Hopa Bedensel Engelliler Derneği Gece Düzenledi

05/01/2016 12:57

Hopa Bedensel Engelliler Derneği, Engeliler Yararına Dayanışma Etkinliği Düzenledi.


Haber: Hayati AkbaşHopa Bedensel Engelliler Derneği, Engeliler yararına Dayanışma etkinliği düzenledi. Yeni Emre Düğün salonunda düzenlenen dayanışma gecesine kemal paşa ve Hopa dan 200’ü engelli ve ailesi olmak üzere kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Hopa Bedensel Engelliler Derneği Başkan ve Y. K. üyeleri ile Artvin Çoruh üniversitesi öğrenci gönüllülerinin ve Düşler Tiyatrosu & Şairane Düşler Ekibinin yoğun çalışmasıyla organize edilen gece de coşkulu bir atmosferin olması herkesi sevindirdi.

Hopa Bedensel Engelliler Derneği gecesine İlçe Müftüsü Selami Aydın, CHP Hopa ilçe başkanı Adnan İskender, AFGAD Başkanı Gazeteci İsmet Başar’da katılanlar arasındaydı.

Gecenin açılış konuşmasını dernek genel sekreteri Metin Ustabaş yaptı. Ustabaş konuşmasına davetlilere “hoş geldiniz” diyerek başladı. Ustabaş dernek çalışmaları hakkında da ayrıntılı bilgiler vererek, Hopa Bedensel Engelliler Derneği olarak Engelli vatandaşların katıldığı Bursa, İzmir, Antalya, Bodrum gezileri yapıldığını, 100 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye, 20 engelliye de akülü araç yardımı yapılmasını sağladıklarını, destek olan herkese teşekkür ettiklerini ifade ederek gecelerine katılan herkese de teşekkür etti.

Gece dernek yönetimi tarafından yapılan sosyal etkinlik kapsamındaki gezi, yapılan yardımlar ve engellilerin mesajlarını içeren slayt gösterimi ile devam etti. Gösterim sırasında duygusal anların yaşanması da gözlerden kaçmadı.

Hopa14 Mart ve Kemalpaşa Serhat ilk öğretim okulu özel eğitim sınıflarının ayrı ayrı hazırlamış oldukları skeç gösterimi ile gece devam etti. Her iki gösteri de geceye katılanlar tarafından alkışlandı. devam etti. .

Artvin Çoruh üniversitesi öğrencilerinden oluşan Düşler Tiyatrosu ve Şairane Düşler ekibinin hazırlamış olduğu tiyatro oyunu sergilendi. Ekibin Hocası Haldun Yıldırım oyun sonun da yaptığı konuşmada “Düşeler tiyatrosu&şairane Düşler ekibi olarak bu anlamlı gecede sahne almak bizim için onurdur. Grubumuz Artvin Çoruh üniversitesi Hopa yerleşkesinde 2014 yılında kuruldu. Bizim amacımız üniversiteden den başlayıp Hopa’ya sanatı yaymak, gençlerimizi sokaklardan çekip onları hayatın farklı renklerini göstermek. Maalesef Hopa da gençlerimize verilen bir şey yok. Biz provalarımızı üniversite deki sınıflarımız da oyunlarımızı düğün salonlarında oynuyoruz. Kazım Koyuncunun Hopa’sına yakışan bu değildir. Hopa’da tiyatro sahnesinin eksikliği bu tür faaliyetleri olumsuz yönde etkilemektedir. Geçen günlerde Hopa’ya sanat atölyesi açmak için bir çok kurumla temasa geçtik. Fakat bizlere çay ikram etmekten başka hiçbir şey yapılmadı. Tiyatronun bu memlekette yeterli değeri görmemesi bizi çok üzmektedir. Ben bu grubun hocası olarak Hopa’ya sanat yakışır temasıyla yola çıkmış bir Hopalı olarak elimden geldiğince mücadele edeceğim. Kazım Koyuncu tiyatro sahnesi ve Düşler tiyatrosu sanat atölyesini Hopa’ya kazandırmak için topyekun mücadelenin içinde olacağız” diyerek ekibiyle geceye katılanları selamladı.

Gecenin son bölümünde de sahne alan sanatçılar Anıl Karahan, Funda Acar ve Hopa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Aydoğan Can’ın söylediği birbirinden güzel parçalarla geceye katılan davetliler gönüllerince eğlendiler.

Hopa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Aydoğan Can gecenin sonunda yaptığı açıklamada gecelerine katılan, kendilerine moral destek veren herkese ve Artvin Çoruh üniversitesi öğrencilerinden oluşan Düşler Tiyatrosu ve Şairane Düşler ekibine, ekibin Hocası Haldun Yıldırım’a, Hopa 14 Mart Özel sınıfı hocası Elif Ustabaş’a, Kemalpaşa Serhat İlkokulu özel sınıfı hocası Ayşegül Erdoğan’a teşekkür etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 05.01.2016 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Maçahela Mektup...
 » Akparti Artvin İl Kongresi Yaklaşır...
 » Birgün Gazetesinin Acı Günü...
 » Adalet Bakanlığı Müsteşarı Hemşerim...
 » 30 Yıllık Fotoğraf Sanatçısı Güngüt...
 » Artvinlilerden Çankaya Belediye Baş...
 » Ankara'da Artvin Evi Hayali Gerçek...
 » Başkan Özgün Ankara'da...
 » Bayraktutan Tbmm Genel Kurulunda Şi...
 » Demirel: Artvin Beyninden Mi Vurulm...
 » 14 Yıllık Mapushane Hayatını Kitapl...
 » Lojistik Danışmanı Hopa Myo Öğrenci...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » “Ferhat’ın Yeni Acıları” Tiyatro Oy...
 » Hopa’da Akparti Yönetimi Yerel Bası...
 » Und Hopa’ya Çıkarma Yaptı...
 » Hopa Tso’nun Misafirleri Vardı...
 » Hopa’da Yeni Bir İşadamları Derneği...
 » Hopa Bir İlk’e Daha İmza Attı...
 » İsrafil Kışla Ve Vedat Kibar’dan Ho...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...