyük bir zaferle sonuçlanan Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin 94. yıl dönümündeyiz. Başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere silah arkadaşlarını, vatan için can veren şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz. Mazlum milletlere dahi umut olan bu zafer tarihin akışını değiştirmiş ve emperyalistler ile onların iç ve dış iş birlikçileri bozguna uğratılmıştır.

Senin Adın Hatırlanmayacak Ama Emperyalizme Karşı Mücadele Eden Kahramanlar Hep Yaşayacaktır

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Deniz Gezmiş ve arkadaşları ile CHE Guavere gibi, emperyalizme uşaklık etmek yerine halkı için mücadele eden tüm devrimcileri saygıyla selamlıyorum. Bugün bu devrimcilere laf söyleyebilenler; Bizler sizleri F Tipi yapılanma var diye uyardığımızda sizler bizleri hiç mi hiç dikkate almadınız. Vali, kaymakam, rektör, savcı, hâkim, komutan, amir ve müdür gibi devletin birçok kilit makamları bu alçaklara teslim ettiniz, şimdi ise bunun hesabını vermekten kaçamazsınız. Allah bizi affetsin, milletimiz bizi affetsin demekle bu yanlışlıkları kapatamazsınız. Bu zihniyet Deniz Gezmiş ve arkadaşları bu günleri ta o zamanlardan fark edip kahrolsun ABD Emperyalizmi, 6. Filo Defol dediklerinde, ABD ve 6. Filo lehine miting yapacak kadar Emperyalizme uşaklık edebilmiş talebe birliğinin başkanlığını yapmıştır.

Bu Zihniyet Gazi Mustafa Kemal’e Laikliğe Cumhuriyete Düşman Bir Zihniyettir

Bu zihniyet Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’E, laikliğe, Cumhuriyete düşman bir zihniyettir. Ey TBMM Başkanı; temsil ettiğin makam Milletin Meclisidir ve üzerine hiçbir hâkimiyet ve kudret tanımaz, tanıyamaz. Derhal bu gerekliliğe göre hareket etmek zorundasınız aksi halde o yüce makama hiç yakışmıyorsunuz. Ey TBMM Başkanı; senin görev süren bittiğinde ismini hatırlayan olmayacak ancak, bu topraklarda Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Deniz Gezmiş ve arkadaşları, Uğur Mumcu, Türkan Saylan ve adını sayamadığımız nice Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Laik, Antiemperyalist birçok insanın isimleri nesiller boyu hatırlanacaktır.

Artvin Meydanından Sesleniyoruz; Artvin meydanından diyoruz ki; Atamızın bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti, Bayrağımızı ve Bölünmez Bütünlüğümüzü tıpkı İstiklal Mücadelesi Kahramanları gibi, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek için kanımızın son damlasına kadar seve seve savaşmaya hazırız.

Korkmayacağız, yılmayacağız, sinmeyeceğiz!!!Yaşasın tam bağımsız Türkiye, yaşasın laik Türkiye cumhuriyeti tüm ulusumuzun zafer bayramı kutlu olsun” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.09.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na S...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Emin Özgün’ün Vefatı İçin Yüzlerce...
 » Artvin’de Atatürk’e Ve Cumhuriyete...
 » Vali İnce Yaralı Askerleri Ziyaret...
 » Ülkü Önal Bu Defa Berta Ortaköy İzl...
 » Hopa’da Açılış Ve Temel Atma Törenl...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Bayraktutan'dan Başbakanı Aldatan B...
 » Milletimizin Başı Sağ Olsun...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Artvin’de Atatürk Ve Cumhuriyet Pan...
 » Başkan Demir Teşekkür Mesajı Yayınl...
 » Artvin’de Kılıçdaroğlu’nun Konvoyun...
 » Kılıçdaroğlu 25 Ağustos’ta Artvin’e...
 » Kılıçdaroğlu Bugün Artvin’e Geliyor...
 » Chp Artvin Milletvekili Bayraktutan...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Av. Erkan Balta Yeniden İl Başkanı...
 » Ak Parti Artvin 6. Olağan İl Kongre...
 » Bakan Arslan, Ak Parti Artvin 6. Ol...
 » Ak Parti Arhavi Gençlik Kollarından...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...