Artvin Organize Sanayi Bölgesi Tartışması Büyüyor

13/06/2016 10:43

Artvin Osb’nin Arhavi’ye Siyaseten Kaydırılmaya Çalışmasına Hopalı Muhtarlardan Sert Tepki Geldi.


Haber: Hayati AkbaşHopa Ticaret Odasının yaklaşık 2 yıldır planladığı ve üzerinde çalıştığı Hopa Kemalpaşa beldesinde yapılması istenen Organize sanayi Bölgesi(OSB) nin Hopa için askıya alınması ve Artvin genelinde başka bir ilçeye verilmeye çalışmasının anlamsız olduğunu vurgulayan Hopalı Muhtarlar, dernek binasında bir araya gelerek basın açıklamasıyla ilgili bakanlığı uyararak OSB’nin Hopa Kemalpaşa beldesinde yapılmasını istediler.

Hopa ilçesinin Ticaret ve Sanayi alanında çok önemli bir konumda olduğunu vurgulayan muhtarlar gümrük kapısı, limanı ve hafif ve ağır sanayi bakımından büyük işlevini yürüten Hopa ilçesine OSB’nin yakışacağını vurguladılar.

Hopa Muhtarlar Derneği binasında toplanan Hopa’nın 33 mahalle ve Köy Muhtarları, başkanı Murat Kemal Köse’nin basın açıklamasına destek verdiler.

KAMUOYUNA DUYURU

Başkan Köse tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Hopa Ticaret odasının iki yıldır kurmasını planladığı ve çalışmaları TSO Başkanlığının yürütmüş olduğu OSB’nin Kemalpaşa beldesine kurulması için yapmış olduğu çalışmalarından dolayı, Kaymakam, TSO Başkanı, Sivil Toplum Kuruluşları ve Hopaport’a teşekkürlerimizi borç bilir, hepsine gayretlerinden dolayı Hopa Muhtarları adına şükranlarımı sunuyorum.

Hopa bir Ticaret merkezi olup organize sanayi bölgesinin kurulabileceği yaklaşık 500 dönümlük arazi Kemalpaşa beldesi, Dere içi köyü, Selimiye mahallesi sınırları içerisin de mevcuttur. Hopa OSB’nin Kurulması için aşağıda belirtilen tüm olumlu koşullara sahiptir. Yatırımcının mevcut olması, karayoluna yatkın olması, Türkiye’nin önemli limanlarından birine sahip olması, ihracat pazarına yakın olması, Demiryolu hattının geçeceğine dair raporun olması, arazi maliyetlerinin düşük olmasıdır.

OSB’nin kurulması devlet yatırımları ve yatırımcılar acısından yapılabilir yerde olmasının önemini hatırlatarak şu ana kadar yapılan çalışmaların dikkate alınması, Hopa ve Kemalpaşa muhtarlarının ortak görüşüdür. Saygılarımızla. ”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.06.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa - Arhavi Arasında Osb Gerginli...
 » Artvin Osb İle İlgili Kamuoyuna Bil...
 » Karadeniz’i Osb’ler Kalkındırıyor...
 » Hopa’da Osb Toplantısı Yapıldı...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Artvin Organize Sanayi Bölgesi Kuru...
 » Trabzon İş Dünyası Teşviğin Uzatılm...
 » İpekyoluna Çin'den 500 Milyon Dolar...
 » Hopa Tso Yaptıkları Çalışmaları Değ...
 » Trabzon Tso 2015 Yılı Son Meclis To...
 » Hopa Tso'dan Çanakkale Ve İzmir Açı...
 » Vali Doğanay Kamu Kurumlarını Ziyar...
 » Arhavi Osb İçin Çalışmalar Başladı...
 » Bayraktutan’dan Hükümete Rahat Yok...
 » Hopa Tso’nun Igdır Mesaisi...
 » Bakan Çelik'den Artvinlilere Uyarı...
 » Tdi Genel Müdürü Yığcı’dan Hopaport...
 » Arhavi Organize Sanayi Bölgesi İçin...
 » Artvin – Arhavi Organize Sanayi Böl...
 » Artvin / Arhavi Osb Müteşebbis Heye...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...