Add Arhavi Şubesi Nazım Hikmet Yaz Kampı Etkinliğine Katıldı

19/07/2016 08:48

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampına Başarılı Dört Öğrenci Gönderdi.


Haber: Hayati AkbaşAtatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampına başarılı dört öğrenci gönderdi. Kartal Belediyesi, Adalar Vakfı, Adalar Kent Konseyi ve Nazım Hikmet ailesi tarafından düzenlenen Nazım Hikmet Büyükada Yaz kampına Türkiye’nin farklı yerlerinden, (Artvin, Erzincan, Nevşehir, Diyarbakır, Urfa, Mersin, Ankara ve Soma’nın yanı sıra, İstanbul ve Adalar’dan)12-15 yaş gurubunda 56 kampçı katıldı.

On iki gün süren kamp hakkında ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu şunları söyledi: “Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak çocuklarımızın özgüvenlerini gelişmesini sağlayacak yurdun çeşitli yörelerinden gelen öğrencilerle birlikte güzel bir doğada, güzel bir tesiste tatil yapmalarına katkıda bulunmak istedik.

Kampın Amacı; Katılımcılara eşsiz bir doğada, rekabet yapmadan özgür eser, imge ve nesne yaratmalarına olanak sağlamak, görsel ve zihinsel belleklerini güçlendirmek, hislerini ifade edebilecekleri bir yaratım sürecini desteklemek; kendilerini ifade edebilme yetisini geliştirmek, özgüvenlerini kuvvetlendirmek, barış hakkında farkındalık yaratmak, Nazım Hikmet ve Dünya Şiir Antolojisi’nden seçilecek başka dünya şairlerinin eserleriyle tanıştırmaktı.

Bu nedenle çok kısa bir sürede Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu ve Nuri Özaltın İlköğretim Okulu’ndan seçtiğimiz dört öğrencimizi bir veli ile ( Tolga Kurdoğlu, Coşar Zaim, Melek Deniz, Yusuf Şakiroğlu ve Aysun Şakiroğlu)’nu otobüsle İstanbul Büyükada’ya Nazım Hikmet Yaz Kampı’na yolladık. Tüm masrafları Kartal Belediyesi, Adalar Vakfı, Adalar Kent Konseyi karşıladı.

Kampın 3. Gününde ziyaretlerine gittiğimde Adalar Vakfı Başkanı Halim Bulutoğlu kamptaki tüm bölümleri gezdirdi.

Öğrenciler saat:9. 00-15:00 arasında sınıflarda öğretmenleriyle gruplar halinde müzik, resim, drama, yaratıcı okuma, yaratıcı yazma, fotoğrafçılık, görsel sanatlar ve Nazımca şiir derslerini yapıyorlardı.

Öğrenciler ders dışı saatlerde jimnastikten yüzmeye, futboldan yogaya, satrançtan langırta, kültür gezilerinden yat gezilerine, oryantiringe (harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor), vücut sağlığına kadar eğlenceli etkinlikler yapıyorlardı ve hayatlarından çok memnundular.

Kampın sonunda sertifika töreni yapıldı. Tüm öğrencilere sertifika, katkı verenlere teşekkür ve plaketler verildi. Akşam, kumsalda kamp ateşi yakıldı. Masalbaz geldi, birlikte masallar anlattılar. Öğrencilerimiz kendi hazırladıkları müzikler eşliğinde eğlendiler. 2 Temmuz’da çok mutlu ve birçok kazanımlarla Arhavi’ye döndüler.

ADD Arhavi Şubesi olarak baharda yarışma düzenleyip, dereceye giren dört öğrencimizi tatilde yine Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampına göndermeyi planlıyoruz.

Tüm bu çalışmalarda maddi, manevi ve bedenen çok emek veren, bize destek olan Adalar Vakfı Başkanı Halim Bulutoğlu’na, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e, Adalar Kent Konseyine, Nazım Hikmet varislerine ve kamp boyunca eğitim veren tüm öğretmenlere çocuklarımız ve Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemiz adına çok teşekkürler ediyorum. ”dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.07.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstanbul’da Yaşayan Artvinliler İft...
 » Yeni Kaymakam Atamaları Yapıldı...
 » Ekoloji Kampı Aktivistleri Murgul’d...
 » Boks’un Yıldızları Artvin’de Belli...
 » Artvin’de Lider Çocuk Tarım Kampı D...
 » Artvin’de Düzenlenen Ekoloji Kampı...
 » Arhavi Add Çalışmalarını Üyelerine...
 » Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (unke...
 » Hopaspor Erzurum Kampında Son Hazır...
 » Artvinhopaspor Sahaya İndi...
 » Artvin Hopaspor Başaracak Güçtedir...
 » Cumhuriyet’e Yapılan Operasyona Tep...
 » 7'den 77'ye Kızak Kaydılar...
 » Artvin’de 2 Bin’in Üzerinde Öğrenci...
 » Yeşil Artvin Derneği Genel Kurulu Y...
 » Gürcistan Ve Ukrayna Pazarlarına Gi...
 » Fotoğrafçılık Kursu Sona Erdi...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Artvin Sp İl Başkanı Soydan’dan Akp...
 » Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şu...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...