Artvin’de Bayram Mesajları

04/07/2016 12:34

Artvin’de Mülki İdare, Yerel Yöneticiler, Siyasiler, Stö’leri Başkanları Peş Peşe Bayram Mesajları Yayınladılar.


Haber: Hayati AkbaşGöreve yeni başlayan Artvin Valisi Muhterem İnce yayınladığı Bayram mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin ve dünyanın birçok yerinde insanların eş, dost ve yakınları ile kaynaştığı; başta sevgi olmak üzere, milletimizin kültüründe ve tarihi derinliklerinde var olan bütün insani güzelliklerin bir bütün halinde milletçe paylaşıldığı bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşarken, son zamanlarda terör saldırılarında hayatlarını kaybetmiş olan vatandaşlarımızın ve tüm güvenlik kuvvetlerimizin acılarını da yaşamaktayız. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve gazilerimize sabırlar dileyerek acılarını en içten duygularımızla paylaşıyoruz.

Kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların unutulduğu, kaynaşma ve birlik olma duygularının perçinlendiği bayramlarımız, geçmişte olduğu gibi bugünde millet olarak bizler için müstesna bir yere sahiptir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak yaşanmalıdır.

Milletimizi güçlü kılan büyük medeniyet geleneğimizin, derin kültürel varlığımızın ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu sayesinde başına gelen her türlü felaketi ve olumsuzluğu, hoşgörü ve kardeşliğe verdiği değer ile bertaraf eden aziz milletimizin gelecek nesillere bırakacağı en büyük armağan, özgürce ve kardeşçe kutlanmakta olan bayramlar olacaktır.

Birçok konuda bölgesine önder ve örnek olan Artvinli Hemşerilerimin, bu bayramda da şehit yakınları ve gazilerimizi, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı, yaşlılarımızı ve yetiştirme yurtlarında kalan yavrularımızı yalnız bırakmayacaklarına yürekten inanıyorum. Çünkü onlara, bu hayatta yalnız olmadıklarını hissettirmek, sevgi, ilgi ve hoşgörü ortamını tekrar ve bayram sıcaklığında yaşatmak, hepimiz için bir insanlık görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Artvinli Hemşerilerimin Ramazan Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

HOPA KAYMAKAMI ÖZKAN BAYRAM MESAJI YAYINLADI

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, yayınladığı Ramazan Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kardeşliğin, dostluğun, barışın, birlik ve beraberliğin en ileri düzeye ulaştığı bir ramazan ayını daha geride bıraktık. Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Toplumumuzda çok özel anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bayram insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, toplumun umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel bir gündür.

Bu vesileyle, sizlerin ailenizin, tüm kurum çalışanlarımızın ve Hopa’lı hemşerilerimizin Ramazan Bayramını tebrik eder mutluluklar getirmesini temenni eder, bayramın ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, esenlik ve mutluluklar getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım”.

ARHAVİ KAYMAKAMI ŞEREF AYDIN BAYRAM MESAJI YAYINLADI

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bayramlar, dostluk, barış, birlik ve beraberlik içinde kutladığımız müstesna günlerdir. Böyle bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Toplum olarak paylaştığımız ortak değerlerin tadını daha yoğun olarak hissederiz;

Bu mübarek bayramda, yüce dinimizin tavsiye ettiği gibi, herkesin birbirleriyle kucaklaşmasını ve tüm toplumumuza dayanışma ve yardımlaşma havasının hâkim olmasını temenni ediyorum. Bütün vatandaşlarımızı bu güzel günlerinde sevgiyle, muhabbetle kucaklaşmaya davet ediyorum.

Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde daha müreffeh olmasını, bütün kamu görevlilerimizin ve vatandaşlarımızın da barış, huzur, sağlık ve mutluluk içerisinde daha güzel yarınlara ve daha nice bayramlara sevdiklerinizle beraber ulaşmanızı diliyorum.

Bu duygularla, Aziz Milletimizin, bütün kamu görevlilerimizin, Arhavili vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.

