Kpss 2016 Önlisans Başvuru Tarihleri Açıklandı

12/07/2016 12:04


Kpss 2016 Onlisans Başvuru Tarihleri Aciklandi

Haber: Hayati Akbaş22-23 Ekim 2016'da gerçekleştirilecek olan Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı hakkında ÖSYM’nin internet sitesinden Artvinli öğrencileri yakından ilgilendiren açıklamalar yapıldı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer verilen duyuruya göre, 2016 KPSS'nin ön lisans düzeyinde 22 Ekim 2016'da, ortaöğretim düzeyinde 23 Ekim 2016'da, 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans kapsamında uygulanacak din hizmetleri alan bilgisi testi (DHBT 2016) ise 6 Kasım 2016'da yapılacağı açıklandı.

Sınava başvurma işlemleri, DHBT'ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar hariç, 9-24 Ağustos 2016'da olacak.

Kamu Personel Seçme Sınavı 2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınav ve Başvuru Tarihleri 6 Kasım 2016’da yapılacak. Öğrenciler başvuracağı KPSS Lisans Düzeyi Başvuru tarihi ise 17 Mart 2016, 31 Mart 2016 tarihleri arasında olacağı açıklandı. KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Düzeyi Başvuru tarihleri ise, 9 Ağustos 24 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak. DHBT Başvuru tarihi ise 21 Eylül 2016’da başlayacak 3 Ekim 2016’da sona erecek.

Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecek. Söz konusu merkezler ÖSYM'nin (http://www. osym. gov. tr) internet adresinde yayımlanacak, başvuru süresi uzatılmayacak.

Sınava, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar girecek.

Adayların başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli olmayacak. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların, başvurularını süresi içinde tamamlamaları gerekiyor. Başvuru işlemini belirtildiği şekilde tamamlamayanlar sınava katılamayacak.

İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu sisteme girmeleri, başvuru ekranında "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı" açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri uyarısında bulunulan duyuruda, şunlar kaydedildi:

"Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, aday başvuru kayıt bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan onay kodunu görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

Başvuru merkezleri, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacaklardır. İnternetten bireysel başvurular Temmuz saat 23. 59'da sona erecek. Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin internet sayfasında bulunan aday işlemleri sisteminden (ais. osym. gov. tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir. "

Sınava katılmak isteyenler kılavuz ile aday başvuru formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin (http://www. osym. gov. tr) internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı ise yapılamayacak.

Duyuruda, sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiği, başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde (http://ais. osym. gov. tr) internet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri uyarısında bulunuldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.07.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Ygs’ye Başvurular Başladı...
 » 2012 Lys Sonuçları Açıklandı...
 » Üniversite Adayları Dikkat...
 » Artvin’de 2 Bin’in Üzerinde Öğrenci...
 » Ösym Sınav Merkezinden Uyarı...
 » 15 Ağustos’ta Üniversitelere Kayıt...
 » Lys Tercih Büroları Öğrencileri Bek...
 » Artvin Çoruh Üniversitesinde Rektör...
 » Artvin’de Açü Kayıtları Başladı...
 » Zabit Kâtibi Olmak İsteyen Artvinli...
 » Artvin Türk Eğitim Sen Başkanından...
 » 100 İdare Memuru İşe Alınacak...
 » Artvin Türk Eğitim-sen'den Ösym'ye...
 » Rize'de Ambarlı Hes'e Bir Kez Daha...
 » Artvin’de 2016-2017 Av Sezonu Açıld...
 » İnsan Hakları Kurulu Toplandı...
 » Rize Ambarlı Deresi Hes Bilmecesi...
 » Artvinli Araştırmacı Yazar Ülkü Öna...
 » Arhavililer Kamilet Vadisine Sahip...
 » Arhavi Add Çalışmalarını Üyelerine...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...