Meteoroloji'den Fırtına Uyarısı

11/11/2015 08:34

Karadeniz'de Fırtına Bekleniyor !!!


Haber: Hopam.com WebteamMeteoroloji'den yapılan uyarıya göre:

Rüzgarın Doğu Karadeniz'in batısında, Çarşamba(11. 11. 2015) günü sabah saatlerden itibaren batı ve kuzeybatı, doğusunda batı ve güneybatı, akşam saatlerinden itibaren kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (49-74km/s), yer yer 9 kuvvetinde (75-88km/s) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Bugün Karadeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin daha etkisine girmesi tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, Doğu Karadeniz'de yarın öğle saatlerinde itibaren kuvvetlenerek Perşembe günü öğle saatlerine kadar Giresun ve Trabzon’da çok kuvvetli (50-75 kg/metrekare) Rize ve Artvin’de şiddetli ve aşırı (metrekareye 100 kg ve üzeri) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Fırtına'nın Batı Karadeniz'in doğusunda Perşembe (12. 11. 2015) günü sabah saatlerinde, Doğu Karadeniz'de Perşembe (12. 11. 2015) günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.11.2015 tarihinde Hopam.com Webteam tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Dikkat, Şiddetli Yağış Geliyor...
 » Artvin Valiliği Sosyal Medyadan Art...
 » Doğu Karadeniz'de Şiddetli Yağmur V...
 » Borçka'da Yaralar Sarılmaya Başland...
 » Hopa'ya Meteorolojik Uyarı...
 » Artvin Valiliği Sosyal Medyada Artv...
 » Artvin'de Anıt Ağaç Sayımı Yapılıyo...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Artvin'de Berta Köprüsü'nü Kurtarma...
 » Artvin’e Meteorolojik Uyarı Verildi...
 » Doğu Karadenizde Meterolojiden Uyar...
 » Meteorolojik Uyarı...
 » Borçka Yağmura Teslim Oldu...
 » Meteroloji Doğu Karadeniz'i Bir Def...
 » Opiza Manastırı’nı Gördünüz Mü?...
 » Hopa İş Dünyası İle Ropörtajlarımız...
 » Hazır Olun Kar Yağacak...
 » Artvin Valisi Cirit Sel Ve Heyelanı...
 » Hopa Olayları İnceleme Heyeti Ön Ra...
 » Artvin İl Genelinde Yağışlar Hayatı...