Artvin’de Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

19/07/2016 12:40

Vali İnce, Demokrasi Nöbetinde Darbe Girişimine Karşı Her Yerin Türk Bayraklarıyla Donatılması Çağrısında Bulundu.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valiliği Meydanı’nda demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için toplanan yaklaşık 2 bin kişi darbe girişimine tepki gösterdi.

Aralarında Artvin Valisi Muhterem İnce, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün ile kamu kurum ve kuruluşlarının kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile vatandaşlarımızın da bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi Artvin İl Müftülüğünce Halit paşa Camisinde şehitlerimiz için mevlit okutulmasının ardından ellerinde Türk bayrakları ile darbe girişimine karşı sloganlar atarak Valilik binası önüne geldi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yürüyüşün ardından Valilik önünde gerçekleştirdiği konuşmada; “15 Temmuz Türk devletinin tarihte en zor karşılaştığı, sıkıntılı ve en uzun gecelerden biri olduğunu söyledi. Bu sıkıntılı zamanı tarihte olduğu gibi milletin iradesiyle, birlik beraberliğiyle aştıklarını vurgulayan Başkan Kocatepe, sadece İslam ümmetinin değil ezilmiş dünya insanlarının lideri olan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımı meydanlara davet ediyorum sözünün üzerine her şey bitmişti. Çünkü milletimiz bu sözün üzerine gerekeni yaptı. 12 Eylül darbesinde büyüklerimiz hayırdır hemşerim ne oldu diyecek kadar tepki gösterirken, bugün benim küçük kızım ve sizler gibi milyonlar ellerinde Türk bayraklarıyla vatanına, milletine, bayrağına, devletine ve demokrasisine sahip çıktı” dedi.

Bu meselenin sadece Türkiye’nin bir iç meselesi olmadığını belirten Başkan Kocatepe, “ Bugünkü saldırılar ne kadar milli kuruluşumuz varsa bunlara yapılıyor. Milli istihbarat, milli savunma, milli meclis, TRT, bu milli olan her şeye, Türk milletine olan müdahaledir. Şimdi her şeyin ayan beyan ortada olduğu bir günü yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi altı ibadet, ortası ticaret ve üstü ihanet olan bir cemaati görüyoruz. Şimdi üstünün maharetlerini görüyoruz. Ey ibadet eden kardeşlerim Allah aşkına ihaneti görün” diye konuştu.

Artvin Valisi Muhterem İnce ise yaptığı konuşmada;“15 Temmuz gününden beri hep birlikte bu meydanlardayız. Devletle millet nasıl beraber olunur bunu sizler çok güzel ispat ettiniz. Sizlere bir çağrıda bulunmak istiyorum. 15 Temmuz günü milletimize, sizlere, milli irademize ve devletimize karşı bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Bunu çok yakından gördük, izledik ve çok vahim bir şekilde takip ediyoruz. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu yapılanlar tasvip edilemez, kabul edilemez. Akıllar ve hafızalar alamaz. Türkiye Büyük Millet Meclisine ve Cumhurbaşkanlığımıza karşı yapılan saldırının çok büyük bir anlamı olduğuna inanıyorum. Çünkü Türkiye Büyük Millet Meclisine yapılan o saldırının sonuçlarını gördük. Meclisimiz büyük bir hasar aldı. O gün orada bulunan iktidarıyla, muhalefetiyle, bütün milletvekilleri sığınaklara kaçmak zorunda kaldılar. Bu yapılan saldırı milletimize yapılmıştır. Bunu böyle bilmeliyiz ve böyle okumalıyız. Bakın bunlar başarılı olsaydı bugün hiç birimiz bu meydanlarda olamayacaktık. Dolayısıyla sizlerin bu dik duruşunuz ve bu karşı koyuşunuzla bu darbeyi önledik” dedi.

Birlik ve beraberliğimizi her zaman devam ettirilmesi gerektiğinin altını çizen Vali İnce, ” Bu birlik ve beraberliğimizi her platformlarda, her türlü şartlarda en güzel şekilde ispat etmeliyiz. Bugün buradaki duruşumuz yarında aynı şekilde, öbür günde aynı şekilde, daha sonraki zamanlarda da aynı şekilde devam etmelidir” diye konuştu.

Artvin halkından her yeri Türk bayraklarıyla donatılması çağrısında bulunan Vali İnce şunları söyledi :” İlimizden üç şehidimiz var. Türkiye’nin birçok ilinden şehitlerimiz var. Bugün Yusufeli ilçemizde şehidimizi toprağa verdik. Tarih boyunca şehitlerimiz olmuştur. Çanakkale’deki şehitlerimiz ne için şehit oldularsa bugün de şehit olan şehitlerimiz de aynı ruh aynı dava, aynı beka için şehit oldular. Bunu hiçbir zaman unutmayalım. Bu şehitlerimiz ne için şehit oldular? Şanlı bayrağımız inmesin, ezanlarımız susmasın, milletimiz sürekli var olsun diye şehit oldular. Bayrağımız şehitlerimizin kanından aldı rengini. Yarından itibaren bütün devlet kurumlarımızda, özel işyerlerimizde, evlerimizde, araçlarımızda, her yerde şanlı bayrağımızı asalım ve dalgalandıralım. Bu darbecilere kaşı en büyük cevabı bayrağımızla verelim. Bu duruşumuz olduğu sürece hiçbir hain güç, hiçbir darbeci başarılı olamayacaktır. Devlet ile milletimizin arasına hiç kimse giremeyecektir. ” dedi.

Kırıkkale ilinde 1981 yılında şehit olan Davut Polat’ın 83 yaşındaki babası Rıza Polat’ın okuduğu İstiklal Savaşında ülkenin durumunu ve milletin azmini anlatan duygu yüklü şiiri herkesi duygulandırdı.

Daha sonra kamu kurum amirleri ve personelleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile vatandaşlarımız Valilik binası önünde darbe girişimine karşı demokrasi nöbetine devam etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.07.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Valisi İnce Demokrasi Nöbeti...
 » Bakan Çelik, Memleketi Artvin’de De...
 » “Darbe Girişiminde Ülkemiz Uçurumun...
 » Hopa Ödp İlçe Başkanlığı Basın Topl...
 » Artvin Demokrasi Nöbetinin 7. Geces...
 » Artvin’de Demokrasi Nobeti Sona Erd...
 » Artvin’de Darbeye Karşı Sokakta Bul...
 » Artvin Ziraat Odasından Darbe Giriş...
 » Chp Artvin Milletvekili Bayraktutan...
 » Artvin Chp;” Darbelerin Karşısınday...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Hopa Tso’dan Darbe Girişimine Tepki...
 » Hopa Sto’lerden Darbe Girişimine Ka...
 » Artvin Valiliği Bayrak Kampanyası Ç...
 » “Bayrak Kampanyasına” Artvinliler B...
 » Hopa’da Demokrasi Nöbeti Devam Ediy...
 » Darbelere Bir Sert Tepkide Eczacıla...
 » Dp Artvin Milletvekili Adayı Ertan...
 » Artvin Eğitim Sen Sessizliğini Bozd...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...