Hopa Devlet Hastanesi Yeni Binasına Taşınıyor

09/06/2016 14:22

Hopa Devlet Hastanesi Hizmet Vermeye Hazır.


Haber: Hayati Akbaşİyileştirme ve düzeltme işlemleri tamamlanan Hopa Devlet Hastanesi’nin hizmet vermeye hazır hale geldi.

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Birliği tarafından yapılan açıklamada yeni hastane binasının iyileştirme ve düzeltme işlemlerinin tamamlanarak hizmet vermeye hazır hale geldiği ifade edildi.

Mevcut hastane binasının yapısal ve mekan olarak hizmetleri tam karşılayamadığı için yapımına 2012 yılında başlanan yeni Hopa Devlet Hastanesi binasının 2015 Eylül ayında taşınması kararı alındığını hatırlatan Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Birliği tarafından yapılan açıklamada;

“24 Ağustos 2015 tarihinde Hopa’da yaşanan sel felaketinden dolayı hastane bodrum katının ve birçok yeni cihazın sular altında kalması sebebiyle taşınma iptal olmuş ve halen aktif olarak eski binada hizmet verilmektedir. İyileştirme ve düzeltme işlemleri yapılarak ‘’Sağlık hizmetlerinin devamı esastır ‘’ilkesi ile yeni binada uygun koşullar sağlanmakta olup, geçici kabul işlemleri TOKİ ve Sağlık Bakanlığımızca gerçekleştirilmiştir. Doğal afetten sonra İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yazmış olduğu yazısına cevaben hastanenin yeni hizmet binasına taşınmasında bir engel durum olmadığı anlaşılmıştır.

Hopa Belediyesinin destekleri ile hastane önüne asfaltlama çalışmaları yapılmaya başlanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Hastane Yöneticisi Opr. Dr. Volkan Tüysüz’ün ekibiyle beraber her gün yapılanları bizzat takip ettiği ve yerinde incelemeler yaptığını vurgulayan Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Birliği Hopalıların artık Hopa Devlet Hastanesi’ne gitmelerinde bir engelin kalmadığını vatandaşları yaptığı açıklamada duyurdu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.06.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin İl Genel Meclisi Haziran Ayı...
 » Artvin Devlet Hastanesi Yine Gözdol...
 » Artvin'de Bir İlk...
 » Artvin’e Acı Düştü...
 » Mhp Artvin Milletvekili Adayı Altun...
 » Hopa Halk Eğitiminden Fotoğrafçılık...
 » Artvin Khb Gn.sekreteri Akalın, Viz...
 » Artvin Valiliğinden Ygs Açıklaması...
 » Artvin Devlet Hastanesi’nde Yangın...
 » Hopa’da Sağlıkta Hizmet Atağı Sürüy...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Yaşanan Her Sıkıntıyı Meclise Taşım...
 » Vali Kalkan, İşadamlarıyla Yemekte...
 » Artvin’de Akılcı İlaç Kullanımı Hak...
 » Chp Heyeti Afet Bölgesinde İnceleme...
 » Artvin Devlet Hastanesi Gelişmeye D...
 » Artvin Devlet Hastanesinde Yenilikl...
 » Artvin’de Sel, Heyelan Ve Yangın Af...
 » Türk Kızılay'ı Artvin Şavşat'a Çadı...
 » Artvin İl Genel Meclisi Nisan Ayı K...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...