44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve Sanat Festivali

10/08/2016 14:32

44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve Sanat Festivali İçin Geri Sayım Başladı


Haber: Hayati AkbaşTürkiye’nin en köklü kültür ve sanat festivalleri arasında yer alan ve bu yıl 44. sü düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, 44. yılı geride bırakacak olmanın haklı gururu ve heyecanı ile başlıyor.

Festivalin başlamasına sayılı günler kala festival komitesini oluşturan kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve gönüllü gençler, festivalimizin duyurulması, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin en iyi şekilde organize edilmesi için çalışmalarına titizlikle devam ediyor.

Son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle bu yıl gündüz programında yer alan kültürel ve sportif yarışmalarla sürdürülecek olan 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, 26-27-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında 3 gün boyunca doludizgin yapılacak. Bu yılki festivale Azerbaycan, Gürcistan ve Paraguay’ın yer aldığı uluslararası ekipler ve delegasyonlar katılacak. Ayrıca uluslararası ekiplerin yanında ulusal ekipler olan Aydın Armelit GSK Halk Dansları Topluluğu, Akçaabat Belediyesi GSK Halkoyunları Topluluğu ve Arhavi Belediyesi, HEM ve Gençlik Merkezi Halk Oyunları da festivaldeki yerini alacak.

26 Ağustos Cuma günü başlayacak olan festivalde ilk olarak Saat:15. 00’da ulusal - uluslararası halk oyunları ekipleri ve vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile birlikte kortej yürüyüşünü gerçekleştirecek. Ardından Arhavi Gösteri Merkezi’nde karma sergi ve el sanatları sergisinin açılışı yapılacak. Ardından sırasıyla Saat: 16. 00’da Arhavi Gösteri Merkezi’nde Satranç Turnuvası, Saat:18. 00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Sokak Basketbolu Turnuvası ve yine Saat:18. 00’da Sahil Spor Kompleksi’nde Türkiye Tenis Federasyonu 14 Yaş Tenis Turnuvası Finalleri gerçekleştirilecek.

27 Ağustos Cumartesi günü kültürel etkinlikleri adından söz ettiren festivalde sırası ile Hamsili ekmek yapma yarışması, Laz böreği yapma yarışması, aykırı hızar ile odun kesme, fındık ayıklama, dibekle mısır ayıklama, dik hızar ile tahta biçme, halat çekme, çay toplama ve tahta araba yarışması, çeşitli yarışma etkinlikleri, halk oyunları gösterileri ve sportif müsabakalar ile devam edecek.

28 Ağustos Pazar günü Saat 10. 00’da Yemişlik Mahallesi’nde Çay-Kur Çay Toplama Yarışması yapılacak. Akabinde Ulukent/Balıklı/Omatğore Düzünde Off-Road Oyunları her yıl olduğu gibi bu yıl da doludizgin geçecek. Off-Road Oyunları devam ederken Arhavi Gösteri Merkezi’nde de halk oyunları gösterileri sunulacak. Saat:17. 30’da Arhavi Balıkçı Barınağı’nda yüzme Yarışları ve Saat:18. 00’da sahil dolgu alanında Tahta Araba (Lazralli) Yarışmaları yapılacak. Festivalin son günü yapılacak olan sportif etkinliklerle sonlandırılacak. Saat:19. 00’da sahil spor kompleksinde tenis turnuvası finalleri, Saat:20. 00’da Arhavispor Kulübü Halı Saha Tesislerinde halı saha futbol turnuvası finalleri ve yine Saat:20. 00’da sahil spor kompleksinde plaj voleybolu finalleri oynanacak.

3 gün boyunca Türk Hava Kurumu Yamaç Paraşütü gösterilerinin de süreceği 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali ile ilgili haberleri, gelişmeleri ve festival ile ilgili ayrıntıları Arhavi Belediyesi Resmi web sitesi www. arhavi. bel. tr adreslerinden takip edebilecek.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.08.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 42. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce De Etki...
 » 43. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Arhavi 34. Uluslarası Kültür Ve San...
 » 41. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » 40. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Başkan Özgün Üniversite Öğrencileri...
 » 45. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Arhavi Festivali Hazırlıkları Devam...
 » Artvin 38. Başkanlar Konseyi Sonuç...
 » Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Arhavi’...
 » Arhavi’de Ekoturizm Bilgilendirme E...
 » Artvin Belediyesi Borçka’ya Yardıma...
 » Arhavi’de Festival Çoşkusu Yaşanıyo...
 » 42. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Kapatı...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...