Hopa Devlet Hastanesi Tütünsüz Dünya Gününü Kutladı

03/06/2016 11:26

Dünya Sigara Bırakma Gününde Gençlerle Birlikteydi.


Haber: Hayati AkbaşDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) önderliğinde, tütün ürünleri tüketiminin ve tütün dumanına maruz kalmanın yol açtığı sağlık, sosyal, çevresel ve ekonomik sorunlara karşı yürütülen mücadele kapsamında tüm dünya ülkelerinde her yıl 31 Mayıs günü “Tütünsüz Dünya Günü” olarak kutlanmaktadır.

Hopa Devlet Hastanesi ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Hopa Yurt kur Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan programda hastanemiz Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Dilek Karadoğan tarafından üniversite de okuyan kız ve erkek öğrencilere; Sigaranın zararları, Kanser Sigara ilişkisi, Sigara Bırakma polikliniklerinin rolü Sağlık Bakanlığının başlatmış olduğu ‘’Sigara bırakma Polikliniklerinde test sonucu doktor gözetiminde ücretsiz olarak dağıtılan Sigara bıraktırma ilaçları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Karşılıklı soru cevap şeklinde ve samimi bir ortam içinde geçen eğitim toplantısında gençler memnuniyetlerini dile getirdiler.

Etkinliğe katılan Hopa Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sonnur Yazıcı; ‘’Sigaranın zararları konusunda duyarlı kamuoyu yaratılması, sigarasız toplumu oluşturmanın ön koşulu olduğunu anımsatarak Dünya Sigarasız Günü’nde tüm sigara içenleri sigaranın zararlarını bir kez daha düşünmeye çağırıyor, bırakmak için tüm sağlık çalışanlarının desteğini alacabileceklerini hatırlatıyor ve sigarayı dileyen herkesin bırakabileceğini bilerek bugün sigara içen herkesi bırakmaya çağırıyoruz’’ diyerek Hopa Yurt kur Müdürü Yaşar Ünal Yazıcı ‘ya ve ekibine göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek programı bitirdiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.06.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Sigarayı At Hayatı Tat...
 » Hopa Devlet Hastanesinden Örnek Bir...
 » Hopa Devlet Hastanesi Halkı Bilinçl...
 » Koca Çiğer Maketi Artvin’de...
 » Hopa Devlet Hastanesi Eğitimlerine...
 » Bugün Dünya Kanser Günü...
 » Artvin Halk Sağlığından Dünya Astım...
 » Artvin’de Sağlıkta Dönüşüm Proğramı...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Sigarayı At, Hayatı Tat Sloganı Hop...
 » Koah Hastalarının Aşı Mevsimi Geldi...
 » Artvin'de Sigarayı Bırak-kazan Kamp...
 » Hopa Devlet Hastanesi Sigaraya Sava...
 » Borçka'da Öğretmenler, Sigarayı Bı...
 » Ab Destekli Seracılığın Geliştirilm...
 » Tekel İşçilerine Bir Destekte Murgu...
 » Artvin’de Dünya Engelliler Günü Ned...
 » Tek Gıda İş Başkanı Türkel Tartışma...
 » Artvin’de Bağımlılık Yapıcı Maddele...
 » Kokulu Kara Üzüm İlaç Gibi...En Çok Okunan Sağlık Haberleri
 » Hopa’da Rahim Ağzı Kanseri Farkında...
 » Artvin’de Kanserle Mücadele Program...