Türkiye Kano Şampiyonası Yusufeli’nde Yapıldı

03/05/2016 07:36


Haber: Hayati AkbaşGeleneksel Derekapı Güreş etkinlikleri kapsamında, Türkiye Kano Şampiyonasına ev sahipliği yapan Yusufeli, başarılı kano sporcuları ile derecelerin birçoğunu kendinde topladı.

Türkiye Kano Şampiyonasında K1 Büyük Erkekler Kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Anıl Acar birincilik, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübü’nden Yusuf Emir Ertek ikincilik ve Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Mustafa Untöken de üçüncülük madalyasını aldı.

Derekapı Güreş Etkinlikleri dolayısıyla etkinlik programına alınan Akarsu Slalom Türkiye Kupası 2. Etap Yarışları Yusufeli Kano Parkurunda 30 Nisan ve 1 Mayıs tarihlerinde yapıldı. Kano sporunda kendini kanıtlamış sporcularıyla adını duyuran Yusufeli, 48 sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Genç Erkekler K1 Kategorisinde, Rize Adrenalin Doğa Sporları Kulübü’nden Eren Morgil birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar ikinci ve Rize Adrenalin Doğa Sporları Kulübü’nden Tarık Tuğcu üçüncü oldu. Genç Erkekler C1 Kategorisinde ise Rize Adrenalin Doğa Sporları Kulübünden Eren Morgül birinci olurken, aynı kulüpten Tarık Tuğcu ikinciliği ve Yusufeli Spor Kulübünden Dursun Can Karaduman üçüncülüğü kazandı. Büyük Erkekler C1 Kategorisinde, Rize Adrenalin Doğa Sporları Kulübü’nden İsmail Demirci birincilik, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Emre Yılmaz ikincilik ve Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübü’nden Atakan Alkan üçüncülük aldı.

Genç Bayan C1 kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Gamze Polat birinci oldu. Büyük Bayan K1 Kategorisinde, Rize Gençlik ve Spor Kulübünden Seda Nur Geçer birinciliği aldı. Genç Bayan K 1 Kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Gamze Polat birinciliği alırken, Rize Adrenalin Doğa Sporları Kulübünden Cennet Ayhan ikinciliği ve aynı kulüpten Aybüke Şahin üçüncülüğü kazandı.

Yarışma sonunda dereceye girenlere ödülleri, Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim ve Türkiye Kano Federasyonu üyeleri tarafından takdim edildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.05.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Yusufeli 2. Off Road Oyunları Yine...
 » Ardeşen Gsk Bayan Hentbol Takımı Tü...
 » Yusufeli’li Kanoculardan Büyük Başa...
 » Yusufeli’nde Turizm Haftası Etkinli...
 » Sinop Gerze’deki Termik Santral Hik...
 » Kocatepe; “Herkesi Artvin’e Uçmaya...
 » 7'den 77'ye Kızak Kaydılar...
 » Arhavi, Dev Bir Etkinlik Daha Gerçe...
 » Artvin’de Offroad Şöleni Yaşanacak...
 » 8. Dağ Filmleri Festivali 28 Şubat’...
 » 5. Dağ Filmleri Festivali 30 Mart't...
 » Borçka Barajı Gölü Üzerine "Zipline...
 » Türkiye’nin En Yüksek Cam Seyir Ter...
 » Bulutlar İçindeki Artvin...
 » Motorlu Genç Gezgin Gizem Hopa'da...
 » Güvenli Süt İçin!...
 » Artvin Kalesi’ne Törenle Bayrak Çek...
 » Artvin Sgk’dan Ayder’e Gezi...
 » Artvin Valisi Yemlihalıoğlu Başarıl...
 » Artvin’de Basketbol’da Hedef 2. Lig...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Artvin Amatör Futbol Liginde İlk Ya...
 » Hopaspor'un Zirve Yarışı Sürüyor...
 » Yün Yumaktan Şampiyonluğa...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...
 » Kayak İl Birinciliği Müsabakaları...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...