BAŞKAN KOCATEPE’DEN BAYRAM MESAJI

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak Bayramın yeniden kucaklaşmak birlik beraberliğimizi pekiştirmek adına fırsat olduğunu hatırlatarak tüm İslam âleminin, ülkemizin ve Artvinlilerin bayramını tebrik etti.

Başkan Kocatepe mesajında ; “Bir bütün olarak İslam aleminin özelde ülkemizin ve tabi ki şehrimizin tarihin kritik noktalarından geçtiği şu günlerde bayramlar hepimiz için yeniden kaynaşma yeniden kucaklaşma birlik beraberliğimizin korunması konusunda yenilenme fırsatlarıdır. Bu vesile ile başta şehrimizde yaşayan çok hürmetli Artvinli hemşerilerimin ve tabii ki dünyanın dört bir yanına dağılmış ben onlara cennetin çocukları diyorum yaklaşık bir buçuk milyonu bulan Artvinli hemşerilerimin yine 79 milyonu bulan vatan evlatlarımızın ve özelliklede son zamanlarda bir başkada acı yaşadığımız terörle mücadele eden polisimiz askerimiz güvenlik kuvvetlerimiz ve terörden mağdur olan acılı ailelerimizin bayramını tebrik ediyorum.

Rabbim şu aziz günlerin yüzusuyu hürmetine ihtiyaç duyduğumuz barış sevgi kardeşliği kaynaşmayı dayanışmayı bize nasip eder diye niyaz ediyoruz. İnşallah bayramda güzel bir Artvin yaşayacağız. İnşallah yine her zaman ki gibi bayramın birinci gün valiliğimizin öncülüğünde merkez camimizin çıkışında Atapark’ın önünde halkımızla bayramlaşmamız ve orda da geleneksel hale gelmiş belediyemizin etli pilav ikramı olacak tüm hemşerilerimizi devlet millet kaynaşması noktasında ki bu önemli bayramlaşmasına bekliyoruz.

Şenlikler İptal

İstanbul’da yaşanan terör saldırısında yaşamını yitiren 44 kişiye Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. 35 yıldır yapılan Kafkasör festivalimizi bu yıl 8 – 9 - 10 Temmuz’da Kafkasör yaylamızda yapmayı planlıyoruz. Son zamanlarda yaşanan acılardan ve özellikle geçtiğimiz gün İstanbul’da yaşanan terör saldırısı münasebetiyle ülkemiz ciddi bir moral bozukluğu yaşadı. O vesile ile bu yıla mahsus olmak üzere konserlerimizi eğlencelerimizi iptal ettik. Kafkasör Boğa güreşlerini ise hemşerilerimiz ile yaptığımız görüşmelerde bir eğlenceden ziyade bir gelenek olduğu bu geleneğin devam etmesi istiyorlar. Bizlerde bu istekler doğrultusunda başka bir aksilik olmazsa Cumartesi ve Pazar günü sükûnet içinde Artvin’e yakışır bir şekilde boğa güreşlerimizle Kafkasör festivalimizi yüzümüzün akıyla yapmayı planlıyoruz. Bu konuda şehrimizi seven herkese katkı yapmaları noktasında buradan çağrıda bulunuyorum. Bu bayram tatilini de Artvin’de Kafkasör’de geçirmiş olun. Bu vesile ile tüm hemşerilerimin ramazan bayramını tebrik ediyorum bayram tadında bir Artvin temenni ediyorum.

CHP Artvin İl Başkanı Kurt Ramazan Bayramını Kutladı

CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt Ramazan Bayramı dolayısıyla vatandaşların bayramı kutlayarak açıklamalarda bulundu.

