Artvin’de Adli Tıp İnşaatı Tamamlandı

11/05/2016 12:03

Resmi Yazışmalar İle Artvin’de Yapımına Başlanan Adli Tıp Merkezi İnşaatı Tamamlandı.


Haber: Hayati AkbaşProjenin tamamlanmasıyla birlikte bugüne kadar otopsi için Trabzon’a gönderilen adli tıp vakaları Artvin’de yapılmaya başlanacak ve halkımıza da büyük bir kolaylık sağlanacak.

Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan ile Artvin İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ ve Adli Tıp Uzmanı Artvin Şube Müdürü Dr. Mehmet Altınok Artvin Devlet Hastanesi bünyesinde projelendirilip, inşaatı tamamlanan, yeni morg, adli tıp odası ve tam teşekküllü otopsi odasına yerinde değerlendirmelerde bulundular.

Konu hakkında Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan açıklamalarında; “Adli tıp hizmetleri genel anlamda adalet hizmetlerinin çok önemli bir noktasında hizmet sunan önemli bir birimdir. Şuan da adalet hizmetlerini taçlandıracak olan önemli hizmetlerde Anadolu'ya yayılmaya başlamıştır. Bu hizmet yeri Artvin’e hayırlı olsun. Bu adli tıp otopsi merkezimiz sadece otopsi yapmayacak bunun dışında da hizmet verecek. Buradan çıkacak raporlar doğrultusunda daha sağlıklı kararlar alınacaktır. Coğrafi koşulları zor olan Artvin ilinde bu hizmetin olmaması büyük bir eksiklikti. Çünkü bir cenaze otopsi için sürekli olarak Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderiliyordu. Buda zaman kaybının yanı sıra cenaze sahiplerini mağdur ediyordu. Bu sorunu artık ortadan kaldırmış bulunuyoruz” dedi.

Artvin İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ; “Adli Tıp odası tüm Artvin halkına hayırlı olsun. Bu projede yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. Hopa’dan gelen ilk vakaya bugün otopsi yapılmış bulunmaktadır. Bu merkezin açılmasında destekleri olan Artvin Valimiz Sayın Kemal Cirit’e ve milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Ayrıca Artvin Adli Tıp Şube Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Altınok da konu hakkında bilgilendirme yaptı. Altıok yaptığı açıklamada; “Adli Tıp Kurumu şube müdürlükleri, Adli Tıp Kanununun 1 inci maddesi gereğince Artvin ilinde kurulmuş bulunmaktadır. Adli Tıp Kurumu şube müdürlüğünde görevli personel, Adalet Bakanlığınca görev sınırları belirlenen yerlerde bulunan mahkemeler, hakimlikler ve savcılıklar tarafından adli tıpla ilgili olmak üzere gerekli görülecek otopsi, muayene ve keşifleri, gerekirse olay yerine de gitmek suretiyle yaparak bu hususta rapor vermek ve yapılan davet üzerine sözlü görüşlerini bildirmekle yükümlüdür. Bu bağlamda Artvin ilinde kesintisiz ve sürekli; Hizmetin bu andan itibaren hiçbir mazereti öne sürmeden, gerektiğinde fedakârlık yaparak hizmet sözümüzün geçerliliğini sağlamaya çalışacağız. Standartlara uygun; Var olan çalışma hayatının standartlarını hizmetin standardı olarak kabul edilen anlayışta işlemi sürdürmeyi ilke edineceğiz. Artvin’imize hayırlı olsun” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.05.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Emniyeti Gözaltılarla İlgili...
 » Bayraktutan, Cezaevlerinin İsmi Değ...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » 60 Yıllık 211. Hudut Alayı Tabur Ol...
 » Artvin’de Organ Bağışı Haftası Kutl...
 » Artvin Barosundan Hukuk Devleti İçi...
 » Artvin Barosu Olağanüstü Genel Kuru...
 » Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıldönüm...
 » Vekil Kışla Adına Yardım Parası Top...
 » Şavşat'ta Polis Teşkilatının 168.ku...
 » Artvin Gazeteciler Derneğine Ziyare...
 » Rize'li Gazeteciler Gözaltıları Kın...
 » 100 İdare Memuru İşe Alınacak...
 » Başkan Özgün Üniversite Öğrencileri...
 » Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Sav...
 » Bakan Taner Yıldız'dan Bir Acı Habe...
 » Trabzon Adli Tıp Kurumu Önemli Boşl...
 » Hopa Musa Akbıyık’ın İntiharı İle S...
 » Sıvas'dan Geldi, Hopa'da İntihar Et...
 » Vali Cirit, Borçka’da İşlenen Cinay...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...