Artvin Eğitim-sen’in Muhteşem Şiir Dinletisi Alkışlandı

18/01/2016 11:25

Eğitim Sen Artvin Şubesi Muhteşem Bir Şiir Dinleti Programına İmza Attı.


Haber: Hayati AkbaşEğitim Sen Artvin Şubesi Şiirler ve Türklerle salonda bulunanlara çok duygulu ve anlamlı bir gece yaşattılar. Gecede Öğretmenler, Funda Sarı, Cihan Kalın, Nurcan Ay Katırcı, Bilgehan Erdem, Osman Gündağ ve Halk Evleri Artvin Şube Başkanı Yasin Öztürk sahne aldılar. Okunan şiirlerin ardından söylenen türküler salondakileri duygulandırdı.

Artvin’de Müzik Öğretmenliği yapan ve Artvin’in yetiştirdiği en iyi müzisyenlerin birlikte harmanladığı türkü ve şiirlerle Artvin’e duygu pınarından damlalar sundular. Gecede ünlü şairlerin şiirleri okundu. Nazım Hikmet’in Vatan Haini şiiri ise büyük alkış aldı. Program öncesi kısa bir konuşma yapan Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı Köksal Gümüş yaptığı konuşmada; ”bunca yıldır acılarını, öfkesini sevgi ile yeşertmesini bilen değerli dostlar hepiniz hoş geldiniz. Eğitim-sen Artvin şube yürütme kurulu adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yoksullaştırman kamu çalışanları ve tüm halkımız sürgünlerle, mahpusla değil ölümlerle terbiye edilmeye başlanmıştır. Bunun en son örneğini 10 Ekimde Ankara da hem de ülkenin başkentinde yaşattılar. Ülkemizde yıllardır siyaset şiddetten beslenmektedir. Bizleri ortaçağ karanlığına götürmek isteyen diktatör heveslilerinin sonunun da bugüne kadar örnekleri oldukça fazladır. Ve hepsi de karanlık dehlizlerde çöplük olmuştur. Bu siyasi gidişata payende olan herkese sesleniyoruz. Artık kafamızın kumdan çıkarma zamanı geldi ve geçiyor bile; yarın çok geç olmadan ve hep beraber pişmanlık duymadan daha aydınlık yarınlar için barışın, kardeşliğin sesini yükseltmeliyiz. Yeni bir Kuva-i Milliye ruhuyla yurtta ve dünyada barışı sağlayacak bizleriz. Irkçı, mezhepçi ve din referanslı siyaset AKP iktidarının elinde kalan tek siyasi kaledir. Bu kaideyi yıkmak bizlerin tarihsel sorumluluğudur. Attıkları her gerici adımın adını özgürlük koyan siyasi iktidarın bu oyunu bozacağız. AKP’nin Demokrasi ve inanç özgürlüğünde samimi olmadığını bizler çok iyi biliyoruz, "özgürlükleri kısıtlamamak şartıyla" Cuma namazlarına göre mesai saatleri düzenlenecekmiş. Bu düzenlemenin okullarda, işyerlerinde ve toplumda yaratacağı kamplaşmayı hiç düşündünüz mü? Sayın Muktedirler. Yine bir toplum mühendisliğiniz, mezhepçi ve anti laik politikalarınızla karşı karşıya olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Umarız kendi yarattığınız canavarları büyütmekten bir an önce vazgeçersiniz yoksa bu halk ve tarih sizi affetmeyecektir. Şiir ve Türkü tadında kalmanız dileğiyle” ifadelerini kullandı.

Salonun şiir severler tarafından doldurulduğu şiir gecesi Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı Köksal Gümüş konuşmasının ardından başladı. Programın sonundaki sürpriz ise hem duygulandırdı, hem de büyük alkış aldı. Ellerinde pankartlarla “ Bugün Bayram Olsa şarkısı eşliğinde sahneye çıkan minikler pankartlarla verdikleri mesajlarla savaşsız, barış dolu, kardeşçe yaşayan bir toplum mesajlarını ilettiler. Salonda bulunan konuklar minikleri ayakta alkışladı. Program bitiminden sonra programı yapan ve sahnede şiirleri türküleriyle duygulu anlar yaşatan öğretmenler salonda bulunan konuklar tarafından tebrik edildi. Bundan sonra aynı şekilde güzel programların yapılmasını istediler .

Eğitim Sen’in yaptığı etkinliği çok beğendiğini belirten Artvinli şiir severler; “ Bu akşam biz mest olduk, duygulu anlar yaşadık. Çok güzel şiirler okundu. Bu şiirlere uygun türküler ve söyleyenler olsun, müzisyenler olsun, profesyonelce bir program yapmışlar. Hepsini tebrik ediyoruz. Bundan sonra ayda bir 3 ayda bir aynı programdan isteriz “ ifadelerine yer verdiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.01.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Tmmob Artvin - Hopa Ve Fındıklı’da...
 » Tmmob Artvin’den Yürüyüşe Geçti...
 » Artvin Eğitim Sen’den Dayanışma Yem...
 » Hopa Ödp İlçe Başkanlığı Basın Topl...
 » Birleşik Haziran Hareketi Artvin’de...
 » Hopa’da Emekçiler Grevde...
 » Artvin Add Başkanından Çağrı...
 » Hopa'da 31 Mayıs Hazırlıkları Devam...
 » Hopa'da Metin Lokumcu Anma Komitesi...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Artvin'de 1 Mayıs Kutlandı...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’deki Panelde Demokrasi Anlat...
 » Hopa’da Kadınlar Günü Kutlandı...
 » Hasan Fehmi Güneş’ten Artvin’den Ça...
 » Murat Karayalçın Artvin Halkıyla Bu...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Özbey “Atatürk’te Birleştik, İşçi P...
 » Rüzgârın Hatıraları Galası Artvin’d...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...