Vali Cirit Selden Etkilenen Şavşat - Ardanuç’da

16/11/2015 12:12

Vali Cirit, Sel Ve Heyelandan Dolayı Yolu Ulaşıma Kapanan Şavşat, Ardanuç Ve Ortaköy Köyünde İncelemelerde Bulundu.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Kemal Cirit, il genelinde geçtiğimiz günlerde etkili olan sel ve heyelandan dolayı üç gündür ulaşıma kapanan Artvin-Şavşat karayolu ile yer yer ulaşımda aksamlar yaşanan Artvin-Ardanuç ve Artvin-Ortaköy köyü karayolunda incelemelerde bulundu.

Vali Cirit, beraberindeki İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, DSİ 26. Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan ile birlikte sel ve heyelandan dolayı ulaşıma kapanan bölgelerde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.

Yetkililerden bilgi alan Vali Cirit, ardından sel ve heyelandan etkilenen ve bazı mahalle yolları ulaşıma kapanan Ortaköy köyünü ziyaret ederek köylülere “geçmiş olsun" dileklerinde bulundu. Bir süre köylülerle sohbet eden Vali Cirit, afetten etkilenen vatandaşların devlet olarak yaralarını en kısa sürede saracaklarını söyledi. Artvin-Şavşat karayolunun ulaşıma açılması için karayolları ekiplerinin aralıksız çalıştığını ifade eden Vali Cirit; "Büyük bir dağ kütlesi karayoluna düşerek yolu kapattı. Artvin'de yaşanan bu afet sadece bölgesel bir alanda kalmadı. Hemen hemen bütün ilçelerimizde etkili oldu. Bütün ilimizi etkileyen sel ve heyelanla karşı karşıyayız. İş makineleri ve personelimiz yoğun bir çalışma içerisindeler" diye konuştu. Yusufeli, Ardanuç, Borçka, Hopa, Murgul ve Şavşat karayollarında da zaman zaman ulaşıma kapanmalar yaşandığını vurgulayan Vali Cirit, şöyle devam etti: "Artvin-Şavşat karayolunun ulaşıma açılması için ekiplerimiz yoğun bir çalışma sergiliyorlar. Yaklaşık üç gün içerisinde yolu ulaşıma açmayı planlıyoruz. Umut ediyorum ki daha büyük afetlerle karşılaşmayız. Bu yolda ulaşımı geçici olarak Ardanuç'un köyleri üzerinden sağlıyoruz. Aynı şekilde Artvin'in en yoğun nüfusuna sahip olan Ortaköy köyünde de heyelanlar nedeniyle bazı mahallelere ulaşım sağlanamıyor. İl genelinde afetten dolayı yaklaşık 60'ı aşkın köye elektrik veremedik, 30'u aşkın köyde de ulaşım sağlanamıyor. "

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.11.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Vali Cirit Borçka Ve Murgul'da İnce...
 » Vali İnce, Sel'den Etkilenen Yusufe...
 » Vali Cirit, “ 50'ye Yakın Aile Tahl...
 » Artvin Chp Milletvekili Metin Arifa...
 » Artvin’de Sel, Heyelan Ve Yangın Af...
 » Artvin Merkez Ve Yusufeli’li Afetze...
 » Artvin Valisi Cirit Sel Ve Heyelanı...
 » Halkevleri Yöneticileri Hopa’da...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Borçka’da Sel Ve Afetzede Mağdurlar...
 » Arhavi’deki Heyelan Bölgesinde Temi...
 » 4. Ulusal Taşkın Sempozyumu Sona Er...
 » Yusufeli Ve Şavşat’ta Selin Faturas...
 » Artvin Valisi İnce Sel Bölgesinde...
 » Artvin’de “3. Eğitim Çalıştayı” Ba...
 » Hopa’da Afetten Etkilenen Kişi Sayı...
 » Chp Heyeti Afet Bölgesinde İnceleme...
 » Murgul Yaralarını Sarıyor...
 » Vali Cirit, “En Çok Borçka İlçesi E...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...