44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve Sanat Festivali Başlıyor

25/08/2016 11:00


Haber: Hayati AkbaşTürkiye’nin en köklü kültür ve sanat festivalleri arasında yer alan ve bu yıl 44. sü düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, 44. yılı geride bırakacak olmanın haklı gururu ve heyecanı ile başlıyor. Festivalin başlamasına sayılı günler kala festival komitesini oluşturan kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve gönüllü gençler, festivalimizin duyurulması, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin en iyi şekilde organize edilmesi için çalışmalarına titizlikle devam ediyor.

ARTVİN VALİSİ İNCE VE MİLLETVEKİLİ KIŞLA DA FESTİVAL AÇILIŞINA KATILIYOR

26 Ağustos Cuma günü başlayacak olan festivalde ilk olarak Saat:17. 00’da Atatürk anıtı önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak. ulusal - uluslararası halk oyunları ekipleri ve vatandaşlar alanda yerini alacak. Festivalin bu yılki açılış kısmında Artvin valisi Muhterem İnce ve Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla da katılıyor. Festivalin açılış günü olan Cuma günü Arhavi Belediyesi 2 bin adet Türk Bayrağı dağıtacak. Kortej yürüyüşü bando eşliğinde gerçekleştirilecek. Korteje aynı zamanda Yurdun dörtbir yanından katılan Off-Road doğa sporları yarışmacıları, Satranç Turnuvası Katılımcıları, Tenis Turnuvası yarışmacıları ve bir çok daldaki sporcular da yer alacak.

Son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle bu yıl gündüz programında yer alan kültürel ve sportif yarışmalarla sürdürülecek olan 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, 26-27-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında 3 gün boyunca doludizgin yapılacak. Bu yılki festivale Ulusal uluslararası ekipler ile delegasyonlar katılacak. Uluslararası ekiplerin yanında ulusal ekipler olan Aydın Armelit GSK Halk Dansları Topluluğu, Akçaabat Belediyesi GSK Halkoyunları Topluluğu ve Arhavi Belediyesi, HEM ve Gençlik Merkezi Halk Oyunları da festivaldeki yerini alacak.

27 Ağustos Cumartesi günü kültürel etkinlikleri adından söz ettiren festivalde sırası ile Hamsili ekmek yapma yarışması, Laz böreği yapma yarışması, aykırı hızar ile odun kesme, fındık ayıklama, dibekle mısır ayıklama, dik hızar ile tahta biçme, halat çekme, çay toplama ve tahta araba yarışması, çeşitli yarışma etkinlikleri, halk oyunları gösterileri ve sportif müsabakalar ile devam edecek.

28 Ağustos Pazar günü Saat:10. 00’da Yemişlik Mahallesi’nde Çay-Kur Çay Toplama Yarışması yapılacak. Akabinde Ulukent/Balıklı/Omatğore Düzünde Off-Road Oyunları her yıl olduğu gibi bu yıl da doludizgin geçecek. Off-Road Oyunları devam ederken Arhavi Gösteri Merkezi’nde de halk oyunları gösterileri sunulacak. Saat:17. 30’da Arhavi Balıkçı Barınağı’nda yüzme Yarışları ve Saat:18. 00’da sahil dolgu alanında Tahta Araba (Lazralli) Yarışmaları yapılacak. Festivalin son günü yapılacak olan sportif etkinliklerle sonlandırılacak. Saat:19. 00’da sahil spor kompleksinde tenis turnuvası finalleri, Saat:20. 00’da Arhavispor Kulübü Halı Saha Tesislerinde halı saha futbol turnuvası finalleri ve yine Saat:20. 00’da sahil spor kompleksinde plaj voleybolu finalleri oynanacak.

3 gün boyunca Türk Hava Kurumu Yamaç Paraşütü gösterilerinin de süreceği 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali ile ilgili haberleri, gelişmeleri ve festival ile ilgili ayrıntıları Arhavi Belediyesi Resmi web sitesi www. arhavi. bel. tr adreslerinden takip edebileceksiniz.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 25.08.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 42. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 41. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 43. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 40. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Arhavi 34. Uluslarası Kültür Ve San...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce De Etki...
 » Arhavi Festivali Hazırlıkları Devam...
 » Hazırlıklar İçin Festival Komitesi...
 » Arhavi Festivali İçin Geri Sayım Ba...
 » Pilarget Köyü Omatğore Düzü Şenliği...
 » Arhavi'de Teniste Önemli Turnuva St...
 » Arhavi Önemli Bir Organizasyona Dah...
 » Arhavi’de Tekerlekli Sandalye Tenis...
 » Mençuna Cup Bayanlar Tenis Turnuvas...
 » Başkan Özgün Üniversite Öğrencileri...
 » Arhavi’de Plaj Voleybolu Turnuvası...
 » Arhavi’de 14 Yaş Yaz Tenis Turnuvas...
 » Parpali Cup Turnuvası Sona Erdi...