Vali İnce, İlk İlçe Ziyaretleri İçin Arhavi Ve Hopa'da

28/06/2016 12:07

Son Valiler Kararnamesi İle Artvin’e Atanan Vali Muhterem İnce, İlk İlçe Ziyaretini Arhavi Ve Hopa İlçelerine Gerçekleştirdi.


Haber: Hayati AkbaşSon Valiler Kararnamesi ile Artvin’e atanan Vali Muhterem İnce, ilk ilçe ziyaretini Arhavi ve Hopa ilçelerine gerçekleştirdi İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün ile birlikte Arhavi ilçesine giden Vali İnce’yi kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, daire amirleri ile vatandaşlar karşıladı.

Vali İnce ilk ziyaretini Arhavi Kaymakamlığına yaptı.

Kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşan Artvin Valisi Muhterem İnce, karşılamadan ötürü memnuniyetini dile getirdi. Ardından Vali İnce ve beraberindeki heyet kaymakamlık makamına geçtiler. Vali İnce, İlçe Kaymakamlığını ziyaret ederek, ilçenin sosyo-ekonomik ve sorunları hakkında Kaymakam Şeref Aydın’dan bilgi aldı.

Vali İnce burada yaptığı açıklamada, Artvin halkına hizmet etmek için burada olduğunu ve bu görevden son derece memnun olduğunu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirlerinden ilçedeki çalışmalarla ilgili bilgiler alarak ilçede yapılan her türlü çalışmaların titizlikle üstünde duracağını belirtti. Yapılmakta olan ve yapılması planlanan projelerle ilgili gerekli bilgileri alıp notlarını alan Vali İnce, heyetle yaptığı görüş alışverişinin ardından kaymakamlıktan ayrıldı

Vali Muhterem İnce Hopa Kaymakamlığını ziyaret etti.

Ardından Vali İnce ve beraberindekiler Hopa ilçesine giderek, İlçe Kaymakamlığını ziyaret etti. Vali İnce’yı kaymakamlık binası önünde İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı.

Vali İnce, İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’dan ilçenin genel yapısı ve sorunları hakkında brifing aldı. Kaymakamlıktan yaya olarak ayrılan Vali İnce, cadde üzerindeki bazı esnafları ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

Hopa TSO’ya iade-i ziyarette bulundu

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına iade’yi ziyaret gerçekleştiren Vali İnce’yi Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ile Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı.

Hopa TSO Oda meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen görüşmede Vali İnce’ye Hopa TSO Y. K. Başkanı Osman Akyürek tarafından Hopa TSO olarak gerçekleştirilen ve başlatılan projeler hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Özellikle Hopa Kemalpaşa bölgesinde kurulması yönünde çalışmaların hızla devam ettiği Organize Sanayi Bölgesi hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Toplantıda bulunan Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’de Kemalpaşa’da kurulması projelendirilen OSB hakkında Vali İnce’ye bilgi verdi.

Vali İnce Hopa TSO Oda Meclisi ve Yönetimi tarafından yapılan sıcak karşılama ve Başkan Akyürek ve Belediye Başkanı Akçiçek tarafından yapılan sunum ve bilgilendirmeler içinde teşekkür etti.

Vali’den Sarp Sınır Kapısına ziyaret

Son ziyaret ve incelemesini Türkiye’nin Kafkas ülkelerine açılan ve yılda yaklaşık 7 milyon kişinin giriş-çıkış yaptığı Sarp Sınır Kapısı’na gerçekleştiren Vali İnce, bir süre gümrük sahasında incelemelerde bulunarak, kapının işlevi hakkında gümrük yetkililerinden bilgi aldı.

Vali İnce Ziyaretleri sonrası açıklamalarda bulundu

İlçe ziyaretlerinin ardından kendisini takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İnce, “Arhavi ve Hopa ilçelerimizi tanımak, mevcut sorunlarını yerinde görmek ve çözüm önerileri üretmek ve tanımak istedim. Sahilde bulunan her iki güzel ilçemizi daha da yaşanabilir hale getirmenin yanı sıra burada yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmenin gayreti ve çalışması içerinde olacağız. Her iki ilçemizin turizmden hak ettiği payı alabilmesi noktasında neler yapabileceğimizi ilçe yetkilileri ile istişarede bulunduk. Hopa ilçemiz ticaret ve sanayisinin yanı sıra ülkemizin Kafkas ülkelerine açılan en önemli kara hudut kapısına sahiptir. İlçe kaymakamlığını ziyaret ederek ilçenin genel yapısı ve sorunlarını içeren detaylı brifing aldım. Ardından Hopa Ticaret ve Sanayi Odasına iade’yi ziyaret gerçekleştirdim. İlçenin ticaret potansiyeli ve oda üyelerinin karşılaştığı sorunları dinleyerek, bilgi alış verişinde bulunduk. İlçe esnafını ziyaret ederek, bir süre sohbet etme fırsatı buldum. Son olarak Sarp Sınır Kapısı’nı ziyaret ederek, gümrükte sürdürülen çalışmaları kendi gözümle yerinde inceledim. Sınır kapısından giriş-çıkış yapan ziyaretçilerin kapıda karşılaştıkları sorunların çözümüne yönelik yapabileceğimiz çalışmalar hakkında gümrük yetkililerimizle birlikte istişarede bulunduk. Kapıdan giriş ve çıkış yapan araç sürücüleri ile vatandaşların geçişlerini daha da hızlandırmak ve kuyrukları azaltmak amacıyla bazı çalışmalar içerisinde olacağız “diye konuştu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.06.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Donanma Hopa'ya Demir Attı...
 » Hopa İş Dünyası İle Ropörtajlarımız...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce’ye Ziya...
 » Mikatsadze’den Vali İnce’ye Ziyaret...
 » Artvin Valisi Kalkan, İlk İlçe Ziya...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce Görevin...
 » Vali Doğanay, Doğu Karadeniz İhraca...
 » Türk Ve Gürcü Heyeti Muratlı Sınır...
 » Artvin Valisi Cirit Arhavi, Hopa Ve...
 » Muratlı’da Sınır Kapısı İçin İncele...
 » Hopa Tso Yaptıkları Çalışmaları Değ...
 » Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov...
 » İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Art...
 » Hopa Tso’dan Siyasilere Bilgilendir...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Artvin Valisi Muhterem İnce, Kentte...
 » Rize Valisi Yazıcı, Artvin’de...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Hopa’da Osb Toplantısı Yapıldı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...