Artvin’de Yeniden 100 Öğrenciye Daha Bisiklet Dağıtıldı

06/06/2016 11:51

Artvin'de 100 Öğrenciye Daha Bisiklet Dağıtılırken, Toplam Da 480’ye Ulaştı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin'de Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlı Kurumu Başkanlığının Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat programı kapsamında bisiklet dağıtım töreni düzenlendi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Şehir Yerleşkesi Kampüsünde düzenlenen bisiklet dağıtım törenine Artvin Vali Vekili Önder Coşğun, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Artvin İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Rektör Yardımcıları Aydın Tüfekçioğlu, Fahrettin Tilki, Artvin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Remzi Yavuz ve öğrenciler katıldı.

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat programı kapsamında Artvin'de bugüne kadar 380 bisiklet dağıtılırken düzenlenen törenle Artvin Çoruh Üniversitesinin değişik fakülte ve bölümlerinde okuyan 100 öğrenciye daha bisiklet dağıtılmasıyla bu sayı 480'e ulaştı.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç Sağlık bakanlığının yürütmüş olduğu politika doğrultusunda hareketi vatandaşların hayatına sokmanın gayreti içinde olduklarını söyledi.

İnsanların hareketi hayatlarına sokması gerektiğini vurgulayan Güleç, “Hareketli hayat için Artvin'de birçok etkinlik yapıyoruz. Hafta sonları yürüyüşler düzenliyoruz. Bakanlığımın kontrolünde insanları spora teşvik etmek için bisiklet dağıtımlarımız devam ediyor. ABD ve Avrupa'da obez insanların arttığı bunun sebebinin de fast-food ve hareketsiz kalmak olduğunu söyleniyordu. Artık ülkemizde de hareketsizlik obezite tehlike olmaya başladı. Bu tehlikeyi ortadan kaldırmazsak obezite birçok hastalığın habercisi. Bu hastalıkları tedavi etmek daha pahalıya mal oluyor. Örneğin bir kişi şeker hastalığına yakalandığında onun tedavisi devlete ekonomik yönden büyük yük teşkil ediyor. Bunun için diyabet, hipertansiyon gibi hastalıkları ortadan kaldırmak için hareketi hayatımıza sokmamız lazım. Bugün 100 adet bisiklet dağıtacağız. Ben bisikletlerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmanın ardından protokol üyelerince öğrencilere bisikletlerini dağıtıldı.

Bisiklet dağıtım programı sonrası Vali Yardımcısı Önder Coşğun, Belediye Başkanı Yardımcısı Erkan Yazan Rektör Yardımcıları Aydın Tüfekçioğlu, Fahrettin Tilki ve öğrenciler bisikletlerle kampüste tur attılar.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.06.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Artvin'de 100 Öğrenciye Bisiklet Da...
 » Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi Sağlı...
 » Ramazan Ayı Sonrası Fiziksel Aktivi...
 » 2016 Lys’de Başarılı Olan Öğrencile...
 » Artvin’de Diyabet Konulu Stant Açıl...
 » Vali Doğanay, İl Genel Meclis Üyele...
 » Artvin Gazi Ortaokulunda Pi Günü Et...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Artvin’de 112 Acil’ciler Toplandı...
 » Artvin’de Köydes Projesi Tahsisat K...
 » Artvin’de 19 Mayıs Coşkusu Yaşandı...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Artvin’de 23 Nisan Coşkusu...
 » Artvin Sağlık Müdürlüğü “Sağlık İçi...
 » Artvin’de Ata’yı Anma Töreni Düzenl...
 » Zafer Bayramı Artvin Ve Hopa’da Tör...
 » Artvin’de Tarımcıların Eğitimleri D...
 » 22. Uluslararası Veliköy Karüstü Ka...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Arhavili Öğrencilerden Sarp Gümrüğü...