Hopa’nın Mini Voleybolcuları Antremanda

27/01/2016 11:46

Hopa Halk Eğitim Merkezi’nin Mini Voleybolcuları Antrenmanlarına Devam Ediyor.


Haber: Hayati AkbaşHopa Halk Eğitim Merkezi, Mini Voleybolcuların antrenmanları devam ederken yaptığı açıklamada, “voleybol sporu, halk arasında sevilen sporların başında olmasından ziyade özellikle çocuklarımızı televizyon ve cep telefonu gibi zararlı ortamlardan uzaklaştırmanın en güzel yollarından biri olduğu kanıtlanmıştır. Çocuklarımız ne yazık ki sıklıkla kullandıkları bilgisayar ve özellikle cep telefonu gibi elektronik ürünlerin zararlı ortamına maruz kalıyorlar. Kısa bir süre de olsa bu ortamlardan uzaklaştırıp, Takım sporu yaptırarak arkadaşlık, yardımlaşma, hatayı telafi etme gibi bir sürü insancıl faaliyetler öğrenerek, tatbik etme imkânı buluyorlar. Spor yaparak kendi beden sağlıklarını korumalarının eğlenceli yöntemini voleybolla öğreniyorlar. Ayrıca Voleybol, ani kararlar vererek beyin fonksiyonlarını ve vücut kontrolünü kullanacak ortam bulduklarından, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine büyük katkı sağlamaktadır” ifadelerine yer verildi.

Hopa Halk Eğitim Merkezi, voleybol sporunu sadece küçüklere sevdirmekle kalmadı. Büyük Bayanlara Voleybol Kurusunu da faaliyete geçirerek, ev hanımlarının ev işlerinden, çalışan bayanların da iş stresinden kısa bir süre de olsa uzaklaşarak, takım oyunu olan voleybolun eğlenceli dünyasına adım atmalarına vesile oldu. Hopa Halk Eğitim Merkezi’nin asıl amacının öncelikle bayanlara voleybolu sevdirerek gelecekte çocuklarına voleybol sporunu sevdirmelerini sağlamak olduğunu vurgulayan Hopa Halk Eğitim Merkezi tarafından yapılan açıklamanın devamında; “Voleybolun eğlenceli dünyasında, günün yoğun ve stresli ortamından uzaklaşıp, kendilerine zaman ayırarak hem eğlenmek, hem de farklı bir ortamda bir amaç için bir araya gelerek zamanı aktif kullanma becerilerini geliştiriyorlar. Kendi aralarında kurdukları takımlarla her hafta maç yapmakla kalmayıp, voleybolun kurallarını da öğreniyorlar. Yüksek yoğunluklu Antrenmanlarda beden sağlığını korudukları gibi, kondisyonlu, dinç bir bedene sahip oluyorlar. Büyük bayanların voleybol antrenmanlarına gelen çocuklar da voleybolu severek kendileri için de voleybol oynayabilecekleri ortamın sağlanmasını istediler. Bu boşluğu gören Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Yüce, Hopa da daha önce okullar haricinde pek bilinmeyen Mini Voleybolu hayata geçirdi. Artık Küçük çocukların da voleybolu sevmesi, oynaması için Mini Voleybol kursu açılmış oldu. Normal voleybolun daha kolay ve eğlenceli hali olan mini voleybol küçükler tarafından çok kısa sürede benimsendi” ifadelerine yer verdiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 27.01.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa'da Mini Voleybol Eğitimi Başla...
 » Ailece Voleybol Hakemleri...
 » Hopa Halk Eğitim Merkezi Mini Voley...
 » Hopa'da Düzenlenen Voleybol Turnuva...
 » Artvin’de Roadshow Voleybol Seminer...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Rüzgârı Esiy...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Rüzgârı Esiy...
 » Hopa'da Plaj Voleybolu Rüzgârı Esiy...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Artvin Engelsiz Yaşam Merkezi’nden...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Hopa Gençlik Merkezinden Anlamlı Bi...
 » Tobb Türkiye- Kırgızistan İş Forumu...
 » Domuz Gribi Semineri Verildi...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » İl Genel Meclisi Üyesi Kemal Zaim,...
 » Hopa'da Masa Tenisi Turnuvası...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Artvin Amatör Futbol Liginde İlk Ya...
 » Hopaspor'un Zirve Yarışı Sürüyor...
 » Yün Yumaktan Şampiyonluğa...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » Kayak İl Birinciliği Müsabakaları...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...