Kurt yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Değerli hemşerilerim, Gönül coğrafyamızı güzelleştiren ve yüreklerimizi bir kez daha sevgi, dostluk ve dayanışma hisleriyle dolduran mübarek Ramazan ayının mutluluğunu yaşadık. Ama maalesef içimizdeki burukluğu bir türlü atamadık… Çünkü İslam coğrafyasına bu Ramazan ayında da barış ve refah uğramadı. Yine kan döküldü her gün şehitlerimiz gelerek derin acılar çekildi ve çekiliyor… Canlı bombaların sebep olduğu kitlesel ölümlerin yaşandığı günlerden geçiyoruz. 77 milyonu aşkın nüfusu; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti, yarım yüzyılı aşan demokrasi tarihi, iki yüzyıla yaklaşan parlamenter sistemi ile Türkiye; böyle bir coğrafyada çoban ateşidir, umut ışığıdır. İslam coğrafyasının siyasal aktörleri dünya tarihi yanında özellikle Türkiye’nin yakın tarihini de bilmek zorundadırlar. Çünkü bizler farklılığımızı zenginlik, demokrasiyi en büyük gücümüz Cumhuriyetimizi insan ve insanlık onuru sayarız. Zaten demokrasi çatışma yerine uzlaşmayı, kutuplaşma yerine birlikte yaşamayı, başkasının haklarını da korumayı zorunlu kılan bir siyasi sistemdir. O yüzden iç veya dış bütün sorunlarımızla yüzleşirken, ortak akıldan yararlanmak, toplumun tüm kesimlerine hoşgörü içerisinde yaklaşmak demokrasinin olmasa olmazıdır.

Unutmamalıdır ki bir siyasetçinin görevi bölmek ve ayrıştırmak değil, birleştirmek ve uzlaştırmaktır. Ötekileştirme değil; katılımcı, sevgi ve saygıyı öne çıkartmaktır. Siyaset bu ülkeye ve milletline huzur vermeli, güven aşılamalı ve Türkiye’nin yeni ufuklara yelken açması için gerekli öngörüye sahip olmalıdır. Milli birlik ve bütünlüğü sağlamalı ulusal gururları öne çıkarmalıdır.

Siyaset Ve Siyasetçiler Önce Türkiye Diyebilmelidirler

Siyaset aynı zamanda Artvin’de Cerattepe’de de Artvin halkının sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına saygı göstermeli ve güvence altına almalıdır. Herkes bu bilinçle hareket etmeli, Türkiye’ye hizmet etme onuruna layık olmalıdır. Bu bağlamda, bizlere özgürlük ve demokrasi içerisinde bu bayramı yaşama fırsatını veren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün silah arkadaşlarına ve şehitlerimize rahmet diliyorum. ”

CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, “halkımızın Ramazan Bayramını yürekten kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

AGC Başkanı Alkan, Bayram Mesajı Yayımladı

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan yayımladığı mesajında, "Bugün milletçe, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dargınların barıştığı, kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlanmalı, özelikle bu günlerde birbirimize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. Ülkesi ve vatanı için canlarını veren şehitlerimizin ailelerine, çocuklarına, kahraman gazilerimize, yetimlerimize her zaman sahip çıkan aziz milletimizin annelerimizi, babalarımızı, büyüklerimizi unutmayacağı inancıyla, bu yıl yaşadığımız elim terör olayları nedeniyle buruk olarak girdiğimiz bayramımızı onlarla paylaşarak birlik ve beraberliğimizi sonsuza dek muhafaza edelim. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını hakim kıldığımız sürece, daha güzel günlere ulaşacağımıza şüphe yoktur. Bu duygular içinde bütün meslektaşlarımızın, Artvin halkının ve Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, hem milletimiz, hem de insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.07.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Ramazan Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Bayram Mesajları Yayınlan...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Artvinde Ramazan Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Peşpeşe Bayram Mesajları...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce Kurban...
 » Artvin'de Bayramlaşma Töreni Düzenl...
 » Artvinde Peşpeşe Bayram Mesajları Y...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu...
 » Hopa Kaymakamı Özkan Bayram Mesajı...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar B...
 » Artvin’de Cumhuriyet Bayramı Kutlam...
 » Milletimizin Başı Sağ Olsun...
 » Ak Parti Hopa İlçe Başkanı Kurban B...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...