Disk-genel-iş Sendikasından Cerattepe Tepkisi

22/02/2016 15:31


Haber: Hayati AkbaşGenel-İş Sendikası Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin DİSK -GENEL-İŞ Sendikası adına Cerattepe olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bilgin; “Son günlerde Artvin de hep birlikte yaşayıp görüyoruz ki Artvin halkı hiçte hak etmediği muamele ile karşı karşıyadır. Güvenlik güçlerinin Artvin’de maden çıkmasını istemeyenlere karşı çok sert ve orantısız güç kullanmasını ayıplıyor ve kınıyoruz.

Yeşil Artvin Derneği çatısı altında yıllardır hiç bir siyasi anlayışı öne çıkarmadan tamamen Artvin ve geleceği kaygısı ile birleşe birleşe mücadeleyi büyüten ve aylardır Cerattepe de nöbet tutan Artvinliler ve çevre dostları haklı mücadelesinin son bir haftasını da gaz bombası ile plastik mermi ile geçirmiştir. Dost düşman bir kez daha görmüştür ki hiç bir kuvvet Artvinlileri bu mücadeleden vazgeçiremez. Mahkeme kararı yokken ve yer teslimi yapılmadan Cerattepe’ye şirketin yerleşmeye çalışması makinalarını acele yukarıya çıkarması ve bunun yasalara aykırı olduğunu ve bu uygulanmanın hukuk dışı olduğunu söyleyen Artvinlilerin karşısına devletin güvenlik güçlerinin çıkarılması buda yetmezmiş gibi Artvin de maden çıkmasın bu Artvin’in sonu olur diyenlere terörist muamelesi yapılmasını anlayışla karşılamak asla mümkün değildir.

Artvin tarihin de görülmemiş bir kalabalık ve birliktelik içerisinde devam eden gösteri ve protestolarda bir cam bile kırılmamıştır. Başından beri Yeşil Artvin Derneği ve Artvin de ki Sivil Toplum kuruluşları Hukuk dışına çıkılmaması konusunda oldukça ısrarcı ve bunda da başarılı olmuştur. Onun içindir ki karşılaşılan ve uygulanan şiddet orantısızdır ve yanlıştır. Biran önce Hükümetin ve Başbakanın Artvin den yükselen bu sese kulak vermesini önyargıları bırakıp Artvinlileri dinlemesini tavsiye ediyoruz. Bu yanlıştan dönülsün diyoruz olmadı. Artvin AK parti Başkan ve yöneticileri Belediye başkanları ve Artvin deki Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte İstanbul Belediye Başkanı hemşerimize gidip Artvin deki durumu Artvinlilerin isteğini son çare Cumhurbaşkanımıza anlatsınlar Hepimiz Artvinliyiz. Artvin’i daha fazla sıkıntıya sokmadan bu yanlıştan dönmek için herkes elinden geleni yapsın istiyoruz. Artvin i rahat bırakın, . Son çağrımız da faaliyeti yürütmeye kalkışan şirkete yani Cengiz’e daha Öncede aynı amaçla Cerattepe ye gelenler oldu. Artvinli onlarında peşini bırakmamıştı çünkü haklıydı. Onlar gittiler hem de gazete ilanları ile Artvin li Bugün de senin peşini bırakmayacak Sende gideceksin İktidarlar gelir geçer Yarın hukuk Adalet sana da lazım olacak. Sonuçta koskoca şirketsin bir sürü işin gücün var. Yüzyıllardır bu coğrafyayı kendine yurt edinmiş Artvinlileri bir dinle ters düşme onlarla vakit geç değil. Bırak git. Al çalışanlarını da yanına götür istediğin i şantiyen de çalıştır. Artvin Şantiye değildir olmayacak. DİSK GENEL- İŞ Sendikası olarak bu haklı mücadeyi yürüten kadınlarımıza gençlerimize çocuklarımıza yaşlılarımıza tüm Artvinlilere ve doğaseverlere saygılarımızı sunuyoruz. Mücadeleye devam Cerattepe geçilmez! Artvin halkı yenilmez!” şeklinde açıklamalarda bulundu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 22.02.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Cerattepe Bilirkişi Raporuna Tepkil...
 » Artvin Cerattepe İçin Bir Kez Daha...
 » Artvin’e Bir Destekte Ankara’dan Ge...
 » Nedim Koyuncu “Akparti İçin Her Zam...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » Artvin Özgecan İçin Yürüdü...
 » Maden Kıskacında Artvin Paneli Yapı...
 » Artvin 6 Nisan’da Büyük Mitingle Ma...
 » Çarşı Grubu Cerattepe’ye Destek İçi...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Yeşil Artvin Derneği 20 Yaşında...
 » Artvin’de Hod Köylülerinden Maden T...
 » Artvin’in, Artvin’i Koruma Mücadele...
 » Artvinli Gençler Cerattepe İçin Bir...
 » Bayraktutan Meclis’te Cerattepe Geç...
 » Chp Artvin Eski İl Başkanından Hava...
 » Başkent’te Artvinliler Cerattepe İç...
 » “Trabzon-artvin Arası Sevgi Köprüsü...
 » Bayraktutan Cerattepe’nin Peşini Bı...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...