Hopaport Genel Müdürü Özer Öğrencilerle Buluştu

03/05/2016 10:51

Hopaport Genel Müdürü Özer Nuri Vatan Anadolu Lisesi Tarafından Düzenlenen Kariyer Günlerinde Tecrübelerini Öğrencilerle Paylaştı.


Haber: Hayati AkbaşHopa’da başarıları ile adından sıkça söz ettiren Nuri Vatan Anadolu Lisesinin 12 sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği Kariyer günleri etkinliği devam ediyor. Daha önce İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’ı okullarına davet eden Okul yönetimi bu defa da Bölgenin ve Artvin’in en önemli kurumsal şirketlerinden olan HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’i etkinliklerine davet etti.

Okul Müdürü Numan Dindar ve Rehber Öğretmen Ufuk Şad tarafından organize edilen Kariyer günleri toplantılarının amacının öğrencilerini meslek seçimi noktasında bilinçlendirme olduğunu söyleyen okul müdürü Dindar “Geçtiğimiz yıllarda düzenlediğimiz Kariyer günleri etkinliğinin öğrencilerimiz açısından çok verimli geçmiş ve öğrencilerimizin büyük çoğunluğu da sınavlarda başarı göstererek Yüksek okul ve Üniversitelere yerleşmiştir” dedi.

Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesinde düzenlenen Kariyer günleri etkinliğinin konuşmacısı olan HOPAPORT Genel Müdürü Özer, okul yönetimine davetleri için teşekkür ederek kendi öğrenim yıllarındaki hayat tecrübesini öğrencilerle paylaştı. Özer Başarıya giden yolun planlı ve programlı bir yaşamdan geçtiğini, merdivenleri adım adım çıkmanın sonunda başarıyı da beraberinde getirdiğini söyleyerek “Önce ne istediğinizden emin olun. İstediğiniz okulda okumak için mücadele edin. Okurken geleceğe kendinizi hazırlama anlamında gerek staj, gerekse çalışma anlamında yükseklerde gözünüz olmasın. Bilgiye en kolay nasıl ulaşabileceğinizi belleğinizde iyi analiz edin. Buda orta ölçekli istediğiniz branş da bir işletme oldu mu kendinizi geleceğe hazırlamada önemli bir başlangıç yapmış olursunuz.

Ben İTÜ Gemi İnşaat ve Makine Bölümünü bitirdim ama şimdi Liman genel müdürüyüm. Bu tercihte çalıştığım işyerlerinin fonksiyonu olmuştur. AKÇANSA’da çalıştım. Daha sonra Hopa Limanına geldim. 5 yıldır buradayım. Hopa’yı ve mesleğimi seviyorum. Mesleğimde hep hedeflerim olmuştur. Nitekin Hopa limanında bunu da yakaladım sanıyorum. 2014 de 500 bin ton yük elleçlerken geçen yıl 2015’te bu rakam 875 bin ton oldu ve hedefimiz 2016 yılında bir milyon ton yük elleçlemektir.

Hopa Limanı sürekli kendini geliştiren ve yeni yeni projeleri hayata geçiren bir liman olma özelliği ile artık orta ölçekli bir liman statüsüne yönelmiştir. Hopa Limanındaki bu hareketlilik ülke ekonomisine, bölge ekonomisine, Artvin ve Hopa ekonomisine ciddi katkılar sunmaya ve istihdam yaratmaya devam etmektedir.

Hopa’da Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü açılmıştır ve bende burada ders veriyorum. Limanımızın okumuş insan gücüne ihtiyacı vardır. Bu bölümü seçen arkadaşlarımız olursa ve mezun olduklarında Limanımıza iş başvurusu yaptıklarında ciddi anlamda öncelikli değerlendirileceğini bilmenizi isterim ve bu bölümü de yazmanızı öneririm” dedi.

Etkinliğin son bölümünde öğrenciler tarafından sorulan sorulara Genel Müdür Özer’in verdiği cevapların ardından Kariyer günü toplantısı da sonla erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.05.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kari...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Hopa Kaymakamı Özkan’dan Hopaport’a...
 » Hopaport Çalışanları İle İftarda Bu...
 » Ktü Deniz Bilimleri Fakültesi Hopap...
 » Hopaport’un Çevreye Duyarlı Girişim...
 » Hopaport Sloganını Arıyor Yarışması...
 » Hopa Kaymakamlığına Atanan Özkan Gö...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Dünya Gazetesi Artvin Ve Hopa’da...
 » Hopaport Logitrans Fuarında İlgi Od...
 » Hopaport'un Misafiri Eğitimcilerdi...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Logitrans Fuarı Başladı...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer Öğrencil...
 » Hosiad Hopa’lı İşadamlarını Ortaklı...
 » Hopa’nın Ve Hopaport’un Gündemi Kru...
 » Garanti Bankası Anadolu Sohbetleri...
 » Artvin Khb Gn.sekreteri Akalın, Viz...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...