Hopa’da Heyecan Sona Erdi

05/06/2016 14:34

Kupalar Sahiplerini Buldu.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi İl Temsilciliği ile İstanbul Kuruluşlar arası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneği (İKMTSKD) tarafından düzenlenen” Kuruluşlar arası Açık Masa Tenisi Takım Turnuvası” Hopa İlçe Kapalı spor salonunda yapıldı. İlk 2 günde Süper Lig-1. Lig ve Bayanlar Ligi kategorilerinde turnuvaya katılan takımların karşılaşmaları yapıldı ve finale kalan takımlar belli oldu. Turnuvanın 2’nci günü sonunda gruplarında 5 ve üzerindeki sıralamaya kalan takımlar arası Teselli Grubu karşılaşmaları yapıldı.

Turnuvaya değişik illerden 34 takım ve 120 sporcu katıldı.

Turnuvanın son gününde Bayanlar, Süper Lig ve 1. Lig final karşılaşmaları oynandı. Turnuvanın final gününü Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, İl Genel Meclisi üyesi Murat Özçep, AKPARTİ İlçe Başkanı İlyas Güven ve Yönetim Kurulu üyesi Murat Balkaya, TSO Başkanı Osman Akyürek, TSO Meclis Başkanı Reşat Aydın ve Başkan yardımcısı Gökhan Bıyıklı, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlhan Şenlik, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Turnuva sponsorlarından Hakan Toker ve sporseverler izledi.

Turnuva organizasyonu sorumluğunu Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Müesseseler Kurulu Başkanı Uğur Beşok ödül töreni öncesi yaptığı konuşmada Hopa’daki turnuvaya destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek “Burada sizler bizlere en güzel misafirperlik örneği gösterdiniz. Ümit ediyorum ki ileriki yıllarda yapılacak bir turnuvayı Hopa veya Artvin’in güzide başka bir ilçesinde yaparız. Tekrar hepinize ve turnuvaya katılan tüm sporcuları ve emek veren herkesi yürekten kutluyor, tebrik ediyorum” dedi.

Müsabakalarda; Erkekler Süper Lig’de 12, takım mücadele etti. Karşılaşmalar sonunda finale kalan takımlarda şunlar oldu: Aysim Alarko (Kocaeli), Sistem Reklamcılık (İstanbul), İgdaş B. (İstanbul ve THY-A (İstanbul) kendi aralarında oynadıkları karşılaşmalar sonunda Sistem Reklamcılık turnuvanın şampiyonu oldu. Alsim Alarko İkinci ve THY üçüncü olurken, İGDAŞ B’de dördüncü olarak turnuvayı tamamladı.

Turnuva şampiyonu Sisten Reklamcılık oyuncuları Hasan Doğan, Saim Polatkan, Murat Ekmekçi ve Ertan Yıldız büyük sevinç yaşadılar.

Turnuva şampiyonu ve dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Belediye Başkanı Nedim Cihan verdi.

1. ligde de 16 takım mücadele etti ve final günü oynan karşılaşmalar sonunda Türkiye Sınaî Kalkınma Bankası TSKB turnuvanın şampiyonu olurken, Giresun MEB ikinci, Alarko Carier (Kocaeli) üçüncü ve Enerji Bakanlığı da dördüncü oldular. TSKB Ekibinden Ali Güller, Şükrü Dereli ve Cem Güleç sevinçlerini birbirini kucaklayarak paylaşırken, şampiyona da dereceye giren takımlara ödüllerini AKPARTİ Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven ve Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek birlikte verdiler.

Bayanlar Ligi’nde 6 takım mücadele etti ve finale şu takımlar kaldı: THY (İstanbul) ekibi turnuva da şampiyonluğu göğüsleyen ekip olurken İkizler Ajans (İstanbul) ikinci, Ardeşen Havuzculuk (İstanbul) üçüncü ve Hürriyet Gazetecilik (İstanbul) dördüncü oldu. Turnuvanın birincisi olan THY oyuncuları Derya Üzgen ve Ceylan Tarakçı’yı da diğer takım oyuncuları tebrik ederken dereceye giren takımlara ödüllerini HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ve İl Genel Meclisi üyesi Murat Özçep birlikte verdiler.

Turnuva organizasyonu sorumluğunu Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Müesseseler Kurulu Başkanı Uğur Beşok yaparken, Turnuvada görev yapan Hakemlerde Artvin Bölgesi hakemleri oldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 05.06.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Önemli Bir Spor Etkinliğine Ev...
 » Hopa Önemli Bir Spor Etkinliğine Ev...
 » Hopaport Futbol Takımı Yarı Finalde...
 » Hopa Tso’nun Bu Defaki Ziyaretçisi...
 » Sinop’da Şampiyonun Adı Hopaport Ek...
 » Hopaport’un Çevreye Duyarlı Girişim...
 » Ciner Grubu Halı Saha Futbol Turnuv...
 » Hopa Plaj Voleybolu Bütün Heyecanı...
 » Hopa'ya Plaj Voleybolunun Yıldızlar...
 » Hopaspor Veteranlar Tutulamıyor...
 » Hopa’da Nefes Kesen Plaj Voleybolu...
 » Hopa Plaj Voleybol Turnuvasına Hazı...
 » Hopa Plaj Voleybol Turnuvasına Hazı...
 » Hosiad Hopa’lı İşadamlarını Ortaklı...
 » Lojistik Danışmanı Hopa Myo Öğrenci...
 » Hopa’da Turizm Adına Önemli Bir Adı...
 » Bakü-tiflis-kars Demiryolu Projesi...
 » Hopa' Da Muhteşem Final...
 » Başkan Nedim Cihan’a Ziyaretler Dev...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...