Arhavi Belediyesi Gücüne Güç Katıyor

13/02/2016 08:28

Bakım Onarım Ünitesi Ve Hizmet Araçları Açılış Ve Tanıtım Programı Yapıldı.


Haber: Hayati AkbaşArhavi Belediyesi kademe ünitesinde hizmet araçları ve iş makineleri açılış ve tanıtım programı gerçekleştirildi. Törene Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kaçkar TV tarafından da takip edilen tanıtım programı ilk olarak Başkan Hekimoğlu’nun gelen konukları kapıda karşılaması ile başladı. Ardından açılış konuşmasını Milletvekili Kışla yaptı. Arhavi’ye ve Arhaviliye hak ettiği hizmeti getirme gayreti içerisinde olduklarını belirten Milletvekili Kışla, geniş bir yelpazede araç parkının olması tüm hizmetlerin daha süratli ve hızlı bir şekilde yapılması noktasında ve ilçe halkının taleplerine cevap vermek adına çok önemli olduğunu belirterek hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Milletvekili Kışla, Artvin’deki programa katılmak üzere ilçeden erken ayrılmak zorunda kaldı.

Konuşmayı devralan Başkan Hekimoğlu, 2009 yılında göreve geldiklerinde belediyedeki araç kapasitesinin çok yetersiz olduğunu dile getirerek gerçekleştirilen dönüşüm hareketi ile harcanan toplam maliyetin 3, 5 milyon lira olduğunu belirtti. Başkan Hekimoğlu; “ Halkımıza daha kaliteli, hızlı ve zamanında hizmet edebilmek amacıyla kademe ünitesini modern ve donanımlı araçlarla donattık. 5200 m2’lik bir alanda konuşlanmış gerek üstü kapalı, gerekse bakım onarım bölümü ile yeniden şekil verdiğimiz bir kademe ünitesini oluşturduk. Toplamda 27 adet yeni aracı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Son model modern araç filomuzla Arhavi Belediyesi’nin imkân ve kabiliyetine güç katarak özellikle temel hizmet kollarımızda modernizasyonu sağladık. Ortaya çıkan bu değişim ve dönüşüm neticesinde belediye olarak yaklaşık 1 milyon 183 bin TL’lik araç alımı sağlanmış olup tek kuruş borçlanmadık. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş başta olmak üzere, Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, İl Özel İdare, iş adamlarımız Nurol Holding Sayın Nurettin Çarmıklı, İsmet Acar, Metro Otobüs İşletmeleri, Sanatçı Cengiz Kurtoğlu gibi birçok katkıda bulunan kişi, kurum ve kuruluşlar bugün, burada sizlere sunduğumuz iş makineleri ve araçların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Birlikte çalışıldığında başarılmayacak hiçbir şeyin olmadığını şu yapılan çalışma ile göz önüne koyuyoruz” dedi.

Hekimoğlu; “Bütün bu değişim ve dönüşüme katkı yapan başta Ak Parti Artvin Milletvekili Sayın İsrafil Kışla, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş, kamu kurumları, şirketler, iş adamlarımız, belediye meclis üyelerimiz, birim amirlerimiz ve belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ediyor, bu araçların Arhavi’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde açılış kurdelesi kesildi ve özel ikramlar ile program sonlandırılmış oldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.02.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavispor’da Coşkun Hekimoğlu Döne...
 » Hopa Devlet Hastanesinin Yoğun Bakı...
 » “Cerattepe’de Maden Çalışması Artvi...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Hopa’ya Dsi Yatırımları Durmak Bilm...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Artvin’den Bir Emin Özgün Geçti...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Sağlık Bakanlığından Artvin’e 6 Amb...
 » Artvin’de Uluslararası Sempozyum...
 » Arhavi Yüksek Okul Temel Atma Tören...
 » Akparti Milletvekili Kışla Arhavi’d...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Artvinli Vekiller Ankara’da Söyleşi...
 » Artvin İl Özel İdaresi Makine Parkı...
 » Artvin Köydes’e 8 Milyon 575 Bin Tl...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Arhavi İlçe Stadı Ve Kapalı Spor Sa...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...