Hopa Hem Tsm Korosundan Muhteşem Bir Konser

25/05/2016 11:57

Hopa Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu Tarafından Verilen Yeşilçam Şarkıları Konserinde Unutulmaz Anlar Yaşandı.


Haber: Hayati AkbaşHopa HEM ve Akşam Sanat Okulu etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Türk Sanat Müziği Korosu tarafından verilen Yeşilçam Şarkıları Konseri Yeni Emre Düğün salonunda gerçekleşti. Salonu tamamen dolduran Türk Sanat Müziği Konserine, Arhavi Türk Sanat Müziği Korosunun da dinleyici olarak katılması ve konserin sonunda sahnede Hopa HEM TSM korosu ile birlikte şarkılara eşlik etmesi konseri izlemeye gelenler tarafından ayakta alkışlandı.

Konser Selin Gürbulak, Bilge Tanrıkulu, Deniz Maldar, Ayhan Beşiroğlu, Aleyna Dayal ve Ceren Özdemir’in mini piyano resitali ile başladı.

Daha sonra sahneye Şef Esra Kural Özdilek ile birlikte Gitarda Süleyman Baykan, Klarnette Fatih Akbal, Kemanda Hüseyin Zeytin ve Kemal Kahraman, Ud’da Esra Baykan, Ritm Sazda Yusuf Bıyıklı ve Kanunda KTÜ Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Özdemir Hafızoğlu’ndan oluşan Saz ekibi sahnede yerlerini aldılar.

Koro peş peşe söylediği Bestekârlar Şekip Ayhan Özışık, Sinan Subaşı, Mustafa Seyran, Teoman Alpay, Zeki Müren, İsmet Nedim, Amir Ateş, Yıldırım Gürses, Saadettin Öktenay, Selahattin Altınbaş, Yusuf Nalkesen ve Mehmet Ilgın’a ait şarkılarla salonda bulunan izleyicileri muhteşem bir müzik ziyafeti çektiler.

Gecede solo olarak Güler Çiçek, Ümran Bal, Gülen Özgen, Saadet Acar, Tanju Çakır, Gülay Kapucu, Yasin Zeren Öztürk ve Koro şefi Zehra Kural Özdilek’in söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla salonda alkış tufanının kopmasını sağladılar.

Hopa HEM ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Harun Yüce, konserin sonunda gerek saz grubu ve gerekse koro elemanlarını gösterdikleri başarılı performanslarından dolayı tebrik ederek “Biz Hopa HEM olarak hayatın her alanında varız. Açtığımız birbirinden değişik yüzden fazla kurs çeşitliliğimizle 7’den 70’e her yaşta ve her alanda insanımızı bizler toplumsal hayatın içinde bilgiyle donatmaya devam ediyoruz. İnsanlarımızı kendi içlerinde gizli kalmış cevherlerini ve yeteneklerini ortaya çıkartarak üretime katkı sunma, sosyal alanda, sanatsal alanda birikimlerini halkımızla paylaşmada, üretkenliklerini daha ileri noktalara taşıyarak Hopa’mızın, bölgemizin ve ülkemizin daha müreffeh bir seviyeye ulaşmasında katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu geceye emek sarf eden başta Koro şefimiz Sayın Esra Kural Özdilek ve tüm koro elemanlarını başarılarından dolayı yürekten kutluyorum. Bu arada üstadımız, hocamız KTÜ Müzik bölümü Öğretim görevlisi Kanunu dile getirip konuşturan Özdemir Hafızoğlu’na, Arhavi’den gelen TSM korosunun değerli üyelerine ve konserimize gelerek bizleri sevindiren, koromuza destek veren tüm sanatseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 25.05.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Hem Yılsonu Sergisi Açıldı...
 » Hopa Hüsnü Ciner İlköğretim Okulu Y...
 » Hopa'da Cumhuriyet Çoşkusu Yaşandı...
 » Hopa Semalarında Thm Nağmeleri Yüks...
 » Artvin Barosu Olağanüstü Genel Kuru...
 » Hopaspor Transfer Atağında...
 » Damar Akparti'de Deprem...
 » Atatürk'ün Ölümünün 70. Yılında Hop...
 » Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır...
 » Hopa'yı Türküye Doyurdular...
 » Geçmiş Yıllarda Hopa'da Müzik...
 » Murgul Belediye Çavuş “Geleceğimiz...
 » Hopa'da 24 Kasım Öğretmenler Günü K...
 » İstad 7. Bahar Şenliği Yapıldı...
 » Hopa Belediyesi Kazım Koyuncu Sanat...
 » Artvin İl Genel Masal Anlatma Şenli...
 » Artvin’de Mhp Seçim Startını Verdi...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin’de 1. Uluslar Arası Altın Bo...
 » Artvin Turizmine Bir Destek Daha...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » İstanbul Devlet Tiyatrosu Artvin’de...