Hopaport Proje Kargo Sezonunu Açtı

15/02/2016 20:09

Hopaport’a Yılın İlk Proje Kargo Yükünü Taşıyan Gemi İsveç’ten Geldi.


Haber: Hayati AkbaşCiner grubu şirketlerinden biri olan HOPAPORT, Proje Kargo taşımacılığında sezonu açtı. İsveç’in Norrköping limanından yüklediği 154 parça yüküyle beraber HOPAPORT’a gelen MV/Amber isimli gemiden yükün boşaltılması işlemleri de kısa sürede sona erdi.

Geçen yılı başarılı çalışmaları ile tamamlayan HOPAPORT, 2015 hedefini de tutturmuştu. Özellikle yıl boyunca değişik ülkelerden HOPAPORT’a gelen proje kargo yüklerinin elleçleme çalışmaları da başarıyla tamamlanmıştı.

2016 yılında HOPAPORT’a gelen ilk Proje-Kargo yükü gemisi olan M/V Amber isimli geminin içinde Gaz tribünleri ve Jeneratör parçaları bulunmakta. Özellikle ağırlığı 160 ton olan tek parça Tribünü ana gövdesinin indirilmesi ve Liman sahasında depolanması çalışmaları da grup şirketlerinden olan ÇABA ve MİSNAK’ın organizesinde başarı ile gerçekleştirildi.

HOPAPORT Liman sahasında depolanan Proje Kargo yükleri Azov nehrinin önümüzdeki aylarda açılması ardından Nehir tipi gemilerle Hazar Denizini geçerek Türkmenistan’da bulunan şantiye sahasına taşıma işi gerçekleştirilecek.

HOPAPORT Lojistik ve Operasyon Departmanlarının organizesinde gerçekleştirilen elleçleme işlemi de 2 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’inde çalışmaların her aşamasını yakından takip etmesi gözlerden kaçmazken, Özer 2016 yılı için HOPAPORT’un hedeflerine ulaşması için tam kadro çalışmalara devam ettiğini söyledi. Genel Müdür Özer “HOPAPORT bulunduğu coğrafi konum ve her türlü operasyonu başarıyla yerine getirecek Liman sahası avantajlarını değerlendirecek ulusal ve uluslar arası şirketler ve armatörlerinde yakından takip ettiği bir liman olma özelliğine sahiptir. Liman sahasında 2. 150 metre uzunluğundaki ana mendireğimiz limanımızı korunaklı hale getirmekte ve bundan dolayı da her türlü elleçlemeyi ve gemiden gemiye Limbo dediğimiz yük aktarımını da rahatlıkla yapabilmekteyiz.

Grup Şirketlerimizle Koordineli bir halde dünyanın en uzak bir merkezinden aldığımız yükü başka bir ülkede ya da yurtiçinde istenilen adrese sorunsuz bir şekilde ulaştırmada HOPAPORT Profesyonel kadrosuyla üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmekte ve getirmeye de devam etmektedir. HOPAPORT olarak 2016 yılında bu tür operasyonları sık sık yapacağımızı da belirtmek istiyorum. Bu arada çalışmaları başarıyla yürüten Lojistik ve Operasyon departmanlarımız ve sahada çalışan tüm mesai arkadaşlarımı da özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” açıklamasında bulundu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.02.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopaport Ülkemiz Limancılık Sektörü...
 » Hopa Limanına 2 Heavy Lıft Gemisi B...
 » Hopaport Zoru Sever...
 » Hopaport Geleceğe Ümitle Bakıyor...
 » Hopaport Üstlendiği İşlerden Başarı...
 » Arhavi Myo Öğrencileri Hopaport’ta...
 » Hopa Myo’ndan Hopaport’a Teknik Gez...
 » Hopaport’a Bir Günde 8 Gemi Yanaştı...
 » Hopa Limanı Tahıl Terminaline 3 Bin...
 » Ktü Deniz Bilimleri Fakültesi Hopap...
 » Hopa Limanı Transit Taşımacılıkta Ö...
 » Hopa Limanı Tahıl Terminaline 3 Bin...
 » Hopa Heyeti Ankara’ya Çıkarma Yaptı...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Hopa Limanı Zor Olanı Başarıyor...
 » Hopaport Başarı Çıtasını Hep Yüksek...
 » Okyanus Aşırı Ülkeden Hopa Limanı’n...
 » Lojistiğin Zirvesi Logitrans 2015’d...
 » Hopaport’un Önemli Bir Misafiri Var...
 » Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...