Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Dönem Sonu Mesajı Yayınladı

20/01/2016 11:25

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci 1. Dönem Sonu Karne Mesajı Yayınladı.


Artvin İl Milli Egitim Mudur Kahveci 1. Donem Sonu Mesaji Ya

Haber: Hayati AkbaşArtvin’de 27 bin 259 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline giriyor. İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, öğrencilerin karne sevincini paylaşarak bir mesaj yayımladı. Kahveci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2015-2016 Eğitim öğretim yılına 9-10-11 Eylül 2015 tarihler arasında il merkezinde gerçekleştirdiğimiz Artvin III. Eğitim Çalıştayı ile eğitim öğretim faaliyetlerimizi planlayarak başladık. İlimizde öğrenim gören tüm öğrencilerin kişisel, duygusal ve ruhsal gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamanız için gerekli tüm çabayı başta siz öğrenciler ve öğretmenlerimiz olmak üzere değerli anne ve babalarınızın gösterdiğinden hiç şüphemiz yok. Sevgili Öğrenciler, Eğitim öğretimde bir yarıyılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Her birinizi gayretlerinizden dolayı kutluyorum. Notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın. Başarmak için daima gayret edin. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Derslerden yüksek ya da düşük not almış olabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Başta öğretmenleriniz, anne-babalarınız olmak üzere, hepimiz size destek olmak, sorunlarınızı çözmek, güzel ve mutlu bir eğitim ortamında başarılı öğrencilik geçirmeniz için elimizden geleni yaptığımızı unutmayın. Sizler hava şartları ne olursa olsun kendinize bir değer katmak için okulunuza gelip yoğun bir gayret gösterdiniz. Şimdi ailenizle birlikte karnenizi alarak sevincinizi doyasıya yaşamanızı istiyorum. Çünkü karnenizde sizin bir dönem boyunca özel çabalarınız, başarılarınız, sevinçleriniz var. Tatili iyi bir şekilde öncelikle kaliteli dinlenerek, ikinci döneme eksiklerinizi tamamlayarak ve her zaman önem verdiğimi bildiğiniz kitap okuyarak ailenizle birlikte sağlık ve mutluluk içinde geçirmenizi diliyorum.

Saygıdeğer Veliler, çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Ancak bu, çocuklarımızın sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her zaman telafi edilebilecekleri bir durumdur. Yeter ki siz onlara güvenin ve değerli olduklarını hissettirin. Sizler, başarının gizli kahramanları, çocuklarınız için büyük fedakârlıklar göstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken sıkıntılar çektiniz. Anne ve baba olarak çocuklarınız için ne kadar büyük fedakârlıklar gösterdiğinizi biliyorum. Ama unutmayın, en önemli varlığımız geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, eğitim öğretim faaliyeti içinde gösterdikleri çaba, her şeyin üstündedir. Çocuklarımız en başta sevgi ve saygınızı hak ediyorlar. Çünkü hepsi sizi çok seviyor, bunu anlamak için tatili onlarla birlikte geçirin, birlikte kitap okuyun, birlikte oyun oynayın. Göreceksiniz ki çocuklarınız, daha başarılı olacaklardır. Siz değerli velilerimize çocuklarınıza, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İl Milli Eğitim Müdürü olarak yürekten teşekkür ederim.

Kıymetli meslektaşlarım; sizin, hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakârca çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. Yorucu ama en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyorsunuz. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, öğrenmeye açık, evrensel değerlerle birlikte milli ve manevi değerleri benimsemiş fertler olarak hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Artvin Başarı Arttırma Projesi ile ilimizde eğitimin çıtasının yükselmesindeki gayretlerinizden dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum.

Bu düşünce ve inançla hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş fedakâr yöneticilerimize, görevinin sorumluluğunu bilen değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personelimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. ”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 20.01.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Yarıyıl Tatili Başladı...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » İl Milli Eğitim Müdürü Yanmaz’dan Y...
 » Artvin Valisi Doğanay’ın Yarıyıl Ta...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Kahve...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Y...
 » Artvin İl Milli Eğitim Müdürü'nden...
 » 2008-09 Eğitim Öğretim Yılı Hopa İl...
 » Öğretim Döneminin Başlamasi Nedeniy...
 » Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer...
 » Artvin Milli Eğitim Müdürü Yanmaz Y...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Artvin'de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » 2016 Lys’de Başarılı Olan Öğrencile...
 » Artvin’de 2.056 Öğrenci Teog Sınavı...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi 4. Dönem...
 » Artvin'de İlköğretim Haftası Törenl...
 » Artvin Milli Eğitim Müdürü Kahveci...
 » Ardanuç Milli Eğitim Müdürü Mesaj Y...
 » Artvin'de Karne Heyacanı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Arhavi Belediyesinden Otobüs Termin...
 » Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez'e Ziy...
 » Şavşat’ta, Köylülere Danıştay’dan İ...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...