Artvin Devlet Hastanesi’nde Yangın

21/07/2016 15:52

Artvin Devlet Hastanesi’nin Kazan Dairesinde Çıkan Yangın Nedeniyle Bütün Hastane Katlarına Duman Sarması Sonucu Hastalar Tahliye


Haber: Hayati AkbaşArtvin Devlet Hastanesi’nin kazan dairesinde çıkan yangın nedeniyle bütün hastane katlarına duman sarması sonucu hastalar tahliye edildi. Dün sabah 08. 30 sıralarında meydana gelen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etmesinin ardından, hastalar tahliye edildi. Yangın nedeniyle hastane bahçesinde bir süre bekletilen hastalar ise daha sonra yeniden hastaneye alındı. Elektrik kontağından çıkmış olabileceği düşünülen yangın, Artvin Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangından kısa bir süre sonra hastaneye Artvin Valisi Muhterem İnce, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Kerim Yeşildağ, İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç gelerek incelemelerde bulundular. Artvin Valisi Muhterem İnce burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının kalorifer kazanında elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiklerini bildirdi.

Kısa sürede yoğun dumanın, havalandırmalardan servis ve poliklinikleri bastığını ifade eden İnce, "Artvin Belediyesi itfaiye ekipleriyle hastane personelimiz yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Hastane personelimiz servislerde yatarak tedavi gören hastaların tahliyesini yaptı. Sadece yoğun bakımda yatan hastalarımız için gerekli tedbirler alındı. Şu an itibarıyla ciddi bir olumsuzluk yok" dedi.

Vali İnce, hastaların mağdur olmaması için gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, "Hastaların nakil konularını doktorlarımız değerlendiriyor. Gerekirse ilçe ve çevre illerin hastanelerine nakilleri yapılacak, ancak şu an için hastaların başka hastanelere nakli görülmüyor. Yangın şu an itibarıyla kontrol altına alındı. Çok ucuz atlatıldığını düşünüyorum. Yangın sırasında canla başla mücadele eden itfaiye ekipleriyle hastane personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vali İnce daha sonra Hastane bahçesinde bulunan hastalara geçmiş olsun diyerek olay yerinden ayrıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.07.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Devlet Hastanesinde Yenilikl...
 » Artvin’de Gerçeğini Aratmayan Kbrn...
 » Artvin Hastanelerine Kavuşuyor...
 » Hopa-arhavi Ve Borçka’da Ekipler Se...
 » Yusufeli’nde Zeytincik Köyü Afetzed...
 » Artvin Belediyesi Borçka’ya Yardıma...
 » Beşikdüzünde Yaralar Sarılmaya Çalı...
 » Bayraktutan Meclis’te Cerattepe Geç...
 » Artvin Yeni Bir Meydana Kavuştu...
 » Artvin Devlet Hastanesi Gelişmeye D...
 » Artvin Chp İl Yönetimi Yusufeli’nde...
 » Artvin Belediyesi Teknik Ekipleri B...
 » Hopa Belediye Başkanından Teşekkür...
 » Hes’ler Derelerden Sonra Balıklarıd...
 » Artvin’de Toplamda Organ Bağışı Say...
 » Türk Kızılay’ı Hopa’da...
 » Organ Bağışı İle Geleceğe Umut Olun...
 » Gezici Festival Artvin'de İlgiyle K...
 » Çoruh Kayıp Mühendisleri Geri Vermi...
 » Artvin Halkı Bir Kez Daha “ Ceratte...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...