Zabit Kâtibi Olmak İsteyen Artvinliler Dikkat!

25/08/2016 11:19

Adalet Bakanlığı 1583 Zabıt Katibi Alacak.


Zabit Katibi Olmak İsteyen Artvinlilerin Dikkatine

Haber: Hayati AkbaşAdalet Bakanlığı’na bağlı Adli kuruluşlarda zabıt kâtibi olarak çalışmak isteyen Artvinliler bu haberimiz sizler için. Bakanlık yayınladığı ilan ile Türkiye genelinde 1583 zabıt kâtibinin alınacağını belirtti.

Adalet Bakanlığı’nın zabıt kâtibi alımı için yayınladığı ilanda; “1583 Adalet Bakanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinin memur personel ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 1583 kişilik kadro ile Zabıt Kâtibi alacak. Alınacak Zabıt Kâtiplerinin 23’ ü Kadrolu Memur olarak, 1560 kişi ise Sözleşmeli olarak alınacaktır.

Alımlarda Lisans Mezunları için 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türü, Önlisans Mezunları için 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türü ve Ortaöğretim mezunları için Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP94 puan türünden puan alan adaylar alınacaktır.

Aranan şartlar:

T. C. Vatandaşı olan adaylar,

Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan adaylar,

İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 29 Ağustos 2016 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans mezunları içinKPSS-2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, (lisans mezunları için 1 Ocak 1981, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olanlar),

657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48 inci maddesindeki 1-A/5 maddesindeki şartları taşıyan adaylar,

Görevini Devamlı Yapmasına engl olabilecek olan herhangi bir sağlık durumuna sahip olmayan adaylar,

Kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar,

Yapılacak arşiv araştırmasından olumlu sonuç verecek olan adaylar,

Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir. )

Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir. )

Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen birmetinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı ilgili adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır. ) Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 22 Ağustos 2016 tarihi ile 05 Eylül 2016 tarihleri arasında mesai saati bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvurular, sınavın yapılacağı adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılan başvurulara ilişkin evrak, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgili adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir. Posta ile veya diğer iletişim araçlarıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir” ifadelerine yer verildi.

Zabıt Katibi olmak isteyen Artvinlilerin, bu ilandaki şartları taşımaları halinde, aralarında Artvin’in de bulunduğu illerde çalışmak için gerekli şartları tamamlayarak başvurmaları gerekiyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 25.08.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin'de Zabıt Kâtipleri İşe Alına...
 » 100 İdare Memuru İşe Alınacak...
 » 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı S...
 » Türk Eğitim Sen Artvin Şubesi’nden...
 » Ankara Artvin Derneği Öykü Yarışmas...
 » Ankara Artvin Derneği Öykü Yarışmas...
 » Kpss 2016 Önlisans Başvuru Tarihler...
 » Camili Köyler Birliği Tüzüğü’ndeki...
 » Artvin Tso Genel Sekreterliğinde Gö...
 » Özürlülere Şeffaf Sınav...
 » Tır Kontrol Önlemlerine Yeni Düzenl...
 » Karayolları Taşıma Yönetmeliğine Da...
 » 1040 Polis Memuru Alınacak...
 » Yurttaş Kazım Ve Köylüleri Bir Kez...
 » Özkan Adaylara Başarılar Diledi...
 » Artvin’de 2.056 Öğrenci Teog Sınavı...
 » Artvin Türk Eğitim Sen Başkanından...
 » Ygs’ye Başvurular Başladı...
 » Torun "Artvin'de Eğitim Yine Sınıft...
 » Açü Dokuzuncu Mezunlarını Verdi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...