Hopa Kaymakamı Özkan Stajyer Öğretmenleri Ağırladı

09/04/2016 11:05


Haber: Hayati AkbaşMilli eğitim Bakanlığı tarafından 2016 yılında ilk defa uygulanmaya konulan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında ilçemizde staj eğitimi alan 11 öğretmen okul dışı faaliyetler kapsamında Kaymakam Mehmet Ali Özkan’ı makamında ziyaret ettiler.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görev yapan aday öğretmenlerin, adaylık yetiştirme süreci iş ve işlemleri Kaymakamlığımız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce de yürütülmekte olup, 17. 04. 2015 tarihli ve 29329 sayılı milli eğitim bakanlığı öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği hükümlerine göre aday öğretmenlerin yetiştirilme süreci boyunca haftanın 1 günü okul dışı uygulamalarda bulunacağı belirtilmiştir.

Bu bağlamda; önümüzdeki eğitim öğretim döneminde Türkiye’nin her bölgesinde görev yapacak aday öğretmenler, görevli rehber eşliğinde 08. 04. 2016 Cuma günü Kaymakamlığı gezerek yapılan iş ve işlemler konusunda bilgiler aldılar.

Kaymakam Özkan, ziyarette Bir ülkenin kalkınması halkın kültür seviyesiyle orantılıdır . Ülkenin kalkınması ve gelişmesinde öğretmenlere önemli sorumluklar düştüğünü söyledi. Öğretmen olmuş birinin öncelikle mesleğini severek yapması gerektiğine işaret eden Kaymakam Özkan şöyle konuştu: "Bir ülkenin kalkınması halkın kültür seviyesiyle orantılıdır. Bunda da lokomotif güç öğretmenlerdir. Öğretmenlik çok zor bir görevdir. Öğrencilerinize eğitim ve öğretimde kazandıracağınız davranış ve verebileceğiniz bilgiler için önce onu iyi tanımanız gerekmektedir. Her öğrencinin farklı beceri ve yetenekleri vardır. Bunları bulacak keşfederek sizlersiniz. Gerektiğinde öğrencilerinizin ailelerini ziyaret ederek onları daha iyi tanıyıp başarılarında etkili olacak verilere ulaşacaksınız. Her çocuğun farklı yeteneklerine ulaştığınızda kendinize güveniniz artacak daha verimli olacaksınız

Kaymakam Özkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, öğretmenlik mesleğinin önemine değindi; gelecek kuşakların yetiştirilmesi gibi çok önemli bir görev üstlendiklerini ve yurdun dört bir yanında yapacakları bu kutsal görevde başarılar dileyerek, aday öğretmenleri "Allah Yardımcınız Olsun" sözleriyle uğurladı. Daha sonra Stajyer öğretmenlerle hatıra fotoğraf çektirdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.04.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Vali Kalkan Aday Öğretmenleri Kabul...
 » Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yı...
 » Artvin Valisi Kemal Cirit, Yeni Eği...
 » Chp Seçim Hazırlığına Başladı...
 » Hopa’da Aday Öğretmenlerden Belediy...
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Bugün Öğretmenler Günü...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Dönem...
 » Chp'den Milli Eğitim Raporu...
 » Cemiyet Başkanları Mersin’de Birara...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer Öğrencil...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Hamza...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Etkinlik...
 » Kaymakam Özkan’ın Minik Ziyaretçile...
 » Gazeteciler Gününde Basın Mensuplar...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...