Yeni Yusufeli’nin Temelini Bakan Eroğlu Atacak

02/12/2015 15:47

Artvin’de Yusufeli Yeniden Yerleşim Yerleri’nin Temel Atma Merasimi Gerçekleştirilecek.


Haber: Hayati AkbaşBakan Veysel Eroğlu, 4 Aralık 2015 Cuma günü Artvin’e geliyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin Yusufeli’nde inşa edilecek olan “Yeniden Yerleşim Yerleri Alt Yapı Çalışmaları” nın temel atma merasimini gerçekleştirecek.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Yusufeli Barajı’nın suları altında kalacak Yusufeli ilçesinin yeniden yerleşim yerlerinin temellerini atacak olan Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Muhteşem bir şehir olarak yeniden inşa edeceğimiz Yusufeli İlçemiz yeni yerinde göl manzaralı olacak” diye konuştu.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 4 Aralık Cuma günü saat 09. 30’da Mehmet Sosanoğlu Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan temel atma merasimi ile yeni Yusufeli İlçesini Artvin’e kazandıracak.

Türkiye’nin En Çılgın Akan Nehrine Yeni Bir Gerdanlık

Çoruh Nehri’nin daha önce çılgınca boşa aktığını ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Çoruh’ta Muratlı, Borçka ile Deriner Barajı ve HES’i inşa ederek halkımızın hizmetine sunduk. Şimdi ise Türkiye’nin en çılgın akan bu nehrine yeni bir gerdanlık daha takıyoruz. DSİ tarafından yapımı devam eden Yusufeli Barajı ve HES projesi tamamlandığında Türkiye’nin en yüksek, Dünyada ise kendi kategorisinde 270 metre yüksekliği ile Çin’de yer alan Xiowan (292 metre) ve Gürcistan’da yer alan Inguri (272 metre) barajlarından sonra en yüksek 3. baraj olacak” dedi.

Altyapı Çalışmaları Yaklaşık 77, 5 Milyon Liraya İhale Edildi

Dev bir proje olan Yusufeli Barajı ve HES’in göl alanı içerisinde kalacak Yusufeli ilçe merkezinin Yusufelili kardeşlerimizin arzu ettiği yerleşim alanına taşınacağını vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu “İlçe yeniden inşa edilirken orada yaşayan vatandaşlarımızın fikirlerini yok saymıyoruz. Onların da memnun olacağı şekilde ilçeyi en güzel şekilde yeniden tesis edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Muhteşem Bir İlçe Olacak

Yollarla diğer donatılarla burayı en güzel ilçe haline getireceklerinin altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Şu anki Yusufeli’nin yerleşim yerinden daha uygun bir yerde ilçeyi yeniden inşa edeceğiz. Yeni yerinde göl manzaralı Yusufeli, ekonomisi, ekolojisi, sosyal yapısının daha modern hale gelmesiyle daha da gelişecek” diye konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin Yusufeli’nde inşa edilecek olan “Yeniden Yerleşim Yerleri Alt Yapı Çalışmaları” nın temel atma merasimini gerçekleştirecek. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 4 Aralık Cuma günü saat 09. 30’da Mehmet Sosanoğlu Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan temel atma merasimi ile yeni Yusufeli İlçesini Artvin’e kazandıracak. Yusufeli ilçe merkezinde temel atma töreni için geniş çapta hazırlıklar gerçekleştiriliyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.12.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Yusufeli Barajı, Türkiye’nin Gurur...
 » Yusufeli Barajı Ve Hes’in Temeli At...
 » Yusufeli Barajı İçin İmza Töreni Ge...
 » Yusufeli Halkının Hükümetle Düellos...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Cemiyet Başkanları Mersin’de Birara...
 » Artvin’den Bir Genel Müdür Geçti...
 » Yusufeli Yeni Yerleşim Yeri Yine Gü...
 » Yusufeli’nin Yeni Yerleşim Yeri Açı...
 » Ve Yusufeli Barajı İhale Edildi...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Bakan Eroğlu’ndan Vali Doganay’a Zi...
 » Yusufeli Barajı Temeli Atılıyor...
 » Barajlar Şehri Artvin Su Sporlarına...
 » Defterdarlık Artvin’deki Kamu Yatır...
 » Vali Cirit, Yusufeli Ve Hes İnşaatı...
 » Yusufeli Akparti İlçe Kongresi İpta...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Yusufeli Barajına İtiraz Ediliyor...
 » Artvin’de Akparti Temayül Yoklaması...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...