Artvin’de Okullararası Folklor Yarışması Yapıldı

14/02/2016 11:21

Şampiyon Merkez Ayhan Şahenk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okullar arası Türk Halk oyunları il birinciliği yarışmaları nefesleri kesti.

Artvin Spor Salonunda gerçekleşen yarışmalara, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Türkiye Halkoyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mehmet Öngüner, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim gerçekleştirdi.

Artvin il merkezi ve ilçelerden katılan toplam 18 okulun ekipleri il birincisi olmak için yeteneklerini sergiledi.

Yarışma sonucunda dereceye giren okullara kupa verildi. Öte yandan Düzenlemeli dalda il birinciliğini kazanan Merkez Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibinin sevinç gösterileri izleyenleri duygulandırdı.

Düzenlemeli dalda, minikler kategorisinde, birinci Merkez Vakıfbank İlköğretim Okulu ile Merkez Karadeniz Bakır İlkokulu 87, 66 eşit puanla birinciliği paylaştı.

Yıldızlar kategorisinde ise, birinci Arhavi Atatürk Ortaokulu, ikinciliği ise Merkez 7 Mart Orta Okulu elde etti.

Gençlerde ise birinciliği 91, 66 puanla Merkez Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiolurken, ikinciliği Merkez Kazım Karabekir Lisesi, üçüncülüğü ise Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi elde etti.

Düzenlemesiz dalda ise; minikler kategorisinde birinci Şavşat Atatürk İlkokulu, ikinci Hopa Mehmet Akif Ersoy İlkokulu oldu.

Yıldızlar kategorisinde ise birinci Merkez Atatürk Ortaokulu, ikinci Borçka Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu, üçüncü ise Arhavi Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu oldu.

Gençlerde ise Merkez İskebe Anadolu Lisesi, ikinci Arhavi Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üçüncü ise Şavşat Çok Programlı Lisesi oldu.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, ” Bugün halk kültürünün önemli unsurlarından birisi olan Halk Oyunlarımızı yaşatmak adına yarışmaya katılan başta bütün öğrencilerimizi sergiledikleri emeklerinden ve katkılarından dolayı canı gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum. Halkoyunları ekiplerini çalıştıran kurs öğretmenlerimizden okul yöneticisi arkadaşlarıma kadar bu yarışmada emeği geçenleri kutluyorum. Ayrıca bundan sonraki aşamada bölge ve Türkiye finallerine katılma yolunda dereceye giren ekiplerimize de şimdiden başarılar diliyorum. ” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 14.02.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Okullar Arası Halk Oyunla...
 » Artvin’de Folklor Yarışması Yapıldı...
 » Artvin’de Halkoyunları Yarışması Al...
 » Artvin Kulüpler Arası Halk Oyunları...
 » Artvin’in Kurtuluşunun 95 Yıldönümü...
 » Horon Grup Yarışmaları, Artvin'de B...
 » Artvin Halk Oyunları Ekibi Türkiye...
 » Artvin’de Yapılan Halk Oyunları Gru...
 » Arhavi’de Halkoyunları Şöleni Başla...
 » Arhavi’de Halk Oyunları Şölenine...
 » Horonlar Türkiye Finali Artvin'de...
 » Artvinli Folklorcular Türkiye Birin...
 » Artvin Valilik Kupası Halk Oyunları...
 » Artvin’de Halk Eğitim Merkezleri Yı...
 » Giresun’dan Başarılı Sonuçlarla Dön...
 » Artvin’de 23 Nisan Coşkusu...
 » Artvin’de Bilim Fuarı Açıldı...
 » Artvin'de Folklor Yarışması Şölene...
 » Artvin’de “Çemberimde Gül Oya” Serg...
 » Artvin Ekibi Türkiye Şampiyonu Oldu...