Artvin Milli Eğitimde Müdürler Kurulu Toplantı

09/11/2015 10:51

Artvin’de Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı.


Haber: Hayati Akbaşİl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’nin başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda il merkezindeki eğitim kurumu müdürlerinin katılımıyla müdürler kurulu toplantısı yapıldı.

Müdürler Kurulu Toplantısı’nda Destekleme ve Yetiştirme Kursları, YGS / TEOG sınavları, projeler, rehberlik faaliyetleri, değerler eğitimi ve hizmet içi eğitim faaliyetleri konuları ile ilgili önemli kararlar alındı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, eğitim öğretim yılının başında bütün okullara ihtiyaçları doğrultusunda kaynak ve donatım malzemesi desteğinin sağlandığını vurgulayan Abdulcelil Kahveci, Bakanlığımızın proje tabanlı eğitim ilkesinden hareketle uygun dersliğe okullarımızda proje derslikleri ve fikir atölyeleri oluşturacaklarını belirtti. Toplantının başında Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına değinen Kahveci; “Destekleme ve Yetiştirme kursları kapsamında kurs merkezi olan tüm okullarımız faaliyete başladı, emeği geçen bütün öğretmenlere ve idarecilere teşekkür ediyorum. İlimizde bu kurslarda merkezde 127 olmak üzere toplamda 742 öğretmen görev alıyor ve 9. 259 kişi kurslardan istifade ediyor. Bakanlığımızın web sayfasında yayımladığı test ve deneme sınavları ile EBA’dan en verimli şekilde istifade edilmelidir” dedi. FATİH Projesi kapsamında öğretmen eğitimlerinin de devam ettiğini sözlerine ekleyen Kahveci, akıllı tahtaların ve tabletlerin aktif kullanımını sağlamak amacıyla tüm altyapı ve donanım çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Rehberlik faaliyetleri kapsamında, okullardaki rehber öğretmenlerin ve sınıf rehber öğretmenlerinin bireysel rehberlik çalışmalarına ağırlık vermeleri gerektiğini söyledi. Problem tarama anketleri vb. uygulamaların öncelikli olarak yapılmasının önemine değindi. Toplantının bir diğer konusu ise öğretmenlere yönelik yapılacak olan hizmet içi eğitim faaliyetleri oldu. Artvin Çoruh Üniversitesi’nde yapılacak olan, Yapılandırmacı Yaklaşım Eğitimleri, Yaratıcı Drama, Aktif Öğrenme Yöntemleri, Akran Arabuluculuğu gibi eğitimlerle öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanacağı ifade edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilimizde yapılacak olan eğitim projeleriyle ilgili bütün okul yöneticilerini bilgilendirdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanmakta olan “Engelleri Birlikte Aşalım” Projesi kapsamında engellilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefleyen “Projenle Bir Engeli de Sen Kaldır” Proje Yarışması, lise öğrencileri arasında “Engelsiz Yaşam” adlı öykü yarışması ve “Engelli Olmak / Engelleri Paylaşmak” konulu resim ve afiş yarışmaları yapılacak olup, öğretmenlerin kendi tecrübelerine yönelik ‘Başarı Öyküleri’nin derlenerek kitaplaştırılacağını belirtti. Oluşturulan bu kitabın tüm eğitim kurumlarına, engellilerle ilgili kurum ve derneklere ücretsiz verileceğini ifade etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü anısına, unutulmaya yüz tutmuş yazın türü ve iletişim araçlarından olan mektup ve tebrik kartlarıyla ilk öğretmenine veya sevdiği bir öğretmene duygularını anlatmak isteyen 7’den 70’e herkesin katılabileceği ‘Ahde Vefa: İlk Öğretmenim’ adlı projenin içeriği toplantıda görüşüldü.

Toplantıda “Değerler Eğitimi” ile ilgili olarak milli ve manevi değerlerimizin öğrencilere davranış olarak aktarımı konusunda okullarda yapılan uygulamalar istişare edildi.

Abdulcelil Kahveci, yapılan bu toplantıda, 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilimizde Bilim ve Sanat Merkezinin açılacağının müjdesini verdi.

Toplantı, gündem maddeleri doğrultusunda okul müdürlerinin değerlendirmeleriyle sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.11.2015 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Artvin Milli Eğitimden Öğretmenlere...
 » Artvin Milli Eğitim Müdürlüğünden A...
 » Artvin’de 2.056 Öğrenci Teog Sınavı...
 » Artvin’in Teog Ve Lys Şampiyonları...
 » İşaret Dili Kursunu Tamamlayanlara...
 » 3.artvin Eğitim Çalıştayı Sona Erdi...
 » 2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı Değ...
 » Artvin’de Sosyal Bilimler Lisesi Aç...
 » Artvin Valisinden Engelli Çocuklara...
 » Engelsiz Yaşam, Sanat Ve Kültür Mer...
 » Öğretim Döneminin Başlamasi Nedeniy...
 » Artvin’de Avcı Eğitim Kursu Sertifi...
 » 2016 Lys’de Başarılı Olan Öğrencile...
 » Kahveci, İl Müdürleri Değerlendirme...
 » Atatürk Ortaokulu’nda Zenginleştiri...
 » Arhavi Hem Yılsonu Sergisi Açıldı...
 » Hopa Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Se...
 » 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Arhavi Belediyesinden Otobüs Termin...
 » Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez'e Ziy...
 » Şavşat’ta, Köylülere Danıştay’dan İ...